Przyczepa samochodowa – wynajem czy kupno?

0
2217

Raz na jakiś czas każdemu zdarza się potrzeba przewiezienia samochodem dużej ilości sporych przedmiotów. Czy to większe zakupy, czy przeprowadzka, czy na przykład charakter wykonywanego zawodu. Jeżeli jednak taka potrzeba zdarza się bardzo często, warto zastanowić się, czy dobry pomysłem nie byłaby inwestycja w przyczepę samochodową. Nie jest to mały wydatek, ale może stanowić rozwiązanie problemu notorycznie przeładowanego bagażnika, którego nie da się domknąć. Alternatywną opcją jest wypożyczenie przyczepy. Co jednak bardziej się opłaca? Kupno czy wynajem?

WYNAJEM DLA TYCH, KTÓRZY PRZEWOŻĄ SPORADYCZNIE

Wszystko należy rozpatrzeć pod kątem własnych potrzeb oraz częstotliwości ich występowania. Jeżeli kwestia dotyczy jednorazowego przewiezienia bagażu o dużych gabarytach, inwestycja we własną przyczepę raczej nie ma większego sensu. Wtedy z pomocą przychodzą firmy, które wypożyczają przyczepy na życzenie klienta. Zaletą tego rozwiązania jest spory wybór dostępnych przyczep – każdorazowo można zdecydować się na inną, biorąc pod uwagę bieżące potrzeby. Wypożyczając przyczepę zostaje poniesiony niższy koszt, klient nie musi martwić się o jej przechowywanie i konserwację oraz formalności i dokumenty związane z posiadaniem przyczepy. W dodatku koszt wypożyczenia przyczepy na dobę wynosi naprawdę niewiele – na stronie kam-przyczepki.pl można wybraną przyczepę wynająć już od 25 złotych za dobę.

KUPNO DLA TYCH, KTÓRZY PRZEWOŻĄ CZĘSTO

Jeżeli jednak powierzchnia dostępna w przyczepie jest potrzebna często i nieraz trudno się bez niej obyć, wtedy inwestycja w taki pojazd może okazać się opłacalna. Finansowo na pewno – wielorazowe wypożyczanie raczej nie będzie tańsze niż większy, lecz jednorazowy wydatek. Do tego dochodzi fakt, że przyczepa zawsze jest dostępna pod ręką – nie trzeba jechać do wypożyczalni, załatwiać formalności, tylko od razu można własną przyczepę podłączyć do samochodu i przewieźć bagaż. Ktoś, kto często potrzebuje dodatkowej przestrzeni do transportu i używa przyczepy, z reguły powinien być zorientowany jakie gabaryty przewozi i czy będzie mu potrzebna mała, jednoosiowa przyczepa, czy taka znacznie większa. Dlatego wybór odpowiedniego, uniwersalnego rozmiaru nie powinien powodować w przyszłości problemu typu „brak miejsca”.

A CO MÓWIĄ PRZEPISY?

Warto też pamiętać o przepisach, które dotyczą holowania przyczepy. Na prawie jazdy kategorii B (czyli takiego uprawniającego do kierowania samochodem osobowym), można holować przyczepę nie cięższą niż 750 kg. Niezależnie, czy decyzja padnie na kupno czy wynajem, należy zwrócić uwagę na wymiary i wagę przyczepy, aby nie dostać zbędnego mandatu. Szczególnie tyczy się to tych, którzy zdecydowani są na kupno – aby wozić przyczepę cięższą niż 750 kg, należy zrobić dodatkowe uprawnienia do kierowania pojazdem.

Decyzja pomiędzy wynajmem, a kupnem powinna zostać podjęta przede wszystkim na podstawie częstotliwości zapotrzebowania na przewóz rzeczy przyczepą. W następnej kolejności warto rozważyć koszty oraz dostępne modele przyczep. Dobre porównanie modeli oraz więcej informacji znajduje się na stronie: kam-przyczepki.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here