Części samochodowe – gdzie kupować, by nie przepłacać?

0
1398
Części samochodowe – gdzie kupować, by nie przepłacać?

Każdy użytkownik samochodu prędzej czy później staje przed tym samym problemem. Chodzi o konieczność dokupienia odpowiednich części do naszego mobilnego wehikułu. Jak wiadomo, zakup nowego samochodu jest na tyle drogi, że pozwalamy sobie na taki wydatek jedynie raz na kilka lat. O wiele częściej stajemy przed koniecznością zakupu tych części, które na skutek amortyzacji, wypadku lub uszkodzenia mechanicznego, mogą wymagać wymiany. Na nasze szczęście, polski rynek części zamiennych do samochodów znajduje się w wyjątkowo korzystnej sytuacji na tle innych państw naszego kontynentu.

O handlu częściami samochodowymi w naszym kraju

Sprzedaż samochodów w Polsce rośnie z roku na rok. Jest to łatwo zauważalny wzrost, przebiegający trwale od kilku dekad. Zwiększająca się ilość samochodów obecnych na naszych drogach skutkuje także rosnącym zapotrzebowaniem na dostęp do określonych części wymiennych. Zaliczyć tu należy między innymi:

– elementy zawieszenia,

– elementy układów klimatyzacji/chłodzenia,

– elementy układu hamulcowego,

– silniki oraz elementy silników,

– oświetlenie,

– elementy karoserii, zderzaki i szyby,

– elementy wyposażenia wewnętrznego.

Ekonomiści oceniają, że polski rynek części zamiennych i akcesoriów samochodowych jest jednym z największych w Europie. Produkowane u nas elementy wykorzystywane są zarówno przez polskich konsumentów, jak i przeznaczone do eksportu, przede wszystkim do państw Zachodniej Europy. Zgodnie z opiniami specjalistów, ponad połowa sprzedawanych w naszym kraju części trafiać ma właśnie za zachodnią granicę.

W Polsce aktywnie funkcjonuje kilkaset przedsiębiorstw specjalizujących się w handlu częściami zamiennymi. Ilość prowadzonych przez nie sklepów terenowych przekracza liczbę tysiąca. Zdecydowaną większość (około 80%) stanowią sklepy przeznaczone dla użytkowników samochodów osobowych, choć znajdziemy również przedsiębiorstwa specjalizujące się w elementach konstrukcji samochodów ciężarowych, autobusów, pojazdów budowlanych i innych.

Gdzie kupować części do samochodów osobowych?

Przygotowując się do zakupu urządzeń zamiennych do samochodu osobowego, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu CarGryf. Jest on zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Szczecina (zaopatruje mieszkańców takich miejscowości jak Gryfino czy Nowogard), lecz prowadzi także aktywną sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem internetu. Wśród setek najróżniejszych, znajdziemy części zamienne do aut marki Citroen, Renault, Peugeot, Fiat, Seat i licznych innych. Każdy produkt zakupiony w CarGryf objęty jest okresem próbnym, w trakcie którego można przetestować jego działanie. Dodatkowo, wszystkie elementy są oznakowane specjalnymi plombami informującymi o okresie trwania gwarancji.

CarGryf zajmuje się także skupem samochodów – zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Skup obejmuje samochody stare; powypadkowe, zepsute, używane lub niezdolne do prawidłowej pracy, jak i nowe; samochody luksusowe, zabytkowe auta i inne. Oferta skupu obejmuje także transport samochodu z miejsca jego odbioru. W przypadku samochodów odbieranych z okolic Szczecina ich transport i demontaż wykonywany jest za darmo. Każdy samochód podlega indywidualnej wycenie, w trakcie której specjaliści CarGryf dokonują jego szczegółowych oględzin. Zakup dokonywany jest zazwyczaj za gotówkę, bezpośrednio po oględzinach, wraz z wszystkimi wymaganymi formalnościami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZakup używanego motoru – kilka prostych rad
Następny artykułParę słów o skrzyniach

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here