Seans w podróży – na czym oglądać filmy?

0
2840
Seans w podróży – na czym oglądać filmy?

Przed Tobą kilkugodzinna podróż. Rozwiązałeś wszystkie krzyżówki i przeczytałeś książkę zabraną na drogę. Perspektywa spędzenia tego czasu wpatrując się w szybę nie pomaga. Sprawdź, na czym oglądać filmy w podróży.

Laptop

Posiadanie przenośnego komputera jest praktyczne. Jego możliwości docenią ludzie podróżujący i ceniący sobie mobilność. Wśród wielu zastosowań, które posiada laptop, jest również odtwarzanie filmów. Skupimy się na tej funkcji.

Obecnie najczęściej korzysta się z serwisów streamingowych posiadających ogromną bazę filmów i seriali – dostępnych za niewielką opłatą. Jeśli posiadasz dostęp do jednego z nich, wystarczy wyszukać interesującą Cię pozycję i włączyć odtwarzanie. Platformy takie jak Netflix, udostępniają możliwość wyboru języka, napisów i lektora. Poza bazą filmów i seriali znajdziemy tam dokumenty, a nawet koncerty.

Laptop

Wybierając laptop do oglądania filmów warto zwrócić na dwie rzeczy – ekran i baterię. Pierwszy z parametrów będzie najważniejszy, ponieważ będzie miał wymierny wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. Przed zakupem sprawdź rozdzielczość ekranu i kąty widzenia. Wysoka rozdzielczość ekranu w laptopach staje się standardem i łatwo znaleźć ekrany 4K. Do większości zadań wystarczy FullHD, a mądrym kompromisem będzie 2K. Jeśli materiał źródłowy będzie większy od rozdzielczości ekranu w naszym laptopie, film zostanie odtworzony bez problemu, ale nie zauważymy różnicy – dopiero klip dostosowany do ekranu będzie zauważalnie lepszej jakości.

Nie zawsze mamy dostęp do Intenretu. Wtedy musimy się posiłkować bazą filmów dostępnych na dysku twardym. Im większa pojemność, tym więcej filmów możemy posiadać przy sobie. Ich rozmiar również uzależniony jest od jakości i rozdzielczości. Podobnie jak w przypadku materiałów odtwarzanych online, film nie musi posiadać rozdzielczości ekranu. Komputer sam dopasuje ją do odpowiednich proporcji. Pamiętaj o posiadaniu odtwarzacza i odpowiednich kodeków – pomagają komputerowi rozpoznać pliki jako materiał wideo i umożliwiają ich odtwarzanie.

Telefon i tablet

Telefon i tablet

Multimedialne możliwości smartfonów i tabletów są nie do przecenienia. Sukcesywnie zastępują komputery – nawet te przenośne. Dla wielu stały się oknem na świat i substytutem telewizora. Nie dziwi więc fakt, że możesz na nich odtworzyć filmy.

Jeśli planujesz robić to często, zwróć uwagę na wielkość ekranu. Żeby było to wygodne zainteresuj się modelami smartfonów, które mają powyżej 6 cali. Mniejsze przekątne mogą być męczące – trzeba bardziej skupić wzrok. W przypadku tabletów, optymalne będzie 10 cali. Same ekrany powinny być wykonane w technologii LCD IPS lub OLED. Obie oferują dobrą jakość obrazu i doskonałe odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia. Przewaga OLED’a polega na lepszym odwzorowaniu czerni, która może mieć decydujące znaczenie podczas wyboru urządzenia.

Nie zapomnij o podstawce. Wygodne oparcie na stoliku będzie zdecydowanie lepsze od trzymania telefonu lub tabletu w dłoni. Pomoc przyda się zwłaszcza przy produkcjach długometrażowych.

Podsumowanie

Wybór sprzętu jest uzależniony od potrzeb i zasobności portfela. Do wielozadaniowości najlepiej sprawdzi się laptop. W przypadku tabletu, głównym kryterium będzie ekran i jego jakość. Telefon zawsze masz przy sobie – smartfon jest zazwyczaj pierwszym wyborem.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZakup używanego samochodu – na co zwrócić uwagę?
Następny artykułCzarna herbata

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here