Zakup używanego motoru – kilka prostych rad

0
4604
Zakup używanego motoru

Samochody osobowe nie są jedynymi pojazdami, które mogą dobrze się sprawdzić w codziennym życiu. U niektórych osób dużo lepiej sprawdzą się chociażby motory – są one mniejsze, wszędzie zawsze się przecisną, dlatego fantastycznie podróżuje się nimi po zatłoczonych ulicach dużych miast. Używane motory na sprzedaż są też znacznie tańsze od samochodów pochodzących z drugiej ręki. A jak je kupić, by później tego nie żałować?

Pierwszym krokiem, który należy bezwzględnie wykonać przed zakupem motoru z drugiej ręki, jest dokładne zapoznanie się z jego historią. Trzeba wiedzieć, na co zamierza się przeznaczyć ciężko zarobione pieniądze. Dobrze by zatem było, aby używany motor pochodził z salonu mieszczącego się na terenie Polski. Nie powinien mieć on również zbyt długiej historii. Jeżeli miał już przynajmniej kilku innych właścicieli, najprawdopodobniej coś jest z nim nie tak i lepiej poszukać czegoś lepszego. Zapoznając się z historią pojazdu, można automatycznie odkryć jego ogólny stan techniczny. Tym trzeba się zająć już na początku, by nie dać się nikomu oszukać.

Bardzo ważne okaże się również miejsce zakupu używanego pojazdu. Nie warto go bowiem pozyskiwać od osób, co do których nie ma się przekonania, że mają one dobre intencje. Na szczęście nawet w Polsce istnieje kilka takich firm, które wyspecjalizowały się w handlu używanymi pojazdami i posiadają w ofercie wiele wspaniałych motorów. Pracownicy tych działalności wynajdują różne motocykle, następnie je odrestaurowują, by później wystawić je na sprzedaż. Można oczywiście zdać się również na własną wiedzę i sprawdzić różne używane motory na sprzedaż, występujące na popularnych aukcjach internetowych. Czasami w taki sposób da się kupić prawdziwe cacko w przystępnej cenie, jednakże trzeba również liczyć się z tym, że przez Internet łatwo można kogoś oszukać. A kierowca zrobi wszystko, by pozbyć się swojego kiepskiego pojazdu. Może więc nakłamać w ogłoszeniu, nie informując potencjalnego klienta o prawdziwym stanie technicznym motocykla.

Osoba, która podejmuje się sprzedaży jakiegokolwiek pojazdu, powinna umożliwić klientowi dogłębne sprawdzenie jego stanu technicznego. A jak to się robi? Z wybranym motorem należy udać się do autoryzowanego serwisu, by wykonać jego przegląd. Jest to bardzo ważny krok. Nie wolno o nim zapomnieć. Jeżeli jednak zdarzy się tak, że z jakiegoś powodu nabywca nie będzie mógł podjechać do autoryzowanego salonu, powinien przynajmniej poprosić o pomoc sprawdzonego mechanika. Taka osoba będzie w stanie ocenić, czy wybrany motor jest w ogóle wart zakupu. A jeśli sam sprzedawca nie pozwoli klientowi na wykonanie przeglądu, najlepiej nie nawiązywać z nim żadnej współpracy. Najprawdopodobniej stara się on coś ukryć.

Wymienione wyżej rady są bardzo proste, a mimo wszystko ułatwiają wybór odpowiedniego pojazdu z drugiej ręki. Niektóre używane motory na sprzedaż są naprawdę świetne i opłaca się je kupować, ale należy nauczyć się odróżniać je od tych, za które nie warto zapłacić nawet złotówki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here