Doradca serwisowy – jak wygląda praca na tym stanowisku?

0
708
Doradca serwisowy

Doradca serwisowy to profesja, która nierozerwalnie łączy w sobie dwie cechy. Pierwszą z nich jest fascynacja światem motoryzacji i nowinek technicznych. Druga to czerpanie radości z pracy zespołowej oraz kontaktu z klientem. Posiłkując się nomenklaturą sportową, praca doradcy serwisowego przypomina trochę funkcję, jaką w piłce ręcznej odgrywa obrotowy czy rozgrywający w siatkówce. Cały czas skoncentrowany jest na grze zespołowej, której rezultatem jest wspólny sukces.

Dlaczego kariera w BMW?

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego warto pracować w BMW, to odpowiedzi są dosyć proste. Otóż, jeśli zdobywać doświadczenie i uczyć się, to właśnie od tych najlepszych. A BMW to marka sama w sobie, wyznacznik trendów w motoryzacji, punkt odniesienia dla wielu innych firm.

Ten bawarski koncern działa nieprzerwanie i z powodzeniem od blisko stu lat. Rozpoznawalny jest na całym świecie dzięki produkcji aut, motocykli i akcesoriów klasy premium. Zaufało mu ponad sto dwadzieścia tysięcy pracowników, którzy codziennie tworzą przyszłość światowej motoryzacji.

Jak wyglądają obowiązki doradcy serwisowego?

Praca doradcy serwisowego obejmuje szerokie spektrum obowiązków, które można by spiąć klamrą i określić mianem kompleksowej obsługi klienta. Oznacza to m.in. koordynację wszelkich procesów, począwszy od zaplanowania wizyty klienta i jego auta, poprzez monitorowanie postępów prac serwisowych, doradzanie optymalnych rozwiązań technicznych i kosztowych, a na terminowym wydaniu samochodu kończąc.

W przypadku niektórych salonów dealerskich, stanowisko to jest wzbogacone także o możliwość świadczenia dodatkowych usług w postaci porad w zakresie dokupienia dodatkowych usług czy akcesoriów.

Praca doradcy to jednak nie tylko ciągły kontakt z klientem. To także współpraca z innymi pracownikami i sekcjami salonu, jak kasa, warsztat, dział części i akcesoriów czy recepcja.

Aby móc rozpocząć karierę w BMW jako doradca serwisu, trzeba posiadać aktualne prawo jazdy kategorii B oraz mieć ogólną wiedzę w zakresie budowy i eksploatacji aut, oraz podstawowych technik naprawczych.

Korzyści z pracy w charakterze dorady serwisu?

Benefitów płynących z pracy doradcy serwisowego jest naprawdę sporo. Po pierwsze, to radość z bycia częścią zgranego zespołu salonu samochodowego, wspierana przez nowoczesne rozwiązania, jak chociażby system CRM. Po drugie — można łączyć swoją pasję do motoryzacji z wykonywanymi obowiązkami. Dzięki temu praca nie różni się niczym od hobby. Trzecim plusem jest kariera w prestiżowej i rozpoznawalnej marce. Ponadto, profesja ta jest dobrze opłacana i wzbogacona o atrakcyjny system premiowy.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że, pracodawca zapewnia profesjonalne, certyfikowane szkolenia. Dzięki temu można poznać najnowsze trendy w zakresie obsługi klienta i szybko wdrożyć się na nowym stanowisku.

Gdzie i w jaki sposób aplikować?

Aby rozpocząć proces rekrutacji na stanowisko doradcy serwisowego, należy odwiedzić stronę praca-dealerbmw.pl, na której znajdują się wszystkie oferty adresowane do osób zainteresowanych podjęciem pracy w BMW.

Portal jest bardzo wygodny, a formalności zostały ograniczone do minimum. W przypadku niektórych stanowisk pojawia się wsparcie w postaci profesjonalnej agencji rekrutacyjnej lub możliwa jest wirtualna gra kompetencyjna, przedstawiająca przyszłe środowisko pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here