Dobry lakier podnosi wartość samochodu

0
3588
Dobry lakier podnosi wartość samochodu

Jesień i zima to czas kiedy samochód musi pracować w najcięższych warunkach. Na wiosnę czas zadbać również o jego lakier, zwłaszcza że okazuje się iż dobra farba potrafi podnieść rynkowa wartość samochodu. Tak przynajmniej uważają specjaliści, którzy wyceniają używane samochody na rynku wtórnym.

Jak dbamy o auta

Fachowcy od lakiernictwa twierdzą że Polacy nie dbają za bardzo o ochronę lakierów w swoich autach. Owszem, jest ciut lepiej niż jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu, ale zdaniem lakierników może być jeszcze lepiej. Niestety, przeciętny właściciel samochodu daje swoje auto do lakiernika dopiero wówczas, gdy są już wyraźnie widoczne uszkodzenia. Profilaktyczne zabezpieczenie powierzchni odbywa się zwykle jedynie poprzez woskowanie. Jest więc naprawdę wiele do zrobienia.

Tymczasem naprawdę wiele można zrobić samodzielnie, zanim trafi się do lakiernika. Jednak większości polskich kierowców najzwyczajniej brakuje wiedzy na temat konserwacji karoserii. Jeżeli woskują ją, nie oczyściwszy wcześnie i nie osuszywszy powierzchni, w gruncie rzeczy działają na niekorzyść własnego auta.

Wizyta u lakiernika

Z wizytą u lakiernika nie warto zwlekać. Dobry lakiernik w mieście takim jak Warszawa może mieć nawet kilkutygodniowe kolejki. Jeżeli to fachowiec warty polecenia, zawsze będzie miał pełne ręce roboty. Dlatego przegląd blacharki i ewentualną naprawę usterek warto zamawiać z wyprzedzeniem.

Oczywiście do takiego lakiernika dowiemy się nie tylko jakie uszkodzenia lakieru ma nasz samochód. Możemy go też pytać o sposób konserwacji karoserii, najlepsze środki chemiczne i materiały do czyszczenia i polerowania. Dobry kontakt z lakiernikiem jest równie ważny jak dobry kontakt z mechanikiem. W obu przypadkach może to zaowocować wiedzą, która zaprocentuje w przyszłości, podczas bardziej świadomej eksploatacji samochodu.

Ważnym atutem profesjonalnych lakierników jest najlepszy dostępny na rynku sprzęt i dostęp do profesjonalnych lakierów. Dodatkowym atutem jest zawodowe doświadczenie i wiedza, którą taki fachowiec posiada.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here