Ubezpieczenie OC – jak wybrać najlepsze?

0
520
Ubezpieczenie OC

Zgodnie z polskim prawem każdy pojazd, który wyjeżdża na publiczną drogę, musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Obowiązkiem więc każdego właściciela samochodu jest jego zakup w jednej z wielu dostępnych agencji ubezpieczeniowych. Na co więc zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą ofertę? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie OC z najniższą ceną

Wielu kierowców wychodzi z założenia, że skoro OC jest obowiązkowe, to warto wybrać najtańszą ofertę. W tym celu korzystają z popularnych porównywarek, gdzie są w stanie szybko znaleźć najkorzystniejszą dla nich opcję. Wszystkie oferty, które są dostępne na rynku ubezpieczeniowym muszą spełniać określone wymogi prawne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać propozycję firmy, która ma najtańsze OC.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej musi spełniać określone kryteria, więc podstawowy zakres ochrony jest identyczny, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektóre z nich mogą jednak oferować dodatkowe usługi. Będą one przydatne w niektórych sytuacjach i mogą być użyteczne dla kierowców, którzy potrzebują dodatkowych opcji ochrony. Na przykład kierowcy, którzy posiadają stary, często odmawiający posłuszeństwa samochód, mogą chcieć wybrać nieco droższe ubezpieczenie OC w ramach którego ubezpieczyciel proponuje darmowe holowanie do określonej liczby kilometrów.

Ubezpieczenie OC od renomowanego towarzystwa ubezpieczeniowego

Wybierając ubezpieczenie OC należy zwrócić szczególną uwagę na renomę towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto więc dowiedzieć się co na temat konkretnych usług w danej firmie myślą inni klienci. Zarówno byli, jak i ci obecni. Przeglądając opinie w internecie warto zwrócić uwagę zwłaszcza na najnowsze komentarze, ponieważ wiele firm w tej branży aktywnie się rozwija i efektywnie poprawia jakość obsługi klienta. Warto dowiedzieć się zwłaszcza tego czy łatwo jest dodzwonić się na infolinię i czy większość ważnych formalności da się zrealizować bez konieczności osobistej wizyty w placówce stacjonarnej. Oczywiście kluczową kwestią będzie także szybkość realizacji wszelkich zgłoszeń oraz bezproblemowa wypłata odszkodowania.

Ubezpieczenie OC w korzystnym pakiecie

Wybierając najlepsze ubezpieczenie OC, a więc takie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, należy także sprawdzić to czy dana firma oferuje możliwość zakupu korzystnych pakietów. W wielu przypadkach zakup polisy wraz z dodatkowymi usługami i opcjami ochronnymi może być znacznie tańszy, niż kupno ich osobno. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza pakiety OC + AC przy których można liczyć na dużo niższą cenę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here