W jaki alkomat warto zainwestować?

0
2088
W jaki alkomat warto zainwestować

Kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu, niestety nie brakuje. Nawet na drugi dzień po suto zakrapianej imprezie stężenie alkoholu we krwi może być zbyt duże, dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w dobry alkomat, który może uratować przed zatrzymaniem prawo jazdy.

Co warto wiedzieć o alkomatach?

Kupując alkomat, można w każdej chwili zbadać stan trzeźwości. Takie urządzenie nie przyda się tylko kierowcom, bo idealnie sprawdzi się także do badania trzeźwości pracowników. Oczywiście trzeba zastanowić się jaki rodzaj będzie odpowiedni. Na rynku jest szeroki wybór wśród alkomatów, które różnią się od siebie nie tylko budową, lecz także precyzyjnością pomiarów.

W zależności od potrzeb można wybrać:

   – Urządzenie półprzewodnikowe zaopatrzone w specjalny sensor. Niestety takie alkomaty są mało precyzyjne i nie do końca można im wierzyć. Zastosowane sensory szybko ulegają rozkalibrowaniu. Cena urządzenia jest stosunkowo niska, dlatego wielu kierowców kusi się o ich zakup.
   – Urządzenia spektrometryczne na podczerwień. Ten rodzaj alkomatów jest szczególnie polecany, gdyż pozwala na uzyskanie faktycznych pomiarów. Wadą jest jedynie cena, która może sięgać kilkuset złotych, więc nie każdy kierowca chce inwestować w nie, zwłaszcza jeśli mają być użytkowane sporadycznie.
   – Urządzenia przesiewowe, które umożliwiają bezdotykowe sprawdzenie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu nawet u większej liczby osób. Taki rodzaj alkomatów jest użytkowany przez służby mundurowe. Alkomaty bezdotykowe sprawdza się również w dużych firmach, gdzie sprawdzanie trzeźwości jest wymogiem.

Który alkomat będzie lepszy?

Cóż, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb oraz tego ile chce się zainwestować. Na pewno nie warto kusić się o zakup taniego urządzenia, które pochodzi z nieznanego źródła, bo na pewno nie okaże się skuteczne. Błędne wartości, jakie wskaże alkomat, mogą mieć drastyczne konsekwencje, więc lepiej nie ryzykować. Na rynku dostępne są urządzenia typowo przeznaczone do użytku profesjonalnego, jak i osobistego, tę kwestię także trzeba mieć na uwadze podczas wyboru. Dobry alkomat powinien cechować się dużą dokładnością pomiarów oraz łatwą obsługą. Oczywiście koszty kalibracji też są ważne. Szukając najlepszych urządzeń, warto sprawdzić bogatą ofertę smartmoto.pl, gdzie na pewno uda się dobrać alkomat, który spełni wszystkie oczekiwania.

Gdzie można kupić alkomat?

Z zakupem alkomatu nie ma dziś najmniejszego problemu, bo nawet w kioskach takie urządzenia są dostępne. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy faktycznie będzie skuteczne, bo często okazuje się, że w takich punktach sprzedawane są alkomaty, które mogą służyć jedynie do zabawy, a nie faktycznego testu na obecność alkoholu. Najlepiej nabywać je w sprawdzonych źródłach zwracając uwagę na producenta. Owszem profesjonalne alkomaty mogą kosztować dużo, jednak tylko takie będą gwarantowały prawidłowy pomiar. Zawsze też można poprosić o poradę fachowca, który pomoże dobrać alkomat i do potrzeb i do zasobów portfela.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here