Badania kierowców w Warszawie

0
2418

Badania kierowców są zalecone przez ustawodawcę, dlatego też każda osoba starająca się o prawo jazdy jest zobowiązana je wykonać. Szczególnym nadzorem są objęte osoby z różnego rodzaju wadami wzroku oraz chorobami układu nerwowego. Zazwyczaj dostają oni prawo jazdy, jednakże ma ono określony termin ważności – po jego upłynięciu tacy kierowcy muszą wykonywać badania kolejny raz.

Jednym z badań, które są wymagane jest badanie wzroku. Każdy, kto chce uzyskać prawo jazdy a następnie kierować pojazdami musi uzyskać pozytywny wynik w badaniu, które ma na celu sprawdzenie prawidłowość widzenia stereoskopowego. Jest to widzenie pozwalające kierowcy na odpowiednią ocenę odległości od przedmiotów, na przykład innych samochodów na drodze, świateł, skrzyżowań, ludzi czy znaków drogowych. Kolejnymi badaniami, którym musi się poddać osoba ubiegająca się o prawo jazdy jest badanie narządu słuchu i równowagi, ogólne badanie stanu zdrowia oraz stanu psychicznego, badanie krwi czy też badanie czynności nerek.

Bardzo istotnym jest wybór profesjonalnej instytucji medycznej, która przeprowadzi nasze badanie. Na stronie www.badania-kierowcow.warszawa.pl możemy znaleźć ofertę skierowaną do kierowców kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E, T, czyli tak zwanych kategorii amatorskich, oraz do osób przedłużających ważność terminowego prawa jazdy. Osoby, które są zainteresowane kursem prawa jazdy i chcą stworzyć swój Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) powinny również zapoznać się z tą ofertą. Jest ona godna polecenia przede wszystkim ze względu na profesjonalną kadrę lekarzy orzeczników, którzy przeprowadzają badania kierowców i wydają orzeczenia. Są to lekarze z wieloletnim doświadczeniem oraz fachowym podejściem, co jest gwarancją precyzyjnego wykonania badania, a co za tym idzie – postawienia prawidłowej diagnozy. Jak przebiegają badania dowiesz się tutaj: http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/przebieg-badan/

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here