Boxy dachowe: wskazówki przed zakupem

0
60342
Boxy dachowe: wskazówki przed zakupem

Jednym z najprostszych sposobów na poradzenie sobie z problemem za małej ilości miejsca w samochodzie jest dodanie do niego boxu dachowego. Zapewnienie wystarczającej przestrzeni do samochodu w ten sposób stworzy dodatkowe miejsce niezbędne do transportowania akcesoriów wszelkiego rodzaju. Boxy dachowe mogą być mocowane na stałe lub czasowo, zatem każdy właściciel samochodu może je usunąć kiedy chce lub pozostawić je na dachu samochodu na stałe.

Nowy trend boxów dachowych

Tendencja do tego, by podnosić funkcjonalność samochodu w ten sposób jest dość nowym trendem. Wcześniej stosowano jedynie różne typy prętów lub stojaki – takie rozwiązania były normą, choć nie do końca najbardziej atrakcyjną dla kierowców. Jednak dzięki liderom w tej branży, takim jak np. szwedzka marka Thule boxy dachowe stały się naprawdę modne, a stare, nieaktualne bagażniki dachowe ustępują miejsca tym modnym propozycjom.

W dzisiejszych czasach, boxy dachowe samochodowe dostępne są w różnych:

  • kształtach,
  • kolorach,

Są wykonane zgodnie z modelem różnych typów pojazdów, jednak w odniesieniu do konkretnych modeli samochodów mogą czasem wystąpić pewne ograniczenia w kolorystyce.

Na co zwrócić uwagę kupując boxy dachowe?

Wybierając boxy dachowe do swojego samochodu, powinno się przede wszystkim przywiązywać wagę do jakości materiałów, z jakich propozycje są wykonane i do kształtu, w ramach którego zostały wymodelowane. Obie te rzeczy są ważne, z różnych powodów. Trzeba cały czas mieć w głowie fakt, że te boxy dachowe będą znajdowały się na górze samochodu. To oznacza, że będą one cały czas wystawione na trudne warunki czynników zewnętrznych w ramach ich użytkowania. Ogólny wstrząsy i szarpnięcia samochodu mogłyby uszkodzić ich zawartość, jeśli boxy nie byłyby wykonane w odpowiedni sposób ze słusznych materiałów.

gull-na-boxie

Jest to powód, dla którego tego rodzaju dodatki do samochodu powinny być wykonane z solidnych materiałów. Jeśli nie są wykonane w ten sposób znajdujące się w nich przedmioty mogą ulec uszkodzeniu w obliczu wstrząsów w trakcie jazdy. Po drugie, jeśli boxy dachowe nie są kompatybilne z posiadanym modelem samochodu, będą wyglądały absurdalnie śmiesznie, co więcej mogą nie tylko zepsuć całościowy wygląd samochodu, ale też zwyczajnie niekorzystnie wpłynąć na jego funkcjonalność. Stąd też należy je dopasować do projektu i modelu samochodu, do którego zanim zostaną ostatecznie wybrane.

Uwaga na wiatr!

Jedną z pierwszych rzeczy, na jakie ponadto należy zwracać się przy wyborze boxa dachowego jest jego odporność na wiatr. To może w znacznym stopniu wpłynąć na zużycie paliwa i ogólne doświadczenie w trakcie jazdy. Jednym z głównych zastosowań boxów towarowych jest przechowywanie w nich sprzętu outdoorowego, dlatego warto również sprawdzić trwałość tego akcesorium. Z racji tego, że będzie wykorzystywany do przechowywania cennych przedmiotów trzeba się nade wszystko upewnić, że są dobrze chronione.

W związku z powyższym, jeśli poważnie myślisz o zakupie takiego boxa i pragniesz znaleźć najlepszą opcję należy przed zakupem sprawdzić opinie wcześniejszych klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zabezpieczyć auto przed zabrudzeniem?
Następny artykułJak przywrócić auto do świetności

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here