Dlaczego warto zdecydować się na monitoring GPS nawet przy jednym samochodzie?

0
972
Dlaczego warto zdecydować się na monitoring GPS nawet przy jednym samochodzie

Wykorzystanie lokalizatorów GPS w firmach posiadających już od 3 aut to praktycznie konieczność – bez nich dużo trudniej zapanować jest nad pracownikami w terenie oraz kosztami eksploatacji i paliwa. Monitoring GPS oferuje nam jednak dużo więcej niż wsparcie prowadzenia biznesu. Dzięki nowoczesnym funkcjonalnościom przyda się on w każdym prywatnym pojeździe.

Załóżmy, że jesteś posiadaczem jednego auta, które wykorzystywane jest jedynie przez Ciebie. Niezależnie od tego, czy jest to pojazd luksusowy, czy 15-letni miejski hatchback, korzyści wynikające z monitoringu GPS potrafią być zaskakujące. Poniżej wylistowane zostały przykładowe funkcjonalności tej technologii, które na pewno warto mieć na uwadze.

Oszczędzisz pieniądze

Troszczysz się o stan swojego budżetu? Dzięki monitoringowi GPS od podszewki poznasz przyczyny wpływające na zwiększenie zużycie paliwa w Twoim aucie. Specjalne raporty okresowe zawierające informacje o konkretnych trasach, spalaniu, obrotach silnika, prędkościach i sposobie jazdy  poinformują Cię, w jaki sposób możesz obciąć koszty. Technologia użyta w nadajnikach GPS pozwala także na zdalne sprawdzenie, jaki zasięg ma Twój pojazd przy obecnym poziomie paliwa w baku.

Abonament GPS to niewielki wydatek przy potencjalnych oszczędnościach związanych z kontrolą spalania. Co więcej, dzięki podłączeniu lokalizatora pod szynę CAN niepotrzebny jest zakup drogich sond paliwowych.

Dowiesz się, co dzieje się z Twoim autem

Moduł GPS daje także możliwość zdalnego sprawdzenia stanu pojazdu. Dzięki dostępowi do informacji z komputera pokładowego możesz w czasie rzeczywistym sprawdzić, czy nie pozostawiłeś swojego auta na włączonych światłach. Ponadto, system alertów GPS pozwala na wysłanie powiadomień w formie SMS, wiadomości pop-up lub e-mail, gdy tylko dojdzie do niepokojącego zdarzenia, na przykład gdy:

  • Pozostawione zostały otwarte drzwi w pojeździe
  • Samochód został uruchomiony bez Twojej zgody
  • W samochodzie uruchomił się alarm
  • Złodziej próbuje zagłuszyć sygnał lokalizatora GPS
  • Poziom napięcia akumulatora spadł poniżej ustalonego poziomu
  • Samochód jest odholowywany

Wszystkie te funkcjonalności stanowią świetne zabezpieczenie przed złodziejami, a także skuteczny sposób na obniżenie stresu związanego z codziennym użytkowaniem samochodu. Na tym jednak nie kończą się możliwości systemu GPS – po zainstalowaniu niedrogiego przełącznika możemy zdalnie wyłączyć rozrusznik pojazdu, gdy pozostawiamy auto na postoju lub gdy ktoś nieuprawniony uzyskał do niego dostęp. Istnieje również opcja objęcia samochodu ochroną zespołu przeciwkradzieżowego, który we współpracy z Policją i za pomocą specjalnych urządzeń odszuka pojazd w przypadku przestępstwa.

Zyskasz kontrolę z dowolnego urządzenia

Wszystkie zawarte powyżej funkcje dostępne są zarówno z urządzenia mobilnego, jak i poprzez przeglądarkę internetową. W dowolnym momencie możesz otworzyć mapę zawierającą zarówno obecną lokalizację, jak i historię przejazdów do 12 miesięcy wstecz. Warto również zaznaczyć, że usługa monitoringu GPS może obejmować teren całej Europy.

Monitoring GPS nie jest tylko gadżetem lub specjalistycznym narzędziem dla dużych firm – sprawdza się on w szerokim zakresie sytuacji, nawet jeśli wykorzystujemy go tylko dla celów prywatnych. Warto więc rozważyć, czy zainstalowanie modułu w Twoim pojeździe jest czymś, co pomogłoby Ci w rozwiązaniu codziennych problemów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here