Jak lakierować felgi w poprawny sposób?

0
2495

Wiele osób zachęconych potencjalnym niskim kosztem prac lakierniczych w swoim własnym zakresie decyduje się na domową renowację felg. Koszt lakierowania proszkowego w warsztacie specjalistycznym potrafi przekraczać 1000 złotych, a osób pragnących cieszyć się świetnie wyglądającymi felgami nie brakuje. Jak nie przepłacać i dobrze zrobić robotę?

Podstawy lakierowania felg

Samodzielne przygotowanie felg do lakierowania powinno się opierać o staranność. Usunięcie wszystkich zanieczyszczeń, wgnieceń oraz zarysowań powinno być wykonywane na spokojnie i ze zważaniem na wszystkie elementy obręczy. Do prac konieczne będzie zdjęcie kół oraz zabezpieczenie opon.

Zanim lakier do felg zostanie nałożony, trzeba dokładnie oczyścić powierzchnię felgi i usunąć jej powierzchowną warstwę lakieru z wykorzystaniem papieru ściernego. Wszelkie ubytki uzupełnione muszą być specjalną szpachlą i szlifowane.
Następnie można przystąpić do wykonania podstawowych prac, które polegają na lakierowaniu i stabilizacji powłoki lakierniczej. Na wykonanie wszystkich zadań trzeba przeznaczyć jeden dzień roboczy!

Nakładanie podkładu i lakieru

Podstawa pod lakier do felg ma na celu stworzenie stabilnej, równej powierzchni i równomierną adhezję powłoki lakierniczej do powierzchni obręczy. Podkład nakłada się w 2-3 warstwach, każda z warstw musi wyschnąć przed nałożeniem kolejnej! Po nałożeniu bazy trzeba poprzeć, czy powierzchnia podkładu jest równomiernie uformowana. W ten sposób uniknie się zacieków i artefaktów wizualnych.

Wyschnięcie podkładu pozwala na nałożenie właściwego lakieru do felg. Na początku stosuje się kilka cienkich warstw lakieru bazowego o wybranym kolorze. Lakier do felg w sprayu gwarantuje równomierną dyspersję lakieru — trzeba jedynie przesuwać ostrożnie rękę i nie nakładać w danym miejscu zbyt wiele. Podobnie, jak wcześniej odczekujemy na wyschnięcie każdej warstwy i zabieramy się na nałożenie kolejne. Prace powtarzamy do zrobienia 2-3 warstw.

Ukoronowanie dzieła

Końcowym etapem prac lakierniczych jest nałożenie specjalnego rodzaju lakieru bezbarwnego. Poprawia on wygląd lakieru, wzmacnia kolor i nadaje połysk obręczom. Cieniutkich warstw powinno być kilka, tak aby równomiernie i stabilnie pokryły polakierowane uprzednio powierzchnie.

Po wyschnięciu można cieszyć się nowymi felgami! Dla miłośników innych interesujących metod szybkiego lakierowania poleca się zastosowanie gumy w sprayu, która jest prosta w aplikacji, szybka i daje bardzo ciekawe efekty wizualne!

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZastosowania kół podporowych
Następny artykułDo czego potrzebne są dodatki do paliw?

Motoryzacją interesuje się od wczesnych lat 90. To wtedy stawiałem swoje pierwsze kroki związane z mechaniką samochodową. Jestem wiernym fanem niemieckich marek, a jedną z nich użytkuję na co dzień :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here