Co mają w sobie samochody luksusowe, że w taki sposób działają na wyobraźnię

0
3254
Co mają w sobie samochody luksusowe, że w taki sposób działają na wyobraźnię

Dla laika, czyli osoby nie interesującej się na co dzień motoryzacją, samochody luksusowe nie różnią się niczym szczególnym od tych przeznaczonych dla osób z chudszym portfelem. I te i te mają przecież cztery koła, kierownicę, silnik i nadwozie. Dlaczego więc niektóre marki i modele tak wpływają na wyobraźnię?

Cena, która działa na wyobraźnię

Wysoka cena tego rodzaju samochodów jest jednocześnie barierą, która sprawnie dzieli ludzi na tych, którzy mogą sobie pozwolić na tego rodzaju zachciankę – i na całą resztę. To także czytelny sygnał wysyłany do społeczeństwa: „spójrzcie, jakie mam dokonania, kim jestem, skoro mogę sobie pozwolić na tak drogi samochód”.

Marka, czyli obietnica czegoś niezwykłego

Najbardziej luksusowe samochody świata wbrew pozorom nie epatują na zewnątrz swym bogactwem i niezwykłością. O ich klasie świadczą niezwykła gracja i elegancja oraz drobne detale na zewnątrz. Najważniejszym z nich jest marka auta.

To właśnie jej symbol jest czytelnym komunikatem dla wszystkich: „jestem samochodem z najwyższej półki i daję mojemu właścicielowi to, czego nie jesteście sobie w stanie nawet wyobrazić”.

Status społeczny

„Powiedz mi, czym jeździsz, a powiem ci, kim jesteś”. Zdanie to, przynajmniej w Polsce jest nadal niezwykle prawdziwe. To właśnie auta, jak żaden inny produkt, wpływają na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani.

Zazdrość

Samochody luksusowe używane są przez osoby, którym zazdrościmy pieniędzy, statusu, pozycji, sławy, popularności i wszystkiego tego, o czym skrycie w duchu marzymy. Zakup luksusowego samochodu to jeden z najprostszych sposobów poczucia na własnej skórze tego, co czują owi mityczni „Oni”.

Jakość / wygląd

Samochody luksusowe to jakość niedostępna dla „normalnych” użytkowników dróg. Wszystko, co najnowocześniejsze w branży motoryzacyjnej, najpierw trafia do aut z najwyższej półki. To posiadacze tych samochodów jako pierwsi mogą cieszyć się wynalazkami, które jeszcze bardziej przesuwają granicę luksusu. Auta tej klasy są również wyjątkowe z innego powodu: ich design sprawia, że śmiało można tutaj mówić o czterokołowych dziełach sztuki.

Samochody jak marzenie

Każdy z luksusowych modeli samochodów wyróżnia się czymś innym. Spełnia inny rodzaj marzenia. Weźmy dla przykład trzy z nich: Audi A8 Quattro, Mercedesa serii G i Chevroleta Camaro. Pierwszy to połączenie maksymalnego komfortu ze znakomitymi właściwościami jezdnymi. Drugi to legendarna niezawodność i ponad standardowe możliwości terenowe. Trzeci to dla właściciela możliwość zasmakowania amerykańskiego stylu życia w najczystszej postaci.

Wszystkie wyżej wymienione modele (oraz wiele innych) możecie już teraz kupić w salonie luksusowych samochodów używanych. Wystarczy wejść na stronę firmy PRESTIGE. Z góry musimy jednak Was uprzedzić: wybór jest naprawdę trudny…

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHak holowniczy – jaki wybrać?
Następny artykułRóża wśród chwastów. Historia marki Alfa Romeo

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here