Co sprawdzać przy zakupie elektrycznej wyciągarki samochodowej?

0
21
Co sprawdzać przy zakupie elektrycznej wyciągarki samochodowej

Elektryczne wyciągarki samochodowe potrafią być pomocne w bardzo wielu sytuacjach. Przydają się w szczególności w autach terenowych, gdyż pozwalają wydostać się nawet z najtrudniejszego terenu i pozwalają na dalszą jazdę. Kluczowe dla zadowolenia z urządzenia jest jednak postawienie na wysokiej jakości sprzęt. Dobrze wybrana wyciągarka posłuży przez wiele lat i zagwarantuje pełne wsparcie w każdej sytuacji. Sprawdzi się znakomicie i zapewni bezawaryjną pracę w każdych warunkach. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie najlepszego sprzętu.

Sprawdzenie parametrów technicznych ma kluczowe znaczenie

Funkcjonalność wyciągarki w dużym stopniu zależy od uciągu, który posiada urządzenie. Odpowiedni gwarantuje, że wyciągarka poradzi sobie z wydobyciem auta z opresji. Przyjmuje się, że wyciągarka powinna oferować uciąg wynoszący minimum 150% masy własnej pojazdu. Na szczęście większość dostępnych na rynku propozycji znacząco przekracza ten wymóg. Najlepsze modele wyciągarek elektrycznych oferują uciąg nawet do 5 ton, co zapewnia odpowiednią moc dla każdego typu auta.

Duże znaczenie ma także moc wyciągarki. Im większa, tym lepsza wydajność i możliwość wyciągnięcia pojazdu z trudniejszego terenu. Zawsze warto upewnić się, że wyciągarka dysponuje silnikiem o odpowiedniej mocy do indywidualnych potrzeb. W większości przypadków wystarczy silnik o mocy kilku koni mechanicznych.

Wpływ na komfort użytkowników ma również szybkość pracy wyciągarki. Oznacza, że lina jest szybciej nawijana na bęben i tym samym można zaoszczędzić czas przy wyciąganiu pojazdu. W połączeniu z odpowiednią mocą można cieszyć się urządzeniem, które będzie w stanie sprawdzić się doskonale.

Rodzaj zastosowanej liny

Kolejnym istotnym parametrem w wyciągarkach jest typ zastosowanej w urządzeniu liny. Najczęściej można spotkać sprzęty z linami stalowymi lub syntetycznymi. Liny stalowe charakteryzują się lepszą odpornością na ścieranie i wysokie temperatury, ale jednocześnie są cięższe i stwarzają duże zagrożenie przy pęknięciu. Wybierając wyciągarki z linami syntetycznymi, należy liczyć się z niższą wagą i bezpieczeństwem użytkowania, ale jednocześnie mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wybór odpowiedniej zależy od własnych preferencji. Oba rozwiązania posiadają pewne plusy i minusy. Wyciągarki elektryczne samochodowe dostępne na rynku mogą być oferowane zarówno z jednym typem liny, jak i mogą być przystosowane do obsługi dwóch. W efekcie każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł wygodnie korzystać ze sprzętu bardzo pomocnego w jeździe terenowej. Połączenie odpowiedniej liny i dobrych parametrów technicznych to pewność, że uda się wyciągnąć pojazd nawet z najtrudniejszego terenu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak przyśpieszać na automacie?
Następny artykułJak podłączyć moduł do świateł dziennych?

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here