Felgi w samochodzie: estetyka czy szpan?

0
3788
felgi

Felgi samochodowe to jedna z tych rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie auta. Zresztą, bez felg nie ma co myśleć o jeździe. To przedmiot absolutnie niezbędny. W przeciwieństwie jednak do elementów pojazdu, które ukryte są przed wzrokiem przechodniów, felgi wyjątkowo rzucają się w oczy. Warto zadbać, by były to wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Zadaniem felg jest utrzymanie opony na właściwym miejscu. To jest jej pierwotna funkcja. Co ważne, jeśli felga ulegnie uszkodzeniu, ryzykujemy nie tylko problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, lecz w skrajnych przypadkach także gwałtowne zmniejszenie się ciśnienia w oponie. Skutki takich defektów mogą być katastrofalne. Tak więc wysoka jakość wykonania felgi jest sprawą kluczową dla naszego bezpieczeństwa. Coraz częściej jednak felgi pełnią także drugą funkcję – czysto estetyczną. O ile dawniej w tej roli występowały różnego rodzaju kołpaki zakładane na koła, dziś coraz chętniej kierowcy sięgają po felgi aluminiowe.

Felgi, które robią piorunujące wrażenie

Nie da się ukryć, że felgi, oprócz funkcji czysto użytkowych pełnią w samochodach podobną rolę, jaką u pawi spełnia ogon: zwracają uwagę wszystkich. Innymi słowy, jeśli chcesz zrobić wrażenie swoim samochodem, zacznij od felg. Odwracając to twierdzenie, nawet najbardziej spektakularny pojazd „odziany” w zardzewiałe, rozpadające się felgi, będzie budził raczej śmiech niż podziw.

Na szczęście również w naszym kraju od lat istnieją specjaliści, którzy potrafią zmienić felgi w prawdziwe dzieła sztuki. Pinstriping, czyli nakładanie na felgę cienkich pasków lakieru albo lakierowanie ich na dwa kolory, czy wreszcie polerowanie i pokrywanie ich lakierem piecowym to tylko kilka technik, które są w stanie zmienić zwyczajne auto w budzący zrozumiałe pożądanie supernowoczesny wehikuł.

Podsumowując, świetnie utrzymane, zadbane felgi to ozdoba każdego samochodu. Niestety, z racji stanu naszych dróg, przynajmniej na niektórych ich odcinkach, felgi narażone są na liczne niebezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że zwłaszcza po zimie, kiedy to na jezdniach zaczynają pojawiać się nowe dziury, a stare okazują się być jeszcze głębsze, firmy zajmujące się naprawą felg przeżywają prawdziwe oblężenie.

Jeśli więc felgi w Twoim samochodzie straciły pierwotny blask albo wymagają naprawy, albo po prostu – chcesz zrobić wszystko, by podkreślały prestiż Twojego auta, koniecznie odwiedź stronę serwisu zajmującego się naprawą felg: http://www.aluexpress.pl

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here