Przygotowanie samochodu do zimy

0
1751
Przygotowanie samochodu do zimy

Wielu kierowców nie ma czasu na takie zabiegi, ale później dziwią się, że ich samochód z roku na rok ma coraz gorzej wyglądający lakier, a jak przyjdzie trochę mrozu to uszczelki tak trzymają drzwi, że trzeba je wyrywać, bo inaczej nie wejdzie się do samochodu. Mimo że dzisiaj mamy inne czasu niż jeszcze dwadzieścia lat temu to nadal każdy kierowca powinien zadbać o swój samochód. Jeśli nie ma na to czasu to niech to zleci komuś, kto się na tym zna. W ten sposób można bardzo dobrze zabezpieczyć samochód przed zimą. Zaczynamy od umycia samochodu i podwozia i nadwozia. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie tak żeby usunąć wszystkie zabrudzenia.

Pamiętajmy, że zimą wysypywana jest sól na drogę, a często są to jakieś środki chemiczne. To wgrywa się w lakier i niestety go niszczy. Wtedy, kiedy przyjdzie mróz nie będziemy myć samochodu, bo byśmy nie weszli do środka po jego zamarznięciu. Do tego przygotowujemy się znacznie wcześniej. Skoro samochód jest już umyty to teraz przyszła pora na woskowanie. Kupujemy dobrej klasy wosk i stosujemy go wedle zaleceń producenta. Wtedy karoseria będzie bardzo dobrze zabezpieczona na zimę.

Co jeszcze można zrobić?

Można kupić specjalne środki, które są dedykowane do uszczelek samochodowych. W ten sposób można będzie pozbyć się problemu z otwieraniem drzwi podczas dużych mrozów. To ma bardzo duże znaczenie, bo w łatwy sposób można zniszczyć uszczelki, a ich wymiana jest czasochłonna i kosztowna. Zima szyby parują, dlatego przyda nam się środek zwany antyparą. To spowoduje, że problemów z parowaniem mieć już nie będziemy. Widoczność ma ogromne znaczenie, dlatego trzeba o to zadbać. Przy okazji można wymienić pióra wycieraczek i wtedy będziemy na pewno lepiej przygotowani do zimy. Wszystko o takich przygotowaniach możemy znaleźć na stronie internetowej https://detailingstore.pl/blog/porady/jak-przygotowac-auto-do-zimy-wlasciwa-pielegnacja-i-konserwacja. Mając takie informacje będziemy w stanie bardzo dobrze przygotować nasz samochód do nadchodzącej zimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here