Śruby kołnierzowe – zastosowanie i rodzaje

0
1476
śruby
fot. pixabay.com

W skrzynce narzędziowej każdej osoby posiadającej dom lub mieszkanie znajdziemy różne rodzaje śrub. Jest to najpopularniejsza metoda mocowania, znajdująca zastosowanie zarówno w skomplikowanych konstrukcjach przemysłowych jak również w każdym gospodarstwie domowym.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/sruby-kolnierzowe-parametry-i-zastosowanie/

Śruby towarzyszą nam praktycznie w każdym obszarze prac naprawczych, gwarantują również stabilność większości mebli z których korzystamy każdego dnia. Zastosowań trudno by wymienić.

Wielu z nas zastanawia się nad tym jaki rodzaj śruby wybrać, lub czym różnią się poszczególne ich rodzaje i jaką śrubę dobrać aby długo spełniała swoją funkcję.

Czym charakteryzują się śruby kołnierzowe?

Po pierwsze spełniają one wysokie normy DIN 6921/PN 82247. Normy te są uznawane zarówno przez Międzynarodową Organizację normalizacyjną jak również przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny.  Te dwie organizacje dają mocne podstawy do tego aby sądzić, że wybór śrub spełniających te dwie powyższe normy to naprawdę bardzo dobry wybór. Śruby z tej kategorii posiadają drobnozwojowy lub też metryczny rodzaj gwintowania. Analizując dalsze parametry należy wspomnieć o wariantach w jakich występują, wyróżniamy mianowicie następujące rodzaje ( 8.8, 10.9  i 12.9.) Co nam mówią te informacje?

Mianowicie wartości te powiązane są z komponentami,  które zostały użyte do ich wytworzenia. Mamy tutaj do wyboru różne warianty.  Wyróżniamy następujące rodzaje materiałów, które posłużyły do produkcji:

  1. Komponenty złączne wykonane ze stali węglowej
  2. Elementy wykonane ze stali nierdzewnej A2
  3. Elementy wykonane ze stali kwasoodpornej A4

Gdzie możemy wykorzystać śruby kołnierzowe?

Tak jak wspominaliśmy we wstępnie, zastosowanie tego rodzaju śrub jest bardzo szerokie. Dla konstrukcji zewnętrznych świetnie sprawdzą się te wykonane z nierdzewnej stali. Nie będziemy mieć też większego problemu z zachowaniem ich w czystości. W obiektach przemysłowych i w produkcji z użyciem chemicznych komponentów zastosowanie znajdą śruby kołnierzowe wykonane ze stali kwasoodpornej. 

Kwestią dla nas ważną w przypadku samego zakupu będzie cena oraz producent na którego padnie nasz wybór. Warto porównać kilka rodzajów i kilka firm aby niepotrzebnie nie przepłacać. 

Przeczytaj też: http://www.wiecejnizeko.pl/czy-warto-inwestowac-w-ekologiczne-produkty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here