O czym pamiętać, gdy chcemy kupić używane auto?

0
2710

Obecnie większość Polaków decyduje się na kupowanie pojazdów używanych. Wtedy możemy w przystępnej cennie stać się właścicielami auta doskonałego do dojazdów i podróży. Zanim jednak zdecydujemy się na zawarcie umowy ze sprzedającym, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych sprawach.

Najczęściej poszukiwania odpowiedniego pojazdu rozpoczynamy od przejrzenia ofert dostępnych w internecie. To właśnie tutaj czekają na nas tysiące ogłoszeń, a każdego dnia pojawiają się nowe. Jednak już na tym etapie możemy być narażeni na niebezpieczeństwo.

Chcesz znaleźć auto przez internet? Nie płać z góry

Udało ci się znaleźć atrakcyjne auto w przystępnej cenie? Skontaktowałeś się ze sprzedającym, który poinformował cię, że musisz wpłacić zaliczkę? To już powinno wzbudzić twoje podejrzenia. Nigdy nie płaćmy za nic z góry, szczególnie wtedy, gdy nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć samochodu.

Nie ufaj opisowi auta – sprawdź przed zakupem

Do opisów w ogłoszeniach o sprzedaż samochodów powinniśmy podchodzić z dystansem. Dlaczego? Ponieważ statystyki wskazują, że nawet połowa aut używanych wystawionych na sprzedaż ma usterki, o których sprzedający nie wspomniał. Przekręcenie licznika, zatuszowanie skutków kolizji, nieoryginalne części, układy na skraju awarii, zalania – to tylko niektóre problemy. Wobec tego powinniśmy zawsze sprawdzić auto przed zakupem, a wtedy, gdy nie znamy się na motoryzacji, powinniśmy poprosić o pomoc osobę, która ma w tej dziedzinie rozeznanie. Możemy też zabrać auto do serwisu, gdy zgodzi się na to sprzedający. Działają też firmy, które zajmują się sprawdzaniem aut dla klientów.

Zawsze podpisuj umowę

Nie możemy zapominać też o tym, jak duże znaczenie ma podpisanie umowy. Zabezpiecza ona zarówno interesy sprzedającego, jak i kupującego. Przed sygnowaniem umowy zawsze dokładnie ją przeczytajmy – podpisujmy ją tylko z rzeczywistym właścicielem auta!

Gdy chcesz kupić samochód bezpiecznie, sprawdź również to, co oferuje dealer Forda. W jego ofercie znajdziesz pełną gamę pojazdów z drugiej ręki – sprawdzonych i legalnych!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here