Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się niesprawnego już auta jest przekazanie go do firmy zajmującej się profesjonalnym złomowaniem pojazdów. Tego typu rozwiązanie jest wygodne i nie wymaga dużo zachodu, dzięki czemu właściciel dość sprawnie pozbywa się problemu.
Jeśli posiadamy auto, które z różnych przyczyn nie nadaje się już do eksploatacji, najlepszym sposobem jest jego złomowanie. Pozbywamy się tym samym niechcianego problemu, a firma wykonująca tego typu usługi załatwia za nas część formalności związanych z taką czynnością. Jeśli zatem jesteś mieszkańcem Szczecina lub okolic, jedną z firm zajmujących się profesjonalnym złomowaniem pojazdów jest przedsiębiorstwo auto-kurek.pl. Firma świadczy swoje usługi przez całą dobę, co jest ogromnym udogodnieniem dla zainteresowanych klientów.
Niezbędne formalności
Podejmując decyzję o złomowaniu auta, należy odpowiednio się do tej czynności przygotować. Przekazując auto do złomowania musimy posiadać przy sobie niezbędne dokumenty potrzebne do złomowania pojazdu. Podstawowym w tym względzie jest dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający tożsamość właściciela pojazdu lub osoby upoważnionej przez właściciela. Drugim podstawowym dokumentem jest dowód rejestracyjny pojazdu, tak, aby pracownik stacji demontażowej, mógł stwierdzić zgodność auta przeznaczonego do rozbiórki ze stanem faktycznym. Bez posiadania tych podstawowych dokumentów złomowanie auta będzie niemożliwe. Jeśli pojazd posiada wydaną kartę pojazdu, również ten dokument musimy okazać pracownikowi stacji demontażowej. Warto pamiętać, że jeśli auto ma kilku właścicieli, teoretycznie wszyscy oni powinni stawić się w miejscu, gdzie auto będzie złomowane. W praktyce wystarczy okazanie zgody współwłaścicieli na przekazanie auta do kasacji. W sytuacji, gdy do kasacji kierujemy auto, które nie zostało na nas przerejestrowane, pracownik firmy Auto Kurek poprosi nas o okazanie dowodu nabycia pojazdu w postaci kopii umowy kupna – sprzedaży pojazdu.
Zielone światło
Jeśli wszystkie powyżej opisane dokumenty zostaną przedstawione pracownikowi stacji demontażowej, można rozpocząć złomowanie pojazdu. Po wykonaniu tej czynności, która może zająć nieco dłuższą chwilę, pracownik stacji wydaje właścicielowi złomowanego pojazdu specjalne zaświadczenie potwierdzające fakt zezłomowania pojazdu. Muszą na nim się znaleźć niezbędne informacje o pojeździe, zaś samo zaświadczenie wydawane jest w trzech egzemplarzach. Po otrzymaniu tego dokumentu, właściciel pojazdu może udać się w ciągu trzydziestu dni do odpowiedniego urzędu komunikacji celem wyrejestrowania auta.