Samochodowe wyprzedaże rocznika. Czy to się opłaca?

0
3005
Samochodowe wyprzedaże rocznika. Czy to się opłaca?

Nawet kilkanaście tysięcy złotych upustu – to tylko jedna z korzyści, jakie możemy zyskać, nabywając nowy samochód z mijającego rocznika. Rabatowy szał zaczyna się przeważnie już w listopadzie i nie ustępuje do pierwszych miesięcy kolejnego roku. Czy zakup salonowego auta z wyprzedaży to rzeczywiście dobry interes? Co tak naprawdę mają nam do zaoferowania dealerzy i koncerny?

Na bogato

Wyprzedażowe oferty samochodów bywają naprawdę różnorodne. Obniżonym kwotom nabycia towarzyszą takie udogodnienia, jak niskie opłaty leasingowe, promocje na wyposażenie (m.in. dodatkowy komplet opon, gumowe dywaniki itd.) oraz liczne bonusy (np. rozszerzone pakiety ubezpieczeniowe).

Warto pamiętać, że wyprzedaż rocznika odbywa się sezonowo i jest realizowana wyłącznie do wyczerpania zapasów, dlatego jej zasady są dość płynne. Pewne rabaty da się wynegocjować. A jest o co walczyć. ,,W ramach wyprzedaży rocznika 2015 samochodów marki Toyota, nabywcy takich modeli, jak Avensis czy RAV4, mogli liczyć na zniżki rzędu nawet 15-17 tys. złotych” – komentuje ekspert salonu Toyota Konsek w Sosnowcu.

Rachunek ekonomiczny

Aby sprawdzić, czy nabycie auta z wyprzedaży rocznika rzeczywiście się nam opłaci, powinniśmy przeprowadzić odpowiedni rachunek ekonomiczny. Kupno samochodu rocznego wiąże się bowiem z problemem niższej wartości pojazdu, co może mieć wpływ na jego odsprzedaż. Ma to znaczenie zwłaszcza przy planowanym, krótkim okresie eksploatacji auta – np. rocznym bądź dwuletnim – kiedy wartość spada najgwałtowniej. Trzeba zwrócić uwagę, czy spadki nie przewyższają kwoty wyprzedażowego rabatu. Przy dłuższych okresach użytkowania samochodu (powyżej 3 lat), czynnik ten nie jest już tak istotny.

,,Ogólny trend pokazuje, że auta sprawdzonych marek tracą na wartości znacznie mniej, niż inne modele. Wyróżnia się tu przede wszystkim Toyota, notująca najniższe spadki wartości pojazdów w okresach krótkich i wieloletnich. Dzięki temu, w przyszłości łatwiej sprzedać auto w atrakcyjnej cenie” – zauważa specjalista Toyota Konsek Sosnowiec.

Pewny wybór

Dobrze pamiętać, że samochód z salonowej wyprzedaży to model, który nie ma nic wspólnego z używanymi autami komisowymi. Pojazdy są fabrycznie nowe i posiadają taką samą gwarancję, jak modele z najnowszego rocznika (tzn. biegnie ona od momentu wyjazdu z salonu). Tym samym, poza oszczędnością pieniędzy, zyskujemy pełnoprawny pojazd – nowoczesny, bezpieczny i bezawaryjny.

Oferty polskich dealerów są tak atrakcyjne, że zwracają na nie uwagę nabywcy zagraniczni, m.in. z Niemiec. Fakt ten najlepiej świadczy o tym, z jak korzystnym interesem mamy do czynienia. O zaletach wyprzedaży rocznika warto przekonać się samemu, nawiązując kontakt z salonem Toyota Konsek w Sosnowcu. Sezon promocji nadchodzi wielkimi krokami. Po co zwlekać?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here