Niemiecki Volkswagen to jeden z najpopularniejszych wśród przedsiębiorców modeli samochodów, który spełnia bardzo zróżnicowane oczekiwania przedsiębiorców. Samochód dostawczy VW to możliwość wyboru pomiędzy samochodami z nadwoziem typu furgon, transporter lub klasyczny minivan. Jednak nie wyczerpuje to możliwości dostawczych Volkswagenów. Nieco mniejsze gabarytowo modele Caddy typu kombi, łączące w sobie funkcjonalność samochodu osobowego z niewielkim samochodem dostawczym, to kolejna seria aut niemieckiego producenta, które na dobre zadomowiły się na polskich drogach.
Jaki powinien być Volkswagen dostawczy?
Do przewozu większych ładunków rekomendowane są Transportery czy nowy Crafter w wersji Furgon. Wygodny załadunek umożliwiają zarówno rozsuwane drzwi z boku, jak i otwierany w sposób tradycyjny bagażnik. Oba modele pojazdów dostępne są także w wersji skrzyniowej oraz w wersji z podwoziem, które sprawdzają się przy transporcie różnych załadunków wielkogabarytowych. Wersje skrzyniowe są dostępne w trzech rozstawach osi, zapewniając powierzchnię ładunkową do nawet 9,6 metrów kwadratowych w modelach z przedłużonym zwisem. Tradycyjna trzyosobowa kabina może być rozbudowana do kabiny podwójnej, w której może jechać nawet siedem osób. W wybranych modelach dostępne są także rozwiązania, pozwalające na bezpieczne przewożenie narzędzi i ubrań roboczych (w kabinie pod tylną kanapą), przydatne bywają także skrzynie ładunkowe (umieszczone za kabiną) i narzędziowe (rozmieszczone wzdłuż ramy pojazdu). Volkswagen dostawczy może być dodatkowo wzmacniany – w samochodach z serii Crafter wykorzystano w tym celu płytę o grubości 21 mm, odporną na zniszczenie mechaniczne i pod wpływem ciężaru. Atutem tych pojazdów jest opuszczana burta oraz składany stopień umieszczony z tyłu pojazdu. Samochód dostawczy VW został w nie wyposażony, aby ułatwić załadunek i rozładunek.
Volkswagen – samochody dostawcze
Samochody dostawcze marki Volkswagen charakteryzują również rozwiązania ułatwiające kierowanie pojazdami. Seria Crafter dostępna jest z trzema rodzajami napędu: przednim, tylnym oraz na cztery koła, przy czym każdy z napędów może być wykorzystywany zarówno w samochodach z sześciobiegową skrzynią biegów (skrzynia manualna) lub z ośmiobiegową skrzynią automatyczną. Ta druga jest rekomendowana przy wykorzystywaniu pojazdów na terenie miasta, gdzie często samochody muszą znacząco ograniczać prędkość, a jazda w korkach często przekładała się na zwiększenie zużycia paliwa. Kierowca Craftera może się zdecydować na dodatkowy amortyzowany fotel. Jego atutem jest 20-punktowy układ regulacji, pozwalający na optymalne dostosowanie fotela do potrzeb kierowcy. Wnętrze pojazdu wyposażono w liczne rozwiązania, które pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dużym atutem jest podświetlenie stopnia w samochodzie oraz zintegrowane z oświetleniem statyczne doświetlenie zakrętów, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Volkswagen – samochody dostawcze to zdecydowanie nowa kategoria pojazdów dla profesjonalistów.
[Głosów:1 Średnia:5/5]