Ile zarabia kierowca ciężarówki?

0
1504
ciężarówka

Taka praca jako kierowca bywa bardzo często ciężka, stresująca i niezwykle odpowiedzialna. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się czy takie czynniki wpływają na większe wynagrodzenie? Jest to praca, w której sporo godzin masz wyjęte ze swojego życia i dodatkowo rzadko widzisz się z rodziną. Ile zarabiają kierowcy ciężarówek i co ma wpływ na wysokość ich wynagrodzenia? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kierowca-ciezarowki-ile-zarabia/

Co ma wpływ na wysokość wynagrodzenia kierowcy ciężarówki?

Wynagrodzenie osób pracujących jako zawodowy kierowca bardzo często jest mocno zróżnicowane. Takie wynagrodzenie będzie zależało od wielu czynników zarówno rynkowych jak i pozarynkowych. 

Polscy kierowcy zawodowi w Europie słynni są przede wszystkim ze swojego wysokiego profesjonalizmu realizowanych usług. Dodatkowo konkurują oni nieco niższymi kosztami pracy i płacami niż ich koledzy z Niemiec czy Francji.  Najmniejsze zarobki będziesz otrzymywał jeśli pracujesz dla zagranicznej firmy transportowej, która posiada w kraju swój oddział.

Miesięczna pensja osoby na takim stanowisku nie jest stała. Zależy ona od ilości kursów, ich długości, a także wartości przewożonego towaru.

Niektórzy pracodawcy wprost rozliczają się z kierowcami za ilość kilometrów, które przebyli.

To powoduje, że kierowcy decydują się na częstsze i dłuższe wyjazdy. Sprawi to, że zarobimy więcej, ale przez to będziemy dłużej pracować. Co więcej, na Twoje zarobki wpływ będzie miała firma, w której pracujesz, a dokładnie jej region, wielkość oraz Twój stopień zatrudnienia.

Ile jest w stanie zarobić osoba na takim stanowisku?

Według portali branżowych, w naszym kraju zawodowy kierowca ciężarówki zarobi średnio 2775 zł brutto na miesiąc. Jest to jednak mediana. Oznacz to, że kwota to opiera się na wszystkich formach zatrudnienia. 50 procent wszystkich badanych kierowców ciężarówek będzie zarabiało kwotę mieszczącą się w granicach między 2200 zł, a 6800 zł brutto. Pozostałe 50 procent dzieli się na dwie ćwierci. Pierwsza ćwierć może liczyć na zarobki mniejsze lub wynoszące 2200 zł. Z kolei, pozostała ćwierć kierowców może liczyć na więcej niż 6800 zł.  Pracując na takim stanowisku jesteśmy w stanie z pewnością zarobić kwotę większą niż minimalna pensja krajowa.

Zobacz też: http://www.autotydzien.pl/kierowca-ciezarowki-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here