Jakie nowe auto z homologacją ciężarową?

0
1969
Jakie nowe auto z homologacją ciężarową?

Przy zakupie samochodu ciężarowego zawsze należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów i niekoniecznie cena zakupu będzie najważniejszym parametrem. Samochody ciężarowe nowej generacji powinny spełniać wymagania kierowców i przedsiębiorców, a zarazem być opłacalnym przedsięwzięciem.

Decyzja o wyborze samochodu ciężarowego musi zostać poprzedzona dokładnym rozeznaniem w dostępnych modelach, ich walorach i ewentualnych mankamentach. Równie istotne będą kwestie związane z serwisowaniem. Dla większości przedsiębiorców zakup auta ciężarowego jest rodzajem inwestycji i chociaż kwota, jaką trzeba wydać na nowy pojazd zawsze ma znaczenie, to jednak zdecydowanie ważniejsze okazują się koszty utrzymania. Zdarza się, że model droższy w momencie nabycia ma na tyle niskie spalanie paliwa, że różnica w cenie zakupu zwraca się po kilku miesiącach użytkowania samochodu. Warto też zwrócić uwagę na wydatki związane z częściami zamiennymi.

Wariant silnikowy dający dobre osiągi przy niskim spalaniu

Przy samochodzie ciężarowym wyjątkowego znaczenia nabiera kategoria emisji Euro pojazdu. Nowe samochody ciężarowe IVECO spełniają najbardziej surowe normy w tym zakresie, co ma proste przełożenie na oszczędności w paliwie. Przykładowo, innowacyjne rozwiązania w IVECO Daily Euro 6, w tym system EcoSwitch PRO dają oszczędności rzędu 8% w stosunku do starszych modeli Euro 5. Inteligentny system EcoSwitch PRO samoistnie się uruchamia w zależności od stopnia załadunku i obniża zużycie paliwa oraz poziom emisji, oczywiście bez uszczerbku na wydajności. Praca silnika jest zarazem niezwykle wydajna, co jest zasługą turbiny o zmiennej geometrii, a optymalizacji osiągów służy też pompa oleju o zmiennej wydajności. To bardzo dobry wybór dla tych kierowców i przedsiębiorców, którym zależy na jak najniższym spalaniu, a tym samym największych oszczędnościach na paliwie, ale bez szkody dla wydajności i osiągów pojazdu, którymi można się cieszyć przez długie lata. Nowe samochody ciężarowe IVECO mają też optymalny układ przenoszenia napędu oraz wyjątkowo sprawnie funkcjonującą skrzynię biegów, a to jest gwarancja niezawodnej pracy silnika.

Z łatwością można również dobrać osiągi do własnych potrzeb wynikających ze specyfiki działalności, ponieważ zakres mocy wynosi od 116 KM do 205 KM. Największą moc dają silniki o pojemności 2,3 i 3,0 litra. Jednocześnie ich moment obrotowy wynosi 470 Nm. Dostępne są silniki z turbosprężarką mające moc 136 KM i ze zmienną geometrią VGT, która ma na celu optymalną regulację prędkości obrotowej wirników turbosprężarki niezależnie od prędkości obrotowej danego silnika.

Warto też podkreślić wkład IVECO w zrównoważony transport, co uwidacznia się w ofercie silników przyjaznych dla środowiska. Chodzi tutaj o Daily Natural Power przystosowany do zasilania sprężonym gazem ziemnym CNG oraz Daily Electric, czyli napęd elektryczny. Oba wyróżniają się nie tylko ekologiczną, ale także cichą pracą.

Wytrzymałość, funkcjonalność i estetyczny design

Dealerzy IVECO polecają modele Daily osobom, dla których samochód ciężarowy musi łączyć wyjątkową funkcjonalność i wytrzymałość z atrakcyjnym designem. Solidna konstrukcja sprawia, że pojazd jest bezpieczny. Można wybierać modele o różnej masie całkowitej od 3,5 do 7,2 ton oraz rozstawie osi od 3000 do 4750 mm, więc samochody ciężarowe IVECO mają bardzo szerokie zastosowanie, a możliwości transportowe okazują się wręcz nieograniczone. Pojazdy sprawdzą się nawet przy transporcie ładunków branży budowlanej.

  • Duże możliwości adaptacyjne

Co ważne, można wybierać różne zabudowy, aby idealnie zaadaptować samochód do potrzeb firmy. Tradycyjne nadwozie furgonowe jest wyposażone w wyjątkowo szerokie przesuwne drzwi boczne, aby załadunek i rozładunek nie sprawiał żadnych problemów. Pojazdy z zabudową skrzyniową oraz komfortową kabiną sypialną idealnie nadają się do transportu międzynarodowego, tym bardziej że ich ładowność wynosi około 1150 kg. Z kolei zabudowa kontenerowa pozwala również na bezpieczny transport dość delikatnych ładunków, natomiast wywrotka tylnozsypowa, trójstronna i z możliwością zamontowania za kabiną żurawia sprawdzi się na budowie.

Wybór pojazdów IVECO jest z pewnością bardzo racjonalny, co potwierdzają liczne nagrody międzynarodowe i krajowe. Tylko w ostatnim czasie IVECO Daily Hi-Matic otrzymał nagrodę Fleet Derby 2017 za najlepszy samochód w kategorii duży samochód dostawczy, natomiast cała linia IVECO Daily Blue Power dostała prestiżowy tytuł International Van of the Year na międzynarodowych targach branży transportu drogowego.

Po więcej informacji zapraszamy do dealera samochodów dostawczych Iveco CTC – https://ctc.iveco.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here