Stuka? Puka? Nie chce odpalić? Nie naprawiaj na własną rękę!

0
2505
autonaprawa

Samochody są bardzo zaawansowanymi technologicznie produktami. Bo przecież gdyby tak nie było, to składalibyśmy je sami niczym meble w IKEA. Na szczęście – dla nas, tak nie jest, a po drogach poruszają się pojazdy, które zostały zaprojektowane i złożone przez profesjonalistów. Jednak jak to bywa w przyrodzie – auto lubi się psuć. Zawsze wybiera najmniej dogodny termin, aby odmówić posłuszeństwa. Śpieszymy się do pracy, a silnik nie kręci, chcemy jechać na wakacje, a spod maski leci czarny dym. Co zrobić w takiej sytuacji? Naprawiać na własną rękę? Lepiej nie! Znajdź specjalistę i czym prędzej się do niego udaj.

Nie jest to nic dziwnego, że przy pierwszym unieruchomieniu samochodu nie wiemy co zrobić. W końcu nikt nie planuje tego, aby odwiedzić warsztat samochodowy Ursus. Zapewne nie zna się mechaników w okolicy i na szybko dzwoni się po znajomych czy przeszukuje czeluści Internetu w poszukiwaniu kontaktu do pierwszego zakładu, w którym wykona się diagnostyka komputerowa Ursus i szybko dojdzie się do tego, co zawiniło w samochodach. Zapytaliśmy pierwszą napotkaną osobę w zakładzie mechanicznym jak tutaj trafiła..

„Wina jest całkowicie po mojej stronie. Odwlekałem wizytę u mechanika, bo przecież samochód odpalał, jeździł i miał się dobrze, co prawda świeciły się kontrolki, że czas na spotkanie, ale jakoś czasu mi brakowało, a teraz muszę czekać, mimo że godzinę temu powinienem być na spotkaniu biznesowym” – mówi Pan Maciek.

Jak się okazuje kierowców takich jak Pan Maciek nie brakuje, a warsztat samochodowy ma ręce pełne roboty. Właściciel zakładu sam mówi, że często zdarzają się beznadziejne przypadki i on sam przeciera oczy z przerażeniem w jakim stanie pozostawiane są mu samochody.

„Kiedyś trafił do nas klient, który uważał, że koło mu bije i lekko skręca kierownica. Okazało się, że cały układ był luźny, a koło mogło w każdej chwili odskoczyć i pojechać w innym kierunku. Proszę sobie wyobrazić jakie to niebezpieczne, gdyby stało się podczas jechania po autostradzie! Ogólnie pracy nie było dużo i koszty też nie były kosmiczne, ale niestety wielu kierowców czeka do ostatniej chwili, aż samochód sam odmówi posłuszeństwa, żeby dopiero przyjechać na naprawy.” – komentuje dla nas Pan Waldemar, który warsztat samochodowy prowadzi od 10 lat.

Obecnie bardzo szybko można zdiagnozować powstałe usterki. O ile nie są one spowodowane mechanicznymi ubytkami, to wystarczy diagnostyka komputerowa. Podłączenie komputera pod samochód to dosłownie chwila. Program jest w stanie pokazać każdy błąd ze strony mechaniki, a już w nowoczesnych samochodach znacznie więcej – np. usterki skrzyni, silnika czy poduszek powietrznych. Taka diagnostyka umożliwia również sprawdzenie rzeczywistego przebiegu auta, jeżeli właściciel nie ma pewności co do informacji, które uzyskał od poprzedniego właściciela. Usługa należy do bardzo tanich i pozwala na oszczędności kosztów samej naprawy, ponieważ nie szukamy „na ślepo” konkretnej usterki, tracąc cenny czas i pieniądze klienta, tylko szybko lokalizujemy problem i działamy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here