Czym charakteryzują się samochody marki Cupra?

0
431
Czym charakteryzują się samochody marki Cupra

Cupra początkowo zaczynała jako linia sportowych modeli samochodów marki SEAT. Dopiero w 2018 roku ogłoszono, że zostanie ona wydzielona jako odrębna marka z unikalnym logiem. Jednocześnie hiszpański SEAT wciąż pozostaje firmą macierzystą dla Cupry, a obie marki funkcjonują w pewnej symbiozie, chociaż w ostatnich latach zaczyna być widać coraz większe zróżnicowanie pomiędzy modelami obu producentów.

Cechy charakterystyczne Cupry

Modele Cupry cechują się przede wszystkim sportowym DNA. Widać to  zarówno w prezentowanych przez nie wysokich osiągach, jak i po samym designie – który jest drapieżny i charakterny – w przeciwieństwie do utrzymanych w bardziej bezpiecznym stylu SEAT-ów. Obecnie Cupra produkuje tylko kilka modeli, ale przedsiębiorstwo ma ambitne plany na rozwój. Widać to między innymi po modelu Born, który jest pierwszym samochodem elektrycznym marki. Poza nim Cupra dysponuje między innymi modelami Ateca oraz Leon (także jego wariant – Leon Sportstourer), które są konstrukcjami „usportowionymi”, ale wciąż bliźniaczymi do SEAT-ów o takiej samej nazwie. Jest jeszcze Formentor, który jest w całości dzieckiem Cupry, unikalnym dla tego producenta, niemającym swojego odpowiednika w gamie SEATA.

Sportowe SUV-y Cupry

Atecę i Formentora łączy ten sam segment. Oba samochody należą do SUV-ów klasy C, czyli pojazdów o kompaktowych gabarytach, stwarzających jednocześnie wystarczający komfort i pojemność bagażową dla całej rodziny. To jednak ich sportowe osiągi przekonują największych motoryzacyjnych pasjonatów. Cupra Ateca pozostawia daleko w tyle analogiczny model SEATA, chociażby patrząc na moc silnika, czyli też przyspieszenie i maksymalną do osiągnięcia prędkość.

Modele Cupry dostępne do wypożyczenia

Jeżeli chcielibyśmy się przekonać na własnej skórze, co znaczy sportowy pazur, tak charakterystyczny dla modeli hiszpańskiego producenta, to warto rozejrzeć się za wypożyczalnią samochodów, która ma Cupry w ofercie. Na polskim rynku działa między innymi wypożyczalnia Flex To Go, która w ramach swojej floty dysponuje nie tylko nowymi Formentorami (w wersji z manualną skrzynią biegów, ale również w automacie), lecz także świeżynką w postaci Leona Sportstourera – czyli znanego już wcześniej Leona, ale z nadwoziem typu kombi.

Cupra w abonamencie

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem oferowanym przez wypożyczalnie samochodów staje się tzw. wynajem abonamentowy. Wiążemy się wtedy z  firmą umową na okres od 1 do 12 miesięcy, w czasie którego uiszczamy stałą, miesięczną kwotę. Jest to rozwiązanie bardzo elastyczne, gdyż nie jesteśmy związani nawet kilkuletnim zobowiązaniem, tak jak w przypadku leasingu czy samochodu na raty, a jednocześnie mamy możliwość jeździć nowymi i w pełni sprawnymi samochodami. Wypożyczalnia Flex To Go – jako jedyna na rynku – umożliwia także bezkosztową rezygnację już po pierwszym miesiącu umowy, co zdecydowanie stanowi ukłon w stronę klienta.

Oddziały Flex To Go w Polsce

Firma Flex To Go posiada swoje oddziały w większości dużych polskich miast. Najczęściej są one zlokalizowane w pobliżu lotnisk i dworców PKP. Jeżeli interesuje nas wynajem średnioterminowy i chcemy zapoznać się z osiągami konkretnych modeli samochodów, to w pierwszej kolejności warto odwiedzić stronę internetową wypożyczalni: www.flexmidrent.pl. Tam nie tylko zapoznamy się z ofertą, ale również dokonamy wstępnej rezerwacji interesującego nas pojazdu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here