Jak zacząć pracę w salonie samochodowym?

0
874
Jak zacząć pracę w salonie samochodowym

Choć rynek pracy obfituje w oferty zatrudnienia, czasem bardzo ciężko jest znaleźć właściwe dla siebie zajęcie. Dla tych, którzy kochają pojazdy i nie boją się kontaktu z klientami, dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie się jako doradca serwisowy. Praca w salonie samochodowym to świetny sposób na realizację ambicji zawodowych i zwalczenie rutyny. Na tym stanowisku zawsze coś się dzieje, ponadto doradca serwisowy może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Zatem, jak zacząć?

Doradca serwisowy – czym się zajmuje?

Choć pierwsze skojarzenie z tym zawodem najczęściej pada na obsługę klientów autoryzowanych serwisów, w rzeczywistości praca w salonie samochodowym jest bardziej wymagająca. Doradca zatrudniany jest na stacjach, rzadziej w warsztatach lub punktach dealerskich. To osoba, która pośrednio przejmuje część obowiązków właściciela, mechaników, niekiedy również księgowych.

Do jej głównych obowiązków należy obsługa stałych i nowych klientów, udzielanie informacji dotyczących skali awarii, przeprowadzanych w samochodach napraw, a niekiedy uczestnictwo w procesie sprzedażowym prezentowanych przez firmę pojazdów. Ale to nie wszystko. Doradca może również przykładowo:

  • delegować zadania pracownikom warsztatu i sprawdzać stan ich wykonania,
  • rozliczać usługi i wystawiać za nie faktury,
  • kontrolować terminową realizację zleceń,
  • uczestniczyć w procesie promocji usług serwisowych.

Czy praca w motoryzacji jest dla mnie?

Takie stanowisko nie jest dla każdego. Doradca serwisowy powinien być przede wszystkim osobą doświadczoną, która umiejętnie radzi sobie ze stresem, oraz pracą pod presją czasu. Dobrze jest, gdy kandydat na to stanowisko posiada, choć minimalne zdolności przywódcze, otwartość na kontakt z innymi ludźmi i pozytywne nastawienie.

To zajęcie dla pasjonatów samochodów. Praca w motoryzacji wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy dotyczącej budowy pojazdów. Doradca bardzo często w trakcie pracy proszony jest o udzielenie szczegółowych informacji odnośnie napotkanych w samochodzie klienta problemów oraz przeprowadzanych naprawach. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi więc rozumieć pojęcia związane z mechaniką, by w umiejętny sposób przekazać tę wiedzę.

Dlaczego warto pracować jako doradca serwisowy?

Choć to zadanie niezwykle odpowiedzialne, jest jednocześnie bardzo interesujące. Na stanowisku doradcy serwisowego zawsze może przytrafić się coś nowego – nietypowe usterki czy przygody związane z obsługą klientów są tutaj na porządku dziennym, dlatego nie ma miejsca na rutynę. Dodatkowo pracownik ma wiele możliwości rozwoju i poszerzania swoich umiejętności.

Praca w salonie samochodowym jest także bardzo opłacalna. Doradca otrzymuje stabilne zatrudnienie z wynagrodzeniem adekwatnym do pełnionej funkcji. Będzie miał też dostęp do szkoleń i pakietu ubezpieczeniowego, który ułatwi mu życie. Praca na stanowisku doradcy serwisowego z pewnością przyniesie także wiele satysfakcji.

Zatrudnij się jako doradca BMW!

Chcesz sprawdzić się w tej roli? Wejdź na stronę praca-dealerbmw.pl, gdzie znajdziesz aktualne propozycje współpracy. Tutaj sprawdzisz, kto jest w danym momencie poszukiwany i jakie są wymagania wobec kandydata. Jeżeli je spełniasz, aplikuj!

Jak to zrobić? Na portalu praca-dealerbmw.pl znajdziesz formularz aplikacyjny, w którym zostaniesz poproszony o umieszczenie danych osobowych i innych informacji. Po wysłaniu go, dział rekrutacyjny zapozna się z Twoją aplikacją i zdecyduje o zaproszeniu Cię na kolejny etap rekrutacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here