Carsharing – alternatywa dla wypożyczalni samochodów

0
2704

Mieszkańcy już kilku miast w Polsce, np. Poznania, mogą korzystać z carsharingu, czyli wynajmu auta na minuty. Komu opłaca się skorzystać z tego rozwiązania? Jak wynająć samochód? Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

Czym jest carsharing?

Carsharing to usługa polegająca na współdzieleniu pojazdów. Każdy zainteresowany użytkownik może wypożyczyć auto na minuty. Carsharing to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie z punktu widzenia mieszkańców dużych miast, którzy na co dzień korzystają z gęstej sieci komunikacji miejskiej, zaś samochodu do swojej dyspozycji potrzebują jedynie sporadycznie.

Carsharing czy wypożyczalnia samochodów?

Wypożyczalnie samochodów są dobrze znane zmotoryzowanym użytkownikom. Carsharing to wciąż nowość. Wzmożone zainteresowanie carsharingiem nie jest jednak przypadkowe – dla wielu dotychczasowych klientów wypożyczalni to korzystna alternatywa.

W przypadku carsharing nie trzeba podpisywać umowy, klient może też dokonać rezerwacji pojazdu przez aplikację mobilną – wystarczy ją uprzednio pobrać na smartfona i zarejestrować się. Takie rozwiązanie proponuje Carsharing – Easyshare.

„Aplikacje Easyshare pobrało już kilka tysięcy osób w Poznaniu. Użytkownicy doceniają komfort jazdy samochodem hybrydowym z automatyczną skrzynią biegów ale przede wszystkim brak zbędnych formalności przy wypożyczeniu, intuicyjną aplikacje oraz możliwość korzystania z bezpłatnych parkingów w strefie płatnego parkowania” – mówi Prezes Zarządu Easyshare – Aneta Ogrodniczek.

Dla wielu kierowców koszty ponoszone w związku z korzystaniem z pojazdu mają znaczenie. Wypożyczalnie samochodów najczęściej stosują system rozliczania dziennego – klient płaci za każdy dzień wypożyczenia pojazdu, i to niezależnie od tego, czy z niego korzysta. W przypadku usługi carsharing płaci się za każdy przejechany kilometr, za każdą minutę jazdy i postoju. W praktyce to duża oszczędność pieniędzy, jeżeli pojazd jest potrzebny tylko po to, aby podjechać do sklepu na zakupy.

Carsharing – rozwiązanie przyszłości?

Zakup samochodu to jednorazowy wydatek, ale właściciele muszą pamiętać jeszcze o kosztach typu zakup polisy OC czy paliwo. Osobom, którym dotychczas nie opłacało się utrzymywać pojazdu, pozostawały wypożyczalnie samochodów. Teraz jest alternatywa – carsharing.

Wygodna rezerwacja, pojazdy zaparkowane w różnych punktach miasta i rozliczenie za kilometry i minuty – to tylko kilka atutów carsharingu, które sprawiają, że zainteresowanie nim z roku na rok jest coraz większe. Kierowcy, którzy zdecydują się na carsharing oferowany przez Easyshare w Poznaniu, nie zapłacą dodatkowo m.in. za parkowanie w Miejskiej Strefie Płatnego Parkowania.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here