BMW M4 — rodzaje silników i dane techniczne

0
1204

BMW M4 to sportowy samochód niemieckiego koncernu, którego produkcja rozpoczęła się już w roku 2014 i trwa do dziś. Cechuje go potężna moc silnika i doskonałe osiągi. M4 występuje w wersji Cabrio oraz Coupe i cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników mocnych i szybkich samochodów sportowych najwyższej klasy.

BMW M4 — wersje

BMW M4 występuje w dwóch wersjach nadwozia. Jedna z nich to F82, czyli wersja coupe, druga natomiast to kabriolet F83. Oba te modele łączy potężna moc i dwudrzwiowa sylwetka. Silnik V6 ma pojemność 3 litrów i dwie turbiny o łącznej mocy 425 KM.

BMW M4 Competition Package

BMW M4 Competition Package to kolejna wersja M4 z silnikiem o mocy 444 KM i ulepszonym zawieszeniem. Od poprzednich wersji różni się trwałością — wiele elementów zawieszenia zostało pokrytych włóknem węglowym. W przypadku BMW M4 mamy do wyboru modele ze skrzynią manualną bądź automatyczną.

BMW M4 Coupe

BMW M4 Coupe to sportowa wersja Coupe zapewniająca najwyższy komfort podczas jazdy. Wysokowydajny silnik M TwinPower cechuje się mocą 480 KM i napędem na tył. Samochód posiada 6-biegową skrzynię manualną, a krótkie skoki dźwigni dodają mu jeszcze więcej sportowego zacięcia. Dynamika i pazur to najlepsze określenia dla M4 w wersji Coupe.

BMW M4 Competition Coupe

BMW M4 Competition Coupe to mocniejsza wersja BMW M4 w wersji Coupe. Posiada wysokowydajny 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M TwinPower i cechuje się mocą 510 KM. Występuje również w wersji z napędem na wszystkie koła.

BMW M4 CSL — najnowszy model o potężnych możliwościach

Najnowszy model BMW CSL to samochód dla najbardziej wymagających pasjonatów sportowych emocji. Ten model cechuje się najlepszymi osiągami, jakie tylko kiedykolwiek były możliwe. Model ten jest lżejszy od wersji Coupe, a wyposażony został w wysokowydajny 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M TwinPower o mocy 551 KM. Do prawdziwie sportowej jazdy dostosowane są specjalne opony Ultr-Track, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i przyczepności nawet przy dużych prędkościach.

BMW M4 — wyposażenie

BMW M4 to nie tylko samochód o niezwykłych osiągach, ale też auto bardzo bogato wyposażone. Napęd na tył, niska waga, a do tego o wiele wyższa moc w porównaniu z wcześniejszym modelem sprawiają, że samochód prowadzi się niezwykle lekko. Doskonale dopracowane zawieszenie, a do tego system kontroli jazdy, aerodynamiczne elementy i system M Drive to tylko niektóre z udogodnień, na które mogą liczyć właściciele tego samochodu.

System Launch Control potrafi sam dobrać odpowiednie obroty silnika, by jak najszybciej ruszyć z miejsca. BMW M4 posiada układ dynamicznej kontroli stabilności, dzięki czemu bardzo dobrze trzyma się drogi i świetnie się prowadzi. 3-litrowy silnik spełnia wymagania emisyjne, a spalanie plasuje się na poziomie ok. 10l na 100 km w cyklu mieszanym. Na uwagę zasługuje także wyposażenie samochodu. Ekran informacyjno-rozrywkowy pozwala na łatwe sterowanie multimediami i połączenie z Internetem, a wbudowana antena i opcja zamontowania karty SIM jeszcze bardziej rozbudowuje możliwości jego zastosowania. Funkcja dodatkowego wytłumienia Active Sound pozwala na wyciszenie wnętrza i podniesienie komfortu nawet podczas agresywnej, sportowej jazdy.

BMW M4 — dla kogo?

Nie ulega wątpliwości, że M4 przypadnie do gustu miłośnikom sportowych wrażeń. Niesamowite osiągi, wyjątkowa wydajność, a do tego sportowe wyposażenie i nowoczesny design sprawiają, że M4 to samochód dla osób o najwyższych wymaganiach. Stosunkowo lekka konstrukcja w połączeniu z potężnym silnikiem pozwala na wyjątkowo szybkie ruszanie z miejsca i rozpędzanie się. Wyposażenie wewnętrzne samochodu również wpływa pozytywnie na komfort użytkowania. M4 nadaje się zarówno do sportowych przejażdżek, jak i do codziennego użytkowania, gdyż nawet w środku miasta jazda tym samochodem dostarczy niezapomnianych wrażeń i emocji. BMW M4 to samochód godny uwagi i zainteresowania nie tylko wśród profesjonalistów.

BMW M4 znajdziecie w salonach dealerskich BMW M-Cars.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here