Lokalizacja GPS w firmie transportowej – sprawdź czy warto się w nią zaopatrzyć

0
2921
Lokalizacja GPS w firmie transportowej - sprawdź czy warto się w nią zaopatrzyć

Konkurencja w branży transportowej wzrasta z roku na rok. By przetrwać i stale pozyskiwać nowych klientów, musisz im zaprezentować naprawdę dobrą ofertę. Jaką? Korzystną cenowo i doskonałą pod względem jakości. Jednym z narzędzi, które w tym pomoże, jest lokalizacja GPS.

Branża transportowa weszła w XXI wiek pewnym krokiem. Dowodem na to jest m.in. wykorzystanie technologii GPS w codziennej pracy. Do czego może się ona przydać?

Lokalizacja GPS – zawsze wiesz, gdzie są Twoje auta

Jeszcze dekadę temu, by uzyskać informację o tym, gdzie na trasie znajduje się konkretny samochód z floty, osoba zarządzająca musiała np. skontaktować się telefonicznie z kierowcą i go o to zapytać. A przecież czasem taka informacja wymagana jest natychmiast – choćby po to, by przekazać klientowi informację, kiedy dotrze do niego dostawa lub aby dokooptować kolejny punkt załadunku na trasie. Dziś nie ma z tym najmniejszych problemów. System lokalizacji GPS to kompleksowe narzędzie, które pozwala śledzić w czasie rzeczywistym każde auto, które zostało do niego podpięte.

Natychmiastowa lokalizacja GPS rozwiązuje też kilka innych typowych problemów. Po pierwsze: eliminuje sytuacje, w których kierowca zbacza z trasy, by wykorzystać auto do celów prywatnych. Po drugie: zwiększa bezpieczeństwo pojazdu, pozwalając szybciej zareagować, gdy np. dojdzie do kradzieży.

Analizuj trasy pojazdów

Lokalizacja GPS to nie tylko obserwacja pojazdów w czasie rzeczywistym. Nowoczesne systemy monitorowania pozwalają również gromadzić dane do późniejszej analizy. Jakie? Na przykład dotyczące tras pokonywanych przez pojazdy z floty. Wystarczy przyjrzeć się im uważnie, aby dostrzec nieprawidłowości po stronie kierowców, ale też lepiej zaplanować drogę każdego auta. Lepiej, czyli bardziej efektywnie. Być może obserwując rozrysowane trasy zorientujesz się np., że jeden z punktów dostawy jest omijany przez kilka aut i wystarczą niewielkie zmiany, by uniknąć konieczności dodatkowego przejazdu. A może w ten sposób wyeliminujesz tzw. puste przejazdy? Efekt będzie jeden: zoptymalizujesz koszty realizacji usługi, dzięki czemu będziesz mógł lepiej konkurować z innymi firmami na rynku.

Dobry system monitorowania pojazdów to więcej niż GPS

Dobre systemy monitorowania pojazdów oferujące lokalizację GPS zazwyczaj mają o wiele szerszą funkcjonalność. Tak jest się np. w przypadku systemu GPS Konsalnet. Poza namierzaniem pojazdów i statystykami z tym związanymi oferuje on m.in. import danych z kart paliwowych, kontrolę zużycia paliwa, możliwość importu plików DDD z kart kierowcy oraz elektronicznych tachografów, ocenę stylu jazdy kierowców (dostępną również dla nich) czy integrację danych z oprogramowaniem firmowym. To niezwykle przydatne narzędzia w pracy każdej firmy logistycznej. A ponieważ dane dostępne są nie tylko w wersji komputerowej, ale również przez aplikację na smartfona, możesz trzymać rękę na pulsie gdziekolwiek jesteś.

Lokalizacja GPS to nie nowinka techniczna. W branży transportowej to absolutna konieczność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybierz odpowiednie łożyska stożkowe przez internet!
Następny artykułCzym są gmole motocyklowe?

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here