Na czym polega polerowanie samochodu?

0
4259
Na czym polega polerowanie samochodu

Kiedy starsze auto się błyszczy, to wtedy wygląda jak nowe, niemal prosto z salonu. Ale co zrobić, aby nasz pojazd do takiego stanu faktycznie doprowadzić? Oczywiście skorzystać z pomocy specjalisty o nazwie lakiernik samochodowy. Ostatecznie, jeżeli ma się bardzo duże doświadczenie (i własny warsztat), można także samemu zająć się nie tak skomplikowaną czynnością, jaką jest polerowanie lakierów w aucie.

Przyjrzyjmy się jednak, jak wygląda ten proces. Najpierw należy zadbać, aby lakier (np. matowy lub tradycyjny) był suchy w każdym miejscu. To nie wszystko. Trzeba jeszcze zlikwidować wszystkie zacieki (pozostałości po wcześniejszym myciu samochodu). Kiedy już zostanie to dobrze wykonane, teraz może zacząć się główna cześć zadania, a więc samo polerowanie. Lakiernik samochodowy, którego możemy znaleźć na https://www.nuzle.pl/stanowisko/lakiernik-samochodowy bierze więc przygotowaną masę czyszczącą i nakłada ją na lakier. W jakim celu? Chodzi o całkowite pozbycie się na przykład przyschniętych much i komarów labo nabitego asfaltu, którego nie da się usunąć, bo jest zbyt mocno przyklejony.

Następny etap to nic innego, jak mechaniczne polerowanie lakieru. Na czym polega? Na zastosowaniu szybko obracającej się tarczy, którą obłożono specjalnym materiałem. Takim oto sposobem bardzo łatwo można pozbyć się utlenionej warstwy lakieru oraz zamaskować przeróżne, nawet najmniejsze, mikrorysy (co przeszkodzi dalej w ich w powiększaniu się). Następnie wykonuje się coś, z czym może sobie poradzić tylko doświadczona osoba. Ale najlepiej, gdy skorzysta się z usług bardzo profesjonalnej ekipy.

Dlaczego? Bo to trudna czynność. Mowa o usunięciu resztek tłustych warstw pasty polerskiej, która niestety pozostała zarówno na masce, drzwiach, jak i dachu czy nawet błotnikach. Dopiero, kiedy się to zrobi, polerowanie lakierów będzie zbliżać się do końca. A więc do nałożenia na lakier ostatniej, tej właściwej powierzchni powłoki ochronnej. Robi się to sprawnie, bardzo dokładnie i ostrożnie za pomocą specjalnej gąbki, płynnymi i jednocześnie niezwykle delikatnymi ruchami ręki. Dzięki temu idealnie pozbędziemy się wszelkich smug oraz widocznych zaschniętych zacieków. Uwaga! Trzeba tutaj odczekać pewien czas, mnie więcej od 60 do 70 minut. Chodzi oczywiście o to, aby pozwolić na wyschnięcie ostatniej warstwy polerowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here