Zastosowania kół podporowych

0
2319

Każda przyczepa powinna charakteryzować się odpowiednią stabilnością zarówno w czasie jazdy, jak i postoju. Zazwyczaj w tym celu wykorzystywane są specjalne podpory, warto jednak zainwestować w dodatkowe rozwiązania, na przykład koła podporowe.

Łatwiejsze manewry

Dodatkowe koło podporowe nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia przyczepy i nie ma konieczności montażu takiej części. Jednocześnie skorzystanie z takiego rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne. Dzięki kołu łatwiej wykonywać różne manewry przyczepą.

Jednym z najtrudniejszych zadań jest zdejmowanie przyczepy z haka. Koła podporowe ułatwiają operowanie przyczepą w czasie tej czynności, a także sprawiają, że jej ponowne zaczepienie staje się prostsze.

Lepsza stabilność

Czasem konieczne jest ustawienie przyczepy na nierównej powierzchni. Również w takiej sytuacji dodatkowe koło może okazać się bardzo przydatne. Takie oparcie będzie zapewniało wspomaganie dla istniejących już mechanizmów podporowych.

Koła podporowe pozwalają na łatwiejsze stabilizowane przyczepy. Jednocześnie zastosowanie takiego rozwiązania zmniejsza zużycie podpór oryginalnych, co przedłuża ich życie. Nowoczesne modele wyposażone są również w napęd, który nie tylko poprawia stabilność przyczepy, ale także umożliwia manewrowanie. Oznacza to zmianę położenia przyczepy bez podpinania jej do pojazdu mechanicznego.

Jak kupować koła?

Wybór odpowiednich kół podporowych uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju przyczepy. Do najważniejszych parametrów należy maksymalne dopuszczalne obciążenie. Kluczowe znaczenie dla jakości takiego produktu ma materiał, z którego został wykonany. Do małej, lekkiej przyczepy wystarczą więc koła zrobione z tworzywa syntetycznego. Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych kołach jest wmontowana waga. Dzięki wadze można na bieżąco obserwować obciążenie w czasie załadunku przyczepy i w prosty sposób uniknąć przeciążenia.

Kolejnym istotnym czynnikiem, który ma duże znaczenie przy zakupie odpowiednich kół podporowych, jest sposób montażu tego elementu. W sklepach znajdziemy różne modele – automatyczne, półautomatyczne oraz klasyczne, uniwersalne. Automatyczne koła są łatwe w montażu, jednak nie sprawdzają się dobrze w przypadku ciężkich przyczep, dlatego w takim przypadku lepiej zdecydować się na modele klasyczne.

Koła podporowe do przyczep znajdziesz na Unitrailer.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here