Jak szukać nowych wycieraczek do auta?

0
822
dywanik

Samochodowe wycieraczki to ten element pojazdu, który zużywa się bardzo szybko i zwykle raz w roku trzeba wymieniać je na nowe – gdy zależy nam na wysokim komforcie i nie chcemy patrzeć przez szybę pokrytą nieestetycznymi smugami. Choć na rynku nie brakuje nowych wycieraczek, to jednak wybór tych odpowiednich wcale jest tak łatwy. Przede wszystkim należy znaleźć model dopasowany do charakterystyki technicznej auta i wybrać ten, który charakteryzuje się wysoką kulturą pracy.

Długość pióra i rodzaj mocowania

Podstawowym parametrem technicznym, na jaki musimy zwrócić uwagę, szukając nowej wycieraczki samochodowej, jest długość pióra. Ze względu na różne rozmiary szyb, w samochodach stosuje się wycieraczki o zmiennych długościach. Najczęściej większą długość ma wycieraczka instalowana od strony kierowcy. Nieco krótsza jest wycieraczka od strony pasażera, a najkrótsza wycieraczka tylna. Poza tym należy szukać wycieraczki z właściwym systemem montażowym. Warto pamiętać, że tradycyjne wycieraczki przegubowe zwykle potrzebują adaptera. Instalacja wycieraczek płaskich w nowych autach jest prostsza. Jeśli chcesz mieć pewność, że zamawiasz właściwe wycieraczki, szukaj ich poprzez podanie modelu i rocznika swojego auta. W ten sposób sprzedaje je m.in. popularny serwis https://wycieraczkidoszyb.pl/ – wystarczy wybrać model i rok produkcji auta, ewentualnie rodzaj nadwozia i ukazuje się lista dedykowanych mu wycieraczek samochodowych.

Technologia wykonania

Pomijając kwestie związane z rozmiarem wycieraczek i sposobem ich montażu, ważną kwestią do rozstrzygnięcia jest jeszcze wybór ich konkretnego rodzaju. Każdy producent ma w swojej ofercie wiele linii produktów – wycieraczek samochodowych charakteryzujących się nieco inną konstrukcją i wynikającymi z niej właściwościami. Oprócz podstawowych modeli wycieraczek przegubowych na rynku znajdziemy również szeroki wybór wycieraczek płaskich. Na ogół ich podstawowe wersje są najtańsze, co przekłada się na nieco mniejszą trwałość i gorszą kulturę pracy. Modele z wyższej półki cenowej produkowane są z materiałów nowej generacji (dzięki temu mają być trwalsze), a ich specjalna konstrukcja sprawia, że są niemal bezgłośne i niezwykle skuteczne w usuwaniu nie tylko wody, ale i drobnych zanieczyszczeń, jakie osadziły się na powierzchni szyby.

Znalezienie właściwego produktu ułatwił Internet. Wystarczy skorzystać z dowolnego rodzaju wyszukiwarki, wpisując model auta, dla jakiego potrzebujemy wycieraczek. Zamawiając w sieci, nie tracimy czasu. Dodatkowo mamy gwarancję szybkiej dostawy i niskiej, najczęściej niezwykle konkurencyjnej ceny.

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiedy należy wymienić tarcze hamulcowe?
Następny artykułOpony całoroczne, czy to się opłaca?

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here