Rozrusznik! Bez niego ani rusz

0
2701
Rozrusznik! Bez niego ani rusz

Rozrusznik jest niezwykle ważną częścią samochodu, która wprowadza silnik w ruch, co z kolei powoduje, że ten może pracować. Zatem bez rozrusznika ani rusz. A co jeśli ta część samochodu się popsuje? O tym poniżej.

Usterka rozrusznika. Po czym poznać, że coś jest nie tak?

Jeśli samochód nie chce zapalić, to może być usterka rozrusznika, który jeśli stawia opór, może ulec zatarciu. W przypadku takiej awarii  przy próbie rozruchu w samochodzie przygasają kontrolki.  Ewidentnym sygnałem tego, że rozrusznik szwankuje, jest nie tylko jego unieruchomienie, ale też głośne wycie po przekręceniu kluczyka. Bywa jednak tak, że większość kierowców po licznych próbach uruchamia auta myśli, że wszystko jest w porządku, rezygnując z wizyty u mechanika, co niekoniecznie jest właściwą decyzją. Rozrusznik wcześniej czy później ulegnie całkowitej awarii i będziemy musieli go wymienić.

Im wcześniej, tym lepiej!

Pierwszych sygnałów, które ewidentnie informują, że z rozrusznikiem dzieje się coś złego, nie można lekceważyć. Najlepiej od razu udać się do mechanika, który powie, gdzie jest problem i co należy w takiej sytuacji zrobić. Jeśli stan rozrusznika będzie wskazywać na możliwość jego naprawy, problem mamy z głowy. Często jednak, jeśli pierwsze sygnały zbagatelizujemy, może nas to słono kosztować.

Całkowita wymiana rozrusznika

Kiedy nie ma już wyjścia, to oczywiście rozrusznik trzeba wymienić, bo bez niego samochód po prostu nie ruszy. Można pokusić się o zamiennik, który będzie znacznie tańszy od oryginału, ale o dobrej jakości możemy zapomnieć. Stąd też lepiej zainwestować w rozrusznik, który zagwarantuje bezawaryjność auta i posłuży przez lata. W tym celu najlepiej zajrzeć na stronę dobrego sklepu internetowego, np. tutaj: https://www.autostarter.pl/ i zaznajomić się z różnymi modelami rozruszników, ale też innych podzespołów samochodowych. Można tu nabyć rozrusznik regenerowany, oryginalny produkt, w którym zostały wymienione wszystkie zużyte części, a nie tylko łożyska i szczotki! Trzeba pamiętać, że jest to idealne rozwiązanie i bardzo dobra alternatywa do zakupu w innym miejscu nowego rozrusznika, który w większości przypadków to słabej jakości zamiennik chiński. Warto więc znaleźć taka firmę, która jak ta przedstawiona powyżej, zajmuje się regeneracją alternatorów i rozruszników na bazie nowych części o jakości porównywalnej do oryginałów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here