Jan Brzechwa – książki autora, które zna każde dziecko

0
8264
Jan Brzechwa - książki autora

“Na straganie”, “Leń” i “Kaczka Dziwaczka” to dla wielu osób jedne z pierwszych historii poznanych w dzieciństwie. Wierszyki te miały nie tylko nas rozbawić, ale także wyrobić dobre nawyki i zapoznać dzieci z otaczającym je światem. Ich twórcą jest Jan Brzechwa – książki autora zyskały dużą popularność dzięki ich formie i oryginalności. Pisarz swój warsztat ćwiczył już w czasach szkolnych; na kierunek kształcenia wybrał jednak prawo, co być może pomogło mu w osiąganiu przyszłych sukcesów.

Historia autora

Początek twórczości Jana Brzechwy – książki autora były publikowane przede wszystkim w formie tomików wierszy – przypada na pierwszą połowę XX wieku. Pisarz dobrze pokierował swoją karierą. Będąc na studiach prawniczych, specjalizował się bowiem przede wszystkim w tematyce prawa autorskiego.

Swoje pierwsze pieniądze Jan Brzechwa zarabiał między innymi jako autor tekstów piosenek. Pierwszy zbiór wierszy wydał natomiast tuż przed wybuchem II wojny światowej. Mimo żydowskiego pochodzenia, szczęśliwie udało mu się uniknąć tragicznego losu i w 1946 roku wydał swoje najważniejsze dzieło: “Akademię Pana Kleksa”. W kolejnych latach zdarzało mu się angażować w spory społeczno-polityczne, było to jednak rzadkością. Swoje poglądy wyrażał, pisząc wiersze utrzymane w nurcie realizmu socjalistycznego. Do końca życia nie porzucił jednak bajkopisarstwa.

Jan Brzechwa – książki autora z list bestsellerów

Poeta wydał kilka tekstów przeznaczonych dla dorosłych czytelników. Żaden z nich nie osiągnął jednak takiej popularności, jak literatura dziecięca Jana Brzechwy – książki autora przeznaczone dla najmłodszych szybko stały się klasyką gatunku. Część jego wierszy pełni rolę lektur na wczesnych etapach edukacji, inne są często wykorzystywane przez rodziców jako bajki, czytane dzieciom na dobranoc. Niesłabnącą popularnością i uznaniem czytelników w każdym wieku cieszy się jednak w szczególności wspomniana “Akademia Pana Kleksa” oraz jej kontynuacje: “Podróże Pana Kleksa” i “Tryumf Pana Kleksa”. Magiczny świat, który wykreował Jan Brzechwa – książki autora są jednymi z najbardziej znanych polskich powieści fantastycznych dla dzieci – wciąż zachwyca kolejne pokolenia. Pierwsza część trylogii skupia się na założonej przez Ambrożego Kleksa akademii magii i przygodach, które w jej murach przeżywają chłopcy. Kolejne tomy stanowią rozszerzenie tego świata i wprowadzają do niego motyw czarodziejskich podróży.

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko także poznało zaczarowane krainy i wesołe wierszyki autorstwa Jana Brzechwy, odwiedź stronę internetową Skupszop.pl. Oferta sklepu jest duża, a ceny książek – bardzo korzystne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here