Samochód, a twoja postać w oczach innych

0
1408
kosmetyki samochodowe

Nieraz słyszymy, aby nie oceniać książki po okładce. I choć nie powinno się wyrabiać zdania tylko i wyłącznie na podstawie wyglądu drugiej osoby, to wygląd drugiego człowieka i to jak obchodzi się ze swoją własnością dużo może o nim powiedzieć. Trudno mówić o kimś schludny, jeśli jego ubrania wyglądają jakby zostały wyciągnięte ze śmietnika, a jego auto wygląda jakby właściciel powinien jak najszybciej kupić książkę „jak właściwe umyć samochód”.

Wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie i świetnie przekonał się o tym każdy kto kiedykolwiek poszedł na rozmowę o pracę w starej bluzie, nieogolony i śmierdzący. Efekt takiej prezentacji siebie w takiej sytuacji może być tylko jeden. Co w takim razie robić? Nie można oczekiwać, że ludzie nie będą się nawzajem oceniać już na początku znajomości. Jest to odruch, tak naturalny i głęboko osadzony w ludzkim poznawaniu świata, że wykorzenienie go jest z góry skazane na porażkę. Z drugiej strony ocenianie innych i wyrabianie opinii po zaledwie jednym, przelotnym spojrzeniu to katastrofalny w skutkach pomysł.

Ludzie to niewyobrażalnie skomplikowane stworzenia, które potrzebują często lat żeby dowiedzieć się kim są sami, a dowiedzenie się kim jest tak naprawdę druga osoba może zająć nawet dłużej. Żadna z tych propozycji nie da i nie może dać zadowalających efektów. I tak jak w wielu innych przypadkach tak i teraz odpowiedzią na postawione wcześniej pytanie jest – należy odnaleźć złoty środek, odpowiednio ocenić sytuację i się do niej dostosować. Nikt nie wymaga aby do restauracji typu fast food przychodzić w smokingu. Elegancki garnitur będzie odpowiedni na ważnej uroczystości, ale na domówce u kumpla będzie wydawał się nie na miejscu. Wszystko powstało w jakimś celu i ma dość sprecyzowane zastosowanie. Należy poznać narzędzie i odpowiednio wykorzystać w zaistniałej sytuacji. Wtedy zdasz sobie sprawę z zastosowania ubrań w dzisiejszych czasach, gdy nie jest to już tylko skóra, która ma chronić przed zimnem, ale zestaw przedmiotów, które reprezentują człowieka.

Nie wyjedziesz samochodem z garażu jeżeli jest on cały w błocie i kurzu. Umyjesz go, najlepiej wykorzystując wysokiej jakości kosmetyki samochodowe, takie jak chemia samochodowa z https://cargeek.pl. Idąc na rozmowę o pracę ubierzesz białą koszulę, uczeszesz włosy i z uśmiechem na ustach powiesz, że od dziecka marzyłeś o wpisywaniu liczb do tabelek. Prawda jest taka, że w oczach innych nikt nigdy nie jest tabula rasa. Od samego początku patrzymy na innych i w ciągu pierwszych chwil tworzymy o nich opinie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here