Używane części samochodowe – czy warto je kupować?

0
2847
Używane części samochodowe – czy warto je kupować?

Nowe części samochodowe potrafią sporo kosztować. W związku z tym wielu kierowców myśli o zakupie tych używanych. Czy rzeczywiście warto się na nie decydować?

Wielu kierowców, gdy dochodzi do uszkodzenia auta albo wymagana jest wymiana zużytych już elementów, staje przed pytaniem – czy rzeczywiście muszę kupować nowe o oryginalne części? A może lepszym wyborem będą te z drugiej ręki?

Zasadniczo wtedy, gdy samochód jeszcze jest nowy, warto wybierać części nowe, a także najlepiej te oryginalne. Jeśli poszukiwane są części do Hondy Civic, można zakupić je wtedy w sklepach przy salonach dealerskich – także przez internet, ponieważ wiele z nich prowadzi sprzedaż wysyłkową.

Gdy jednak wartość samochodu jest już niewielka, w takim przypadku pojawia się pokusa zakupienia części z drugiej ręki. Koszt zakupu nowych byłby tedy znacznie wyższy, a przy tym nie podniósłby znacząco wartości pojazdu. W związku z tym wielu kierowców sięga wtedy po części używane.

Oczywiście, po używanych częściach samochodowych nie możemy spodziewać się tego, że będą w takim samym stanie jak te nowe. Musimy liczyć się z tym, że mogą być nieco zużyte, podniszczone, ale dużo zależy od tego, jakich komponentów poszukujemy, a także od kogo będziemy je kupowali.

Warto unikać ofert dostępnych on-line, w szczególności na portalach ogłoszeniowych. Ryzyko, że otrzymamy część w fatalnym stanie, jest wtedy bardzo wysoka. Lepiej zakupić wtedy komponent osobiście, ponieważ można wtedy zobaczyć jego kondycję. Aby mieć pewność, że część będzie idealnie pasowała, pamiętajmy też o sprawdzeniu jej numerów oraz rocznika auta – wtedy ryzyko niedopasowania będzie znacznie mniejsze.

Zatem zakup używanych części samochodowych także może być opłacalny – pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku samochodów nowszych lepiej zdecydować się także na części nowe. Gdy jednak auto ma już swoje lata, warto poprzeglądać oferty części używanych. Zawsze jednak decydujmy się na zakup od zaufanego sprzedającego, uprzednio sprawdzając stan techniczny wybranego przez nas komponentu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here