AdBlue w nowoczesnych samochodach dieslowych

0
984

Od jakiegoś czasu posiadasz nowy samochód? W takim razie na pewno ciekawi Ciebie kwestia AdBlue. Najczęściej system ten dotyczy diesli, które posiadają system SCR. Do poprawnej pracy bezwzględnie wymaga on tego preparatu. Roztwór należy systematycznie uzupełniać, ponieważ gdy jego poziom spadnie do zera, silnik nie będzie w stanie się uruchomić. Tak więc czy tankowanie AdBlue z dystrybutora jest możliwe?

Jak najbardziej tak. Szczególnie teraz, gdy większość stacji posiada dystrybutory AdBlue. Co więcej, takie nalewanie roztworu poprzez dystrybutor jest najbardziej wygodną formą uzupełniania płynu. Dzięki temu nie ma obaw, że płyn się wyleje lub zostanie zmarnotrawiony. W przypadku nalewania roztworu z bańki istnieje duże ryzyko rozlania płynu. Najczęściej do samochodu osobowego wlewa się około 10-20 litrów AdBlue. Jest to wystarczająca ilość na około 4000-10000 kilometrów. Średnie zużycie roztworu wynosi około 0,25-0,3 litra na 100 km. Jak więc widać, wcale często nie trzeba tankować.

Mimo doraźnych dolewek AdBlue warto jednak wybierać zawsze tani dystrybutor AdBlue. Na stacjach benzynowych cena za litr roztworu wynosi około 2 zł. Natomiast w przypadku kupna płynu w bańce jego cena może oscylować nawet w granicach 6 zł za litr. Jak widać tankowanie AdBlue z dystrybutora może przynieść wymierne korzyści finansowe. Szczególnie odczuć mogą to kierowcy ciężarówek, którzy zużywają ten płyn znacznie szybciej niż kierowcy samochodów osobowych. Z tego też względu w ciężarówkach mieszczą się znacznie pojemniejsze zbiorniki.

Osoby kupujące nowe auta powinny dowiedzieć się wielu najważniejszych informacji o użytkowaniu pojazdu samochodowego, który wymaga płynu AdBlue. Warto zawczasu zaczerpnąć informacji, aby potem nie popełnić jakiegoś błędu. Na całe szczęście jeśli nie wiemy, czy nasz samochód posiada AdBlue, to w razie jego niskiego poziomu w zbiorniku, samochód powinien od razu wyświetlić komunikat ostrzegawczy, aby uzupełnić płyn. To pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której dalsza jazda nie będzie możliwa z powodu niskiego stanu AdBlue.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here