Sprawdź, czym są odmienne ubezpieczenia Assistance

0
2264
Sprawdź, czym są odmienne ubezpieczenia Assistance

Rozważasz poszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC? A może wybierasz się w podróż i zależy Ci na kompleksowej ochronie siebie i bliskich? Przekonaj się, czym jest ubezpieczenie Assistance. Wiedziałeś, że jest dostępne w różnych wariantach i zapewnia szeroki wachlarz ochrony? Przeczytaj porady i zdecyduj, czy Assistance jest właśnie tym, czego potrzebujesz.

Czym jest ubezpieczenie Assistance?

Assistance to ubezpieczenie, którego zakup nie jest wymagany prawnie, tak jak chociażby w przypadku OC. Dzieli się na różne warianty i obejmuje m.in.:

– Assistance dla kierowców – to popularne dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Zapewnia kierowcy i pasażerom ochronę medyczną oraz techniczną. Jeśli będzie miało miejsce zdarzenie drogowe, w wyniku którego ubezpieczony ucierpi, otrzyma odszkodowanie i zwrot kosztów transportu medycznego, hospitalizacji czy zakupu leków. Z kolei w razie awarii zapewnia holowanie, dostarczenie paliwa, poinformowanie kierowcy, gdzie znajduje się najbliższy warsztat, naprawę pojazdu. Dodatkowe świadczenia to chociażby zakwaterowanie w hotelu i wyżywienie w czasie, gdy auto będzie poddawane naprawie,

– Assistance medyczny – obejmuje pełne spektrum pomocy medycznej ubezpieczonemu i jego bliskim. Włączają się w to lekarskie wizyty domowe, rehabilitacja i udostępnienie różnych urządzeń medycznych,

Czym jest ubezpieczenie Assistance

– Assistance turystyczny – polecany zwłaszcza za granicą, bo obejmuje m.in. usługi tłumacza i prawnika. Telefoniczne wsparcie informacyjne docenisz, nie mogąc znaleźć ważnego urzędu w obcym kraju. Możesz też liczyć na pomoc medyczną i zaplanowanie kolejnych etapów podróży.

To oczywiście tylko część wariantów ubezpieczenia Assistance. Znajdź właściwy rodzaj ubezpieczenia Assistance i oblicz składkę do odniesieniu do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Od czego zależą zakres i cena ubezpieczenia Assistance?

Zakres poszczególnych rodzajów ubezpieczenia Assistance ustalany jest przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe oddzielnie. Oprócz tego w ramach jednego towarzystwa możesz napotkać różne pakiety cenowe. Jeśli wyjeżdżasz w podróż autokarem, nie będzie Ci potrzebna ochrona komunikacyjna, a w Polsce wsparcie tłumacza.

Zakres ubezpieczeń Assistance jest zróżnicowany także pod względem terytorialnym objętym ochroną. Czasem na holowanie samochodu będziesz mógł liczyć tylko do 100 km od najbliższego warsztatu, a czasem bez ograniczeń. Jeśli zależy Ci na poszerzeniu swoich możliwości, zapłacisz za polisę więcej, jednak tym samym będzie lepiej odpowiadała Twoim potrzebom.

cena ubezpieczenia Assistance

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia Assistance?

Nikogo nie powinna zdziwić informacja, że najlepsze miejsce do poszukiwań polis to internet. Niekoniecznie jednak musisz otwierać po kolei każdą stronę ubezpieczyciela. Wystarczy, że wpiszesz swoje dane (jak również dane samochodu lub dotyczące podróży – w zależności od rodzaju ubezpieczenia Assistance). Dzięki temu otrzymasz gotową listę ubezpieczycieli, ofert i cen. Szybko je porównasz i zorientujesz się, która jest najkorzystniejsza: pod względem zakresu, ale i ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here