Mobilna myjnia parowa franczyza – czy to dobry pomysł na biznes?

0
2690

Jaki biznes jest zawsze opłacalny? Wydaje się, że zakład pogrzebowy, bo klienci zawsze się znajdą. Jednak jeżeli wolisz bardziej wesołą branżę, warto pomyśleć nad usługami sprzątania. Mobilna myjnia parowa franczyza – to może być coś dla ciebie.

Trudne początki w biznesie

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z biznesem musimy być gotowi na różne wyzwania. Pierwsze zaczynają się tuż za rogiem. Są to urzędnicy oraz przepisy prawne. W zależności od tego, jaki biznes chcemy otworzyć, będą się one od siebie różnić. Jednak nie to będzie naszym największym zmartwieniem. Bardziej należy obawiać się nieprecyzyjnego prawa oraz małej jego stabilności. Nie raz słyszeliśmy historie o ludziach, którym fiskus kazał po kilku latach zapłacić zaległy podatek. I to tylko dlatego, że zmieniły się jego stawki na określony produkt lub usługę.

Potrzebna pomoc eksperta

W związku z powyższym wiele osób dusi w sobie swój potencjał, właśnie z powodu obaw przed niepewną przyszłością. Jednak w ostatnich latach pojawiło się światełko w tunelu, które może ułatwić wchodzenie na rynek, zwłaszcza młodym ludziom. Są to oczywiście start-upy. Ich finansowanie bardzo często jest sponsorowane przez venture capital lub aniołów biznesu. Są to przedsiębiorstwa, które w danym start-upie widzą potencjał i chcą pomóc mu się rozwinąć. Start-upy są jednak głównie domena technologi informacyjnych, komunikacyjnych oraz high-tech. Co więc możemy zrobić, gdy nie mamy predyspozycji do nauk ścisłych? Odpowiedź poniżej.

Mobilna myjnia parowa franczyza

Rozwiązaniem jest oczywiście franczyza. W Polsce jest to bardzo popularna forma prowadzenia biznesu. Na koniec 2016 roku w naszym kraju działało 1 171 sieci franczyzowych, z których najpopularniejsze działały w branży handlu artykułami spożywczymi, odzieżą czy materiałami budowlanymi. Jednak jeżeli wolisz usługi, warto skorzystać z oferty firmy Gtlux. Oferuje ona współpracę franczyzową w branży myjni samochodowych. A konkretnie zostaniemy właścicielami mobilnej myjni parowej. Czy jest to dobra opcja? Mobilna myjnia parowa ma przewagę nad myjnią wodną nie tylko dlatego, że możemy nią dojechać do klienta, ale również z powodu opłat i pozwoleń. Nie musimy ubiegać się o pozwolenia wodno-prawne, a jedyne koszta, to zakup całego sprzętu. W porównaniu z myjnią tradycyjną, gdzie koszta jej postawienia mogą sięgać nawet milion złotych, jest to niezwykle tania opcja. Również szybciej osiągniemy zwrot z naszej inwestycji. Nie zajmie to kilku lat, ponieważ na franczyzie, to firma pokrywa większość wydatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbamy o koła naszego auta?
Następny artykułAudi A4 B5 – problemy eksploatacyjne

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here