Zawieszenie gwintowane – kilka porad przed wyborem

0
1509
Zawieszenie gwintowane

Tuning samochodu to niezmiennie popularny temat. Wielu kierowców poruszających się po polskich drogach poszukuje atrakcyjnych sposobów, by „podrasować” swój pojazd. Sięgają zarówno po wizualne, jak i praktyczne formy tuningu. Te pierwsze mają za zadanie poprawić wygląd pojazdu, choć często również – wpływają na sam komfort jazdy. Do takich form oddziaływania należy stosowanie zawieszenia gwintowanego, które wywołuje wyjątkowo atrakcyjne konsekwencje. Zapraszamy do krótkiej lektury, w trakcie której poznasz najważniejsze informacje na temat zawieszenia gwintowanego oraz dowiesz się gdzie szukać fachowego doradztwa w jego doborze.

Efektywny i praktyczny tuning samochodu

Zgodnie z opinią specjalistów, jednym z najchętniej i najczęściej wybieranych rodzajów tuningu jest obniżanie poziomu zawieszenia. Istnieją różne sposoby, by tego dokonać. Często stosowanym rozwiązaniem jest montowanie  sprężyn obniżających, które mogą zredukować prześwit o nawet 4 centymetry. Znacząco wpływa na wygląd samochodu oraz komfort jego prowadzenia w czasie jazdy.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zastosowanie zawieszenia gwintowanego. Sięgają po nie zarówno kierowcy rajdowi, jak i właściciele samochodów sportowych, poruszający się nimi na co dzień. Również kierowcy pragnący nadać sportowy i nowoczesny wygląd swojemu samochodowi korzystają z zawieszenia gwintowanego. Zawieszenie gwintowane pozwala na redukcję prześwitu nawet o 8 centymetrów.

W czym tkwi jego wyjątkowość? Przede wszystkim – pozytywnie wpływa na warunki prowadzenia samochodu oraz poprawia jego bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza takich sytuacji jak wchodzenie w ostre zakręty, wykonywanie nagłych manewrów lub hamowanie. Wynika to z prostej zmiany – obniżając zawieszenie, przemieszczamy punkt ciężkości pojazdu.  

Często wybieranym rozwiązaniem jest zakup dwóch kompletów sprężyn, dedykowanych do osi przedniej i tylnej, a także – zakup sprężyn wraz ze specjalnymi podkładkami. Te ostatnie pozwalają na regulowanie wysokości, a więc – na redukcję prześwitu z tyłu i przodu pojazdu, w zależności od naszych aktualnych potrzeb.

Zestawy zawieszenia gwintowanego – gdzie szukać pomocy?

Zawieszenie gwintowane kupujemy zazwyczaj w gotowym zestawie. Składają się na niego sprężyny oraz amortyzator, wyposażony w specjalny typ gwintowania. Gwint jest umieszczony na powierzchni obudowy od strony zewnętrznej. Ponadto, w zestawie znajdują się nakrętki oraz talerze, za pomocą których sprężyna przesuwa się wokół własnej osi, a także klucz – narzędzie potrzebne do wykonania montażu.

Jeśli szukasz zaufanego dostawcy rozwiązań dedykowanych do obniżania poziomu zawieszenia, warto sięgnąć po ofertę Eibach (zapoznasz się z nią na stronie sklepu: https://eibach.pl/). Znajdują się w niej rozmaite wersje sprężyn obniżających, a także zestawy zawieszenia gwintowanego. Szczególną popularnością cieszy się zawieszenie gwintowane Golf 4, po które sięgają fani tej marki samochodów.

Z oferty sklepy korzystają zarówno zwykli kierowcy, pragnący samodzielnie „podrasować” wygląd i zachowanie swojego samochodu, jak i profesjonalni, zawodowi kierowcy rajdowi. Profesjonalni doradcy pomogą nam w doborze takiego zestawy obniżającego, który będzie idealnie pasował do naszego samochodu oraz spełni pokładane w nim oczekiwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here