Jaki kask motocyklowy wybrać?

0
447
Jaki kask motocyklowy wybrać

Kask to bezwzględnie najważniejszy element stroju motocyklisty. Jego zadaniem jest ochrona głowy przed urazami mechanicznymi, które mogą poskutkować nawet poważnymi uszkodzeniami mózgu. W kask spełniający najbardziej rygorystyczne wymogi jakościowe powinien zaopatrzyć się każdy motocyklista, a nie tylko wielbiciele szybkiej jazdy. Na jaki model się zdecydować? Oto parę sprawdzonych propozycji.

Kask APRILIA MX Tuareg

Aprilla MX Tuareg to kask integralny, który przykuwa wzrok  interesującym designem. Najważniejsze jest jednak to, że zastosowano w nim sporo funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym kierowca ma zapewnione maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy. Kask ma podwójną skorupę zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną, przy czym zewnętrzna skorupa została wykonana z włókna węglowego. Konstrukcja tego modelu to gwarancja odpowiedniej równowagi na głowie i ergonomii. Przezroczysty wizjer charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania. Wnętrze kasku wypełnia hipoalergiczna wyściółka.

Kask NEXX X G100 Checkmate Black

Jeśli chodzi o integralne kaski motocyklowe, to Nexx X G100 Checkmate Black jest kolejną propozycją, na którą warto zwrócić uwagę – nie tylko z racji na wygląd tego modelu. Kluczowe znaczenie mają tu oczywiście jego właściwości użytkowe. Pomimo że kask ten jest wyjątkowo lekki, nie tracą na tym wygoda i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Jego skorupa została wykonana z X-Matrix 2, dzięki czemu jest on wyjątkowo twardy, mocny i wytrzymały. Ponadto zapewnia imponujące wręcz zarządzanie energią przy uderzeniach, zapewniając ochronę na najwyższym poziomie. Kask wyposażono w zapięcie typu DD, wyściółkę z tkaniny antypotowej i antyalergicznej oraz w panoramiczny wizjer PC Lexan.

Kask DUCATI Scrambler Long Beach

Scrambler Long Beach to kask otwarty sygnowany uwielbianą przez motocyklistów marką Ducati. Model ten pozwoli kierowcy w pełni zasmakować emocji, jakie wiążą się z jazdą Scramblerem. Skorupa ma specjalną powłokę PB-SNC2, która odpowiada za zwiększenie sztywności żywicy w różnych warstwach włókien oraz za wzmocnienie materiałów wewnątrz powłoki. Wnętrze kasku wykonano z tkaniny Eco-Pure – jest ono zdejmowane, w związku z czym łatwiej je utrzymać w należytej czystości. Kask wyposażono w wyścigowe zapięcie D-ring – z guzikiem do zabezpieczenia paska.

Kask AGV Tourmodular Solid Stelvio White

AGV Tourmodular Solid Stelvio White to przykład popularnego kasku szczękowego zaliczanego do kategorii kasków klasy Premium. Jego zewnętrzną część wykonano z połączenia trzech rodzajów włókien (aramidowego, szklanego i węglowego) wyróżniających się znakomitymi właściwościami nadającymi całej konstrukcji lekkości, stabilności i wytrzymałości. System otwierania szczęki został zaprojektowany w taki sposób, aby nie dochodziło do przypadkowego otwarcia. Projektanci dołożyli wszelakich starań, żeby zmaksymalizować aerodynamiczne osiągi kasku. Omawiany model ma regulowane otwory wentylacyjne, jeden tylny wylot powietrza, wypinaną osłonę nosa oraz wypinane wnętrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here