Dlaczego warto zatroszczyć się o alternator w samochodzie?

0
Dlaczego warto zatroszczyć się o alternator w samochodzie?

To, co najbardziej zawodzi w samochodzie podczas zimy, to bez wątpienia elektryka, na której opiera się większość systemów i urządzeń znajdujących się w naszych autach. O ile ze zlokalizowaniem i przygotowaniem akumulatora do zimy raczej nie mamy żadnego problemu, o tyle na hasło „alternator” zazwyczaj pojawia się nad naszymi głowami ogromny znak zapytania.

Kolizja i co dalej?

0
Kolizja i co dalej?

Kolizja, wypadek, zdarzenie drogowe. Słowa, które sprawiają, że każdemu kierowcy puls skacze niczym obroty silnika po wciśnięciu pedału gazu. Jak doświadczonym szoferem byś nie był i ile kilometrów w życiu byś nie przejechał to i tak nie masz gwarancji, że nie spotka Cię ta niemiła „przygoda”. I nieważne czy to Ty w chwili nieuwagi popełniłeś błąd czy też jesteś ofiarą czyjejś nieostrożności i tak dotkną Cię konsekwencje takiego zdarzenia. Jeśli miałeś pecha i padłeś ofiarą czyjegoś gapiostwa na drodze pamiętaj, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem przysługuje Ci samochód zastępczy z OC sprawcy. Jest to element naprawy szkody, której doznałeś. Samochód jest narzędziem wykorzystywanym w życiu codziennym, a nagły, nieoczekiwany i niezawiniony przez Ciebie brak możliwości korzystania z tego środka transportu może znacznie utrudnić życie i zakłócić jego codzienny i ustalony rytm. Ty do pracy, dzieci do szkoły, żona na zakupy, pies do weterynarza – bez samochodu stajesz przed poważnym problem logistycznym. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Miejscem, w którym uzyskasz pomoc jest wypożyczalnia samochodów w Lublinie. Jej pracownicy w jasny i przejrzysty sposób wyjaśnią Ci wszelkie zawiłości procedury ubezpieczeniowej. Ich wsparcie sprawi, że otrzymanie samochodu z OC sprawcy nie będzie przypominać drogi przez mękę. Stanie się elementem złagodzenia skutków zdarzenia drogowego jakiego byłeś mimowolnym uczestnikiem. Procedura ta wymaga jednak podania szeregu informacji, dlatego warto je zgromadzić by całą rzecz maksymalnie uprościć i szybko załatwić. Potrzebować będziesz:

– nazwy zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca miał wykupioną polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC),
– oświadczenie sprawcy kolizji (warto mieć w samochodzie wzór takiego oświadczenia – do znalezienia np. w internecie),
– kopię notatki lub nr sprawy jeśli na miejscu zdarzenia czynności przeprowadziła Policja.

Nie ponosisz żadnych kosztów! Rozliczeniem z firmą ubezpieczeniową sprawcy zajmuje się wypożyczalnia. Szerokiej drogi!

Gdybyś potrzebował więcej informacji odwiedź witrynę http://zastepcze.lublin.pl/

Urządzenia rozruchowe przydatnym narzędziem do warsztatu i na dalekie podróże

0
Urządzenia rozruchowe przydatnym narzędziem do warsztatu i na dalekie podróże

Nie ma gorszej awarii niż ta, wskutek której nie możemy uruchomić naszego auta. Producenci wyszli jednak naprzeciw oczekiwaniom kierowców i stworzyli praktyczne urządzenia rozruchowe.

Najczęstsze awarie akumulatora

Zbyt niski poziom naładowania akumulatora powoduje problemy z uruchomieniem samochodu. Związane to jest ze zbyt niską wartością prądu rozruchowego. Taka sytuacja szczególnie dotyczy samochodów używanych sporadycznie lub na krótkich odcinkach. Alternator wówczas nie jest w stanie doładować baterii na 100%. Wówczas może się okazać, że po pewnym czasie zaczniemy mieć problemy z uruchomieniem auta, a przy minimalnym mrozie może to  już być bardzo uciążliwe. W takich sytuacjach trzeba też uważać, by nie doprowadzić do głębokiego rozładowania akumulatora. Taki stan jest dla naszej baterii bardzo niekorzystny i w wielu przypadkach jest on już nieodwracalny. Dodatkowym zagrożeniem jest pozostawienie takiego akumulatora na mrozie. Zamarznięte elektrolity mogą bowiem rozsadzić jego obudowę. Oprócz zbyt niskiego poziomu naładowania powinniśmy także unikać przeładowania. Chociaż to jest o wiele rzadsze zjawisko, które wynika z awarii regulatora napięcia. Taka sytuacja może jednak także skończyć się nieodwracalnym uszkodzeniem baterii.

Rodzaje prostowników

Na pomoc w takich sytuacjach przychodzą nam prostowniki. Te najprostsze, służące tylko do ładowania akumulatorów, kosztują kilkadziesiąt złotych. Jednak znacznie lepsze i bezpieczniejsze są prostowniki mikroprocesorowe. W tego rodzaju urządzeniach za proces ładowania odpowiada mikroprocesor. Dzięki temu nie doprowadzimy do przeładowania baterii. Prostownik automatycznie zakończy ładowanie, gdy bateria będzie już pełna. Co więcej, by naładować akumulator, nie musimy go odłączać od samochodu. Bardzo przydatną funkcją jest także praca buforowa. To rozwiązanie jest dedykowane osobom korzystającym sporadycznie z samochodu. Dzięki nim prostownik cały czas mierzy napięcie na zaciskach. Gdy bateria będzie w pełni naładowana, prostownik rozłączy się. Gdy odnotuje spadek napięcia, to ponownie uruchomi się. Współczesne prostowniki są zaprojektowane tak, że naładują każdy rodzaj akumulatora, zarówno 12, jak i 24V.

Urządzenia rozruchowe – co to takiego?

Kiedy do awarii akumulatora dojdzie w garażu, to nie jest jeszcze tak źle. Problem pojawia się, gdy przytrafi nam się taka sytuacja w trakcie dalekiej podróży. Wówczas wybawieniem może okazać się urządzenie rozruchowe. To niewielkich rozmiarów urządzenie, które potrafi reanimować nawet całkowicie rozładowany akumulator. Dlatego warto go mieć w swoim samochodzie. Na tej stronie możesz zobaczyć, jakie właściwości mają urządzenia rozruchowe. Potrafią one uruchomić motocykl, maszyny rolnicze, a nawet łódź motorową. Urządzenie nie tylko wielokrotnie uruchomi nasze auto bez ładowania, ale także umożliwi wymianę akumulatora bez utraty ustawień urządzeń elektronicznych. Obudowa w kształcie walizki sprawia, że jego transport jest bardzo wygodny. Dzięki niemu będziemy w stanie ukończyć naszą podróż i na spokojnie naprawić powstałą usterkę.

Jakie opony do felg 16?

0
Jakie opony do felg 16?

Aby koło samochodu funkcjonowało w prawidłowy sposób, opona i felga muszą do siebie pasować. Liczy się nie tylko dobranie odpowiedniej średnicy – niewłaściwe sparowanie może być przyczyną zsunięcia się opony i stworzenia realnego zagrożenia dla kierowcy i pasażerów. Na jakie parametry musimy zwrócić uwagę, aby dobrać właściwe opony do posiadanych felg?

Rozmiar musi się zgadzać

Opony powinny być dobrane do felg zgodnie z zaleceniami producenta naszego pojazdu. Istnieją jednak od tego pewne wyjątki – czasami jest możliwy wybór elementów delikatnie różniących się od fabrycznego odpowiednika, co ułatwia kupno opon idealnych do naszego samochodu: nie musimy dodatkowo martwić się o zakup nowych felg. To działanie ma jednak swoją cenę, powodując zmianę właściwości jezdnych samochodu wynikających z innej powierzchni, gdzie ogumienie pojazdu styka się z drogą.

Jak dobrać opony?

Najlepszą opcją jest poproszenie o pomoc specjalisty. Jeżeli jednak chcemy zrobić to sami, warto skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów, które pomogą nam zorientować się, jakiego ogumienia potrzebujemy. Przy samodzielnym dobieraniu opon do felg wypada również wiedzieć, co oznaczają kolejne liczby i symbole na feldze i oponie, tak żeby być w stanie dopasować je do siebie – polecamy dobór opon za pomocą https://www.continental-opony.pl/samochod/opony

Poza średnicą ważna jest także szerokość felgi i opony, a także pozostałe parametry tej drugiej: nośność, kształt i maksymalna osiągana prędkość. W przypadku tych parametrów musimy się zmieścić w wyznaczonym przez producenta felgi zakresie.

Jakie opony do felg 16?

Dobór ogumienia zależy nie tylko od średnicy, ale także od szerokości felgi. Standardowo przy średnicy 16 możemy znaleźć felgi o szerokości od 6,5 do 8 cali. W takim zakresie odpowiednie opony oscylują w wariantach od 205/45 do 275/70. Jeżeli chcemy zamontować opony inne niż zalecane do posiadanych felg, powinniśmy uważać, aby różnica w wielkości nie wynosiła więcej niż 2 procent, przy czym ogumienie musi być dopasowane idealnie pod kątem nośności i prędkości. W innym wypadku ryzykujemy zsunięcie się opony z felgi podczas jazdy, co może skutkować poważnym w skutkach wypadkiem.

Dobór odpowiednich opon do posiadanych przez nas felg może wydawać się trudny, jednak wystarczy trzymać się kilku zasad, aby kupić odpowiednie ogumienie. Dla uproszczenia sprawy możemy poprosić o pomoc mechanika, albo skorzystać z dostępnych w sieci materiałów, pomocy i specjalnych kalkulatorów. Dobierając oponę inną niż zalecana dla danej felgi musimy jednak absolutnie pamiętać, aby nie przesadzić z odmiennością kupowanej opony od tej polecanej przez producenta felgi.

AUTODETAILING – CO TO TAKIEGO?

0
AUTODETAILING

Kiedyś szczytem dbania o samochód było korzystanie z usług lakiernika. Dziś dla wielu osób jest już to rzecz tak samo normalna, jak i samo mycie samochodu. Za to mniej znane są kompleksowe usługi, czyli autodetailing. W zakres autodetailingu wchodzą m.in. takie usługi jak: generalne czyszczenie, mycie i sprzątanie wnętrza pojazdu, woskowanie, renowacja reflektorów czy też korekta lakieru.

Dla kogo autodetailing?

Autodetailing to usługi dla ciebie, jeśli:

– lubisz mieć zawsze zadbany samochód,

– cenisz sobie dobry wygląd nie tylko z zewnątrz, ale również w środku auta,

– wiesz, że warto zainwestować, by zapewnić swojemu pojazdowi naprawdę dobrą ochronę,

– chcesz odnowić swój samochód tak, by nadać mu wygląd „jak z salonu”.

Co możesz zrobić w ramach autodetailingu?

  1. Zadbać o lakier

Jeśli masz dosyć korzystania z woskowania, które zapewnia ochronę maksymalnie na kilka miesięcy, oddaj swoje auto specjalistom od detailingu. Mogą oni przygotować dla twojego samochodu ceramiczną powłokę, która chroni jeszcze lepiej niż wosk, a założenie jej gwarantuje zabezpieczenie auta aż na dwa lata! Ceramiczna powłoka gwarantuje ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, dużą głębię koloru, wysoką hydrofobowość oraz wysoki połysk.

  1. Skorzystać z korekty lakieru

Lakier twojego auta nie wygląda najlepiej z uwagi na zarysowania? Specjaliści od autodetailingu mogą zadbać o lakier tak, by auto znów wyglądało na lśniące i nietknięte. Dzięki korekcie nie tylko usuniesz powstałe zarysowania, ale też poprawisz wygląd całego auta i sprawisz, że podwozie będzie odnowione.

  1. Detailing wnętrza

Często skupiamy się na zewnętrznym wyglądzie samochodu, zapominając, że środek również szybko się zużywa, jeśli często korzystamy z auta. Efekty codziennej jazdy widoczne są zwłaszcza na tapicerce. Estetykę niszczy też kurz, który zagnieżdża się w trudno dostępnych miejscach. Specjaliści od autodetailingu zajmą się kompleksowym oczyszczaniem twojego auta – wypiorą i zaimpregnują tapicerkę, wyczyszczą schowki i zakamarki, odkurzą wnętrza oraz zakonserwują plastiki. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wnętrze jest przygotowane na kolejne podróże i będzie ci dobrze służyć.

  1. Dbanie o silnik

Autodetailing to nie tylko estetyka, ale również kwestie praktyczne. W ramach świadczonych usług możesz oddać samochód specjalistom, by wyczyścili komory twojego silnika. Dodatkowo możesz też skorzystać z zabezpieczenia podzespołów elektrycznych silnika, dogłębnego czyszczenia plastików za pomocą caleanera oraz szczoteczki. Ponadto jeśli zależy ci na utrzymaniu wnętrza pojazdy w jak najlepszym stanie, to warto też zlecić specjalistom od autodetailingu zabezpieczenie elementów gumowych i plastikowych. Wszystkie te czynności zapewnią ochronę poszczególnych elementów, nadają im nowy, świeży wygląd z jednoczesnym przedłużeniem ich żywotności.

  1. Renowacja reflektorów

Warto dbać o reflektory – często traktujemy je po macoszemu, a przecież są one podstawą naszego bezpieczeństwa na drodze! Możesz oddać samochód fachowcom, którzy zajmą się m.in. oczyszczeniem reflektorów, procesem ich szlifowania oraz trzyetapowym polerowaniem, dzięki czemu zapewnisz sobie nie tylko bezpieczeństwo ale i prawidłową widoczność.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości właścicieli firmy Ecopless z Pszczyny.

Używane części samochodowe – czy warto je kupować?

0
Używane części samochodowe – czy warto je kupować?

Nowe części samochodowe potrafią sporo kosztować. W związku z tym wielu kierowców myśli o zakupie tych używanych. Czy rzeczywiście warto się na nie decydować?

Silnik elektryczny do samochodu – cena i właściwości

0
silnik elektryczny do samochodu cena

Rozwiązanie takie jak silnik elektryczny do samochodu nie jest już niczym nowym. Mnóstwo ludzi orientuje się, że coś takiego istnieje, ale nie zna większej ilości szczegółów. Specyfika takiego modelu wymaga odpowiedniego podejścia. Do nowoczesnych aut z napędem elektrycznym pasują silniki trójfazowe do prądu stałego, zmiennego. Mogą to być modele komutatorowe wzniecane magnesami albo elektromagnetycznie do prądu stałego, a do prądu zmiennego jest wybór asynchronicznych klatkowych lub z kształtem siły elektromotorycznej. Na dobrą sprawę każdy z takich silników będzie pasował, jeśli auto może być napędzane prądem. Silniki, w których wykorzystany jest prąd stały, nie muszą być dodatkowo wyposażone w przetwornicę energoelektroniczną, ale te z prądem zmiennym już tak. Jeśli komuś zależy na osiąganiu większych prędkości przez auto i tym samym lepszej wydajności, należy zainwestować w silniki z magnesem trwałym.

cena silników elektrycznych do samochodów - jaka

Dla wielu kierowców głównym kryterium wyboru silnika elektrycznego jest cena. Znaczenie ceny silnika elektrycznego jest tym większe, im nowszy i bardziej wymagający jest pojazd – tylko silnik z wysokiej półki sprawdzi się dobrze i pozwoli utrzymać najwyższą wydajność. Żeby znaleźć oryginalny, jakościowy produkt trzeba niekiedy posłużyć się narzędziem znanym jako porównywarka cen. Silniki elektryczne znalezione przez ową porównywarkę będą pogrupowane w kategorie jakościowe, można też będzie porównać poszczególne modele i typy. Ważne – należy interesować się wyłącznie oryginalnymi rozwiązaniami od znanych firm. Podróbki lub inne nie do końca uczciwe produkty będą niestety bombą z opóźnionym zapłonem po montażu w pojeździe z napędem elektrycznym. Najlepiej sięgać po produkty fabrycznie nowe. Wśród używanych silników da się znaleźć nowsze modele, które są sprawne i niezbyt zużyte, ale trzeba mieć dużo szczęścia. Ceny silników elektrycznych w sklepach internetowych kształtują się na tyle korzystnie, że nikt nie musi na siłę szukać rozwiązań używanych. O wiele lepiej raz a dobrze wydać pieniądze, niż później ciągle odczuwać niezadowolenie z pracy silnika.

 

Wycieraczki samochodowe – gdzie kupić najtaniej

0

Ekonomiczne podejście do tematu zakupu niezbędnych akcesoriów motoryzacyjnych, zawsze będzie wymagać od klientów szukania najlepszej dostępnej oferty. Po co przepłacać za wyposażenie, które można kupić o wiele taniej – przykładem są m.in. oryginalne wycieraczki samochodowe, oferujące świetną jakość i dokładną pracę.

Możliwości jest wiele, ponieważ możemy wybrać między takimi ofertami jak:

  • profesjonalne sklepy z częściami i wyposażeniem samochodowym,
  • działy motoryzacyjne w marketach i dużych sieciowych sklepach,
  • sklepy internetowe z wyposażeniem motoryzacyjnym,
  • oferty na transakcyjnych portalach aukcyjnych,
  • stacje benzynowe przy trasie.

Która z tych opcji jest najlepsza dla samych użytkowników i gdzie można najtaniej kupić odpowiednie wycieraczki samochodowe?

Cena – marża, czy jakość

Zacznijmy od najdroższego miejsca, gdzie zawsze można spotkać jedynie produkty w pełni oryginalne, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Chodzi oczywiście o stację benzynową, gdzie niemal wszystkie produkty są droższe w przedziale 50-100%.

Czy to oznacza lepszą jakość? Oczywiście, że nie! Stacje benzynowe posiadają największą marżę produktową na rynku, ponieważ bazują na klientach, którzy po prostu muszą kupić wycieraczki samochodowe i inne elementy wyposażenia i nie mają innego wyjścia, ponieważ sklepy są już zamknięte lub nie chcą oni ich szukać, ponieważ nie są z danej miejscowości.

Wybór w takich miejscach jest również niezwykle ograniczony, więc istnieje ryzyko, że nie uda się kupić modelu, pasującego do danego samochodu.

Sklepy stacjonarne – szybko, lecz można taniej

Wybierając sklepy stacjonarne i działy w marketach, klient otrzymuje produkt od razu do ręki, lecz będzie on musiał zapłacić więcej, niż w przypadku sklepów internetowych. Sklepy stacjonarne posiadają wyższą marżę, ponieważ muszą opłacać również czynsz za lokal, a co za tym idzie, wzrastają ich koszty.

Sklepy internetowe zazwyczaj bazują jedynie na magazynach, które są o wiele tańsze w utrzymaniu, dzięki czemu są w stanie zaproponować swoje produkty w lepszych cenach, a klientów mogą szukać na terenie całej Polski, nie ograniczając się jedynie do lokalnych mieszkańców danej miejscowości.

Oferty na portalach aukcyjnych i transakcyjnych są najlepszą opcją, ponieważ tam można kupić oryginalny model takich produktów jak wycieraczki samochodowe, w naprawdę niskich cenach. Jest to świetna oferta dla osób, które nie potrzebują zakupu od razu i mogą poczekać kilka dni, aż zamówiona paczka, zostanie do nich dostarczona.

Audi A4 B5 – problemy eksploatacyjne

0

Audi A4 B5 jest samochodem cieszącym się w Polsce sporą popularnością. Użytkownicy cenią A4 głównie dzięki jego konserwatywnej stylistyce, przystępnej cenie, prestiżowi marki oraz niezawodności silnika 1.9 TDI.

Audi A4 B5 w wersji sedan miało swoją premierę w 1994 roku a w 1995 roku Audi włączyło do oferty także wersję kombi, określaną powszechnie jako Avant. W 1997 roku do sprzedaży trafiła usportowiona odmiana S4 o mocy 265 koni mechanicznych. 1999 rok przyniósł A4 B5 drobny face-lifting, a rok później Audi włączyło do oferty najmocniejszą wersję samochodu – RS4 o mocy 380 koni mechanicznych. W 2000 roku wycofano także z salonów Audi A4 B5, które zostało zastąpione przez wersję B6. Pomimo tego wersja Audi RS4 B5 sprzedawana była w salonach przez kolejne dwa lata.

Mobilna myjnia parowa franczyza – czy to dobry pomysł na biznes?

0

Jaki biznes jest zawsze opłacalny? Wydaje się, że zakład pogrzebowy, bo klienci zawsze się znajdą. Jednak jeżeli wolisz bardziej wesołą branżę, warto pomyśleć nad usługami sprzątania. Mobilna myjnia parowa franczyza – to może być coś dla ciebie.

Trudne początki w biznesie

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z biznesem musimy być gotowi na różne wyzwania. Pierwsze zaczynają się tuż za rogiem. Są to urzędnicy oraz przepisy prawne. W zależności od tego, jaki biznes chcemy otworzyć, będą się one od siebie różnić. Jednak nie to będzie naszym największym zmartwieniem. Bardziej należy obawiać się nieprecyzyjnego prawa oraz małej jego stabilności. Nie raz słyszeliśmy historie o ludziach, którym fiskus kazał po kilku latach zapłacić zaległy podatek. I to tylko dlatego, że zmieniły się jego stawki na określony produkt lub usługę.

Potrzebna pomoc eksperta

W związku z powyższym wiele osób dusi w sobie swój potencjał, właśnie z powodu obaw przed niepewną przyszłością. Jednak w ostatnich latach pojawiło się światełko w tunelu, które może ułatwić wchodzenie na rynek, zwłaszcza młodym ludziom. Są to oczywiście start-upy. Ich finansowanie bardzo często jest sponsorowane przez venture capital lub aniołów biznesu. Są to przedsiębiorstwa, które w danym start-upie widzą potencjał i chcą pomóc mu się rozwinąć. Start-upy są jednak głównie domena technologi informacyjnych, komunikacyjnych oraz high-tech. Co więc możemy zrobić, gdy nie mamy predyspozycji do nauk ścisłych? Odpowiedź poniżej.

Mobilna myjnia parowa franczyza

Rozwiązaniem jest oczywiście franczyza. W Polsce jest to bardzo popularna forma prowadzenia biznesu. Na koniec 2016 roku w naszym kraju działało 1 171 sieci franczyzowych, z których najpopularniejsze działały w branży handlu artykułami spożywczymi, odzieżą czy materiałami budowlanymi. Jednak jeżeli wolisz usługi, warto skorzystać z oferty firmy Gtlux. Oferuje ona współpracę franczyzową w branży myjni samochodowych. A konkretnie zostaniemy właścicielami mobilnej myjni parowej. Czy jest to dobra opcja? Mobilna myjnia parowa ma przewagę nad myjnią wodną nie tylko dlatego, że możemy nią dojechać do klienta, ale również z powodu opłat i pozwoleń. Nie musimy ubiegać się o pozwolenia wodno-prawne, a jedyne koszta, to zakup całego sprzętu. W porównaniu z myjnią tradycyjną, gdzie koszta jej postawienia mogą sięgać nawet milion złotych, jest to niezwykle tania opcja. Również szybciej osiągniemy zwrot z naszej inwestycji. Nie zajmie to kilku lat, ponieważ na franczyzie, to firma pokrywa większość wydatków.

Ostatnio opublikowane

Dlaczego warto zatroszczyć się o alternator w samochodzie?

Dlaczego warto zatroszczyć się o alternator w samochodzie?

To, co najbardziej zawodzi w samochodzie podczas zimy, to bez wątpienia elektryka, na której opiera się większość systemów i urządzeń znajdujących się w naszych...
Kolizja i co dalej?

Kolizja i co dalej?

Kolizja, wypadek, zdarzenie drogowe. Słowa, które sprawiają, że każdemu kierowcy puls skacze niczym obroty silnika po wciśnięciu pedału gazu. Jak doświadczonym szoferem byś nie...
Urządzenia rozruchowe przydatnym narzędziem do warsztatu i na dalekie podróże

Urządzenia rozruchowe przydatnym narzędziem do warsztatu i na dalekie podróże

Nie ma gorszej awarii niż ta, wskutek której nie możemy uruchomić naszego auta. Producenci wyszli jednak naprzeciw oczekiwaniom kierowców i stworzyli praktyczne urządzenia rozruchowe. Najczęstsze...
Jakie opony do felg 16?

Jakie opony do felg 16?

Aby koło samochodu funkcjonowało w prawidłowy sposób, opona i felga muszą do siebie pasować. Liczy się nie tylko dobranie odpowiedniej średnicy - niewłaściwe sparowanie...
AUTODETAILING

AUTODETAILING – CO TO TAKIEGO?

Kiedyś szczytem dbania o samochód było korzystanie z usług lakiernika. Dziś dla wielu osób jest już to rzecz tak samo normalna, jak i samo...