Ładowarki prądu zmiennego do samochodów – wskazówki dla kupujących

0
1245

Na rynku ładowarek samochodowych są dwa rodzaje urządzeń. Pierwsza to ładowarka prądu stałego (DC), a druga to ładowarka prądu przemiennego (AC). Wyposażenie to jest nieodzowną częścią nowoczesnych pojazdów elektrycznych i hybrydowych. W miejscach publicznych i prywatnych garażach należy zwrócić uwagę na wygląd ładowarki samochodowej.

Ładowarki prądu zmiennego do samochodów – ciekawe rozwiązania od producentów

Zaletą ładowarki naściennej jest jej stosunkowo niska cena. Taki sprzęt można zamontować w garażu. Możesz stworzyć własną stację ładowania samochodów elektrycznych. Proces ładowania auta nie jest skomplikowany, ale warto sprawdzić, jakie napięcie jest w Twoim domu, aby ładowanie było skuteczne. Zarówno wiszące ładowarki naścienne, jak i wolnostojące ładowarki pojazdów elektrycznych wytrzymują trudne warunki atmosferyczne. Powinniśmy o tym pamiętać decydując się na ładowarki prądu zmiennego do samochodów.

Nie boją się deszczu, mrozu czy wiatru. Wodoodporność mieści się w zakresie od IP55 do IP65, zapewniając bezproblemową pracę sprzętu nawet podczas ulewnego deszczu. Korzystanie z ładowarki sieciowej jest proste i intuicyjne. Urządzenia te wyposażone są w ekrany LED oraz diody sygnalizujące aktualny stan ładowania. To sprawia, że operacja jest łatwa nawet dla niechętnych użytkowników. Aby sprawdzić stan naładowania auta, nie musimy znajdować się w pobliżu stacji ładującej, wystarczy mieć telefon z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją, która pozwala na bieżąco sprawdzać stan naładowania.

Ładowarki prądu zmiennego do samochodów, czyli ekonomia na pierwszym miejscu

Ładowanie pojazdów elektrycznych pozostaje wyzwaniem. Szybkie ładowarki nadal nie są zbyt popularne, a inni mogą ładować swoje pojazdy tak długo, jak tego potrzebują. Alternatywą jest użycie prądu przemiennego.

Korzystanie z ładowarki prądu zmiennego spowoduje ładowanie pojazdów elektrycznych, ale będzie to znacznie wolniejsze niż przy użyciu prądu stałego. Ładowarki naścienne AC są zwykle wyposażone w złącza typu 2, które są uznanymi normami europejskimi i są dostępne w prawie wszystkich pojazdach elektrycznych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here