Innowacyjny monitoring pojazdów – to nie musi być drogie

0
1259
Innowacyjny monitoring pojazdów

Śledzenie pojazdów może kojarzyć się z systemami wykorzystywanymi przez podmioty firmowe. Oczywiście moduły GPS są najczęściej montowane w samochodach służbowych, lecz coraz częściej wysokogatunkowi producenci oferują takie rozwiązania nawet w konstrukcjach z serii budżetowej. Mimo to nie mamy dostępu do takich funkcji jak monitoring pojazdów, dzięki któremu nie tylko określimy położenie auta w czasie rzeczywistym, ale również przeanalizujemy swoją trasę, spalanie benzyny i alternatywne drogi, które mogłoby być bardziej opłacalne.

Ile kosztuje tego typu monitoring pojazdów i czy to naprawdę opłacalne? Zastanowimy się w dalszej części materiału nad tekstem nawiązującym zarówno do prywatnych maszyn, jak i aut służbowych, które wykorzystywane są przez specjalistów zatrudnionych przez Twoją firmę. Zapraszamy serdecznie do lektury i mamy nadzieję, że każdy znajdzie interesujący materiał dla siebie.

Monitoring pojazdów służbowych

Jak monitoring pojazdów w firmie może wpłynąć na oszczędności generowane przez Twoją działalność? Każdy przedsiębiorca powie, że jego pracownicy są uczciwi i nie trzeba ich monitorować. Nie chodzi jednak o to. Warto skupić się na tym, że ten naprawdę mało skomplikowany system jest w stanie zminimalizować ryzyko stania w korkach, czy pozwoli na optymalizację tras. Dla specjalistów to mniej pracy, ponieważ mniej czasu spędzają w samochodzie i więcej z klientami (co na pewno przełoży się na efektywność sprzedaży i zarobki najlepszych handlowców), a dla właściciela firmy więcej oszczędności, np. na benzynie lub nawet częściach eksploatacyjnych, do których zaliczyć możemy chociażby opony lub okresowo wymieniane płyny co określoną liczbę kilometrów.

Monitorowanie samochodów prywatnych

Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem danego modelu samochodu, nie musisz się przejmować i obawiać, że ktoś będzie eksploatować go w sposób niewłaściwy. Pozostaje jeszcze jednak kwestia samego spalania i części, które się zużywają. Warto więc minimalizować ilość przejechanych kilometrów – zwłaszcza jeśli masz taką możliwość. Monitoring pojazdów to naprawdę zaawansowany system, który sprawdzi się w tym przypadku doskonale. Należy jedynie wiedzieć, jak go wykorzystać w sposób rozsądny.

Jeśli jeździsz starym modelem Opla lub Renault, prawdopodobnie nie zależy Ci na samochodzie tak, jakby był to naprawdę nowy i imponujący Mercedes lub BMW. Rozważ zatem wszystkie za i przeciw, a na koniec oceń, czy nie okaże się, że montaż systemu będzie bardziej kosztowny, niż np. sprzedaż danego samochodu z zyskiem.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.satisgps.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here