Odpowiadamy, która z opcji, kredyt czy leasing i dlaczego może być dla ciebie najkorzystniejsza

0

Mamy dla ciebie wyjaśnienie co jest lepsze – kredyt gotówkowy czy leasing? Która forma jest najkorzystniejsza? Odpowiadamy.

W naszym kraju możesz skorzystać z jednego z kilku dostępnych rozwiązań finansowych, które pomogą spełnić marzenia związane z zakupem jednośladu. Niewątpliwie najbardziej popularny jest kredyt gotówkowy. W przypadku zakupu motocykla jest częściej wybierany niż leasing. Jednak w ostatnim czasie leasing nadrabia zaległości i staje się coraz częściej wybieranym narzędziem przyszłych właścicieli jednośladów.

Kredyt: może droższy, ale jednak bardziej elastyczny

Opcja kredytu jako środka do sfinansowania zakupu jednośladu jest polecana w tych konkretnych sytuacjach:

1. Sprzedawca, od którego zamierzamy kupić nowy motocykl nie wystawi nam FV (leasingodawca bez problemu doliczy 23% VAT);

2. Mamy własną firmę lub jesteśmy w stanie wykazać zaświadczenie definiujące nasze zarobki;

3. Nie możemy odliczyć podatku VAT;

4. Zależy nam na tym, aby jednoślad należał do nas (w sytuacji leasingowania podczas trwania umowa właścicielem motocykla jest leasingodawca);

Niestety uzyskać pomoc finansową w formie kredytu jest ciężko szczególnie tym, co prowadzą działalność gospodarczą w formie spółki z.o.o. Trudność ta wynika z faktu, że kredytobiorca wymaga od kupującego osobnego ubezpieczenia na życie. Jak więc wykupić ubezpieczenie na życie dla spółki z.o.o.? Ponadto leasing zawsze będzie tańszy niż kredyt. Oprocentowanie pożyczki może być dość wysokie, zależne od ryzyka, jakie ma ponieść kredytobiorca. Trzeba też pamiętać, że w przypadku kredytu, bank jest wpisany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel. Widnieje także na cesji z ubezpieczenia jednośladu. Podczas starania się o kredyt warto bliżej przyglądnąć się kosztom okołokredytowym takim jak prowizja, ubezpieczenie kredytu, odsetki, koszty związane z przygotowaniem kredytu itp.

Jednak jest kilka punktów, które przemawiają za tą formą finansowania zakupu motocykla. Wymienić możemy np. elastyczność – możemy nadpłacać raty, czy wcześniej spłacić zadłużenie. Ponadto banki nie interesują się, od kogo zakupimy pojazd, możemy wybrać ubezpieczyciela, a motocykl, który chcemy nabyć, może mieć nawet 10 lat. Za minus uznać musimy wysokie oprocentowanie i inne koszty związane z kredytem.

pomarańczowy motocykl ktm duke

Leasing: to nie ty jesteś właścicielem.

Obecnie ok. 70% firm leasingowych na przeróżnych warunkach finansuje kupno jednośladów. Niektóre firmy dają możliwość wyleasingowania motocykla bez konieczności rejestracji na leasingodawcę – jest to forma finansowania szczególnie stosowana podczas zakupu motocykli crossowych.

Kiedy leasing jest opłacalny:

1. Prowadzimy firmę jako jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna czy jawna;

2. Podczas zakupu nowego motocykla, na który otrzymamy pełną FV;

3. Chcemy sprowadzić motocykl zza granicy;

4. Motocykl sprzedaje dealer;

5. Nie interesuje nas rejestracja pojazdu na naszą firmę czy nazwisko;

  1. Pozostałe zalety znajdziesz pod adresem URL: http://auto-online.pl/porownanie-leasingow/ekdv/leasing-vs-kredyt.html

    Leasing różni się tym od kredytu, że właścicielem jednośladu przez cały okres umowy jest leasingodawca, a nie my. Dlatego wszelkie uszkodzenia pojazdu, szkody trzeba zgłaszać do firmy leasingowej. Ponadto nie możemy wybrać sobie ubezpieczyciela, a motocykl musi pochodzić od dealera, dystrybutora lub komisu.

Kiedy felgi stalowe są lepsze od felg aluminiowych?

0

Zdecydowania większość nowszych modeli samochodów osobowych fabrycznie wyposażona jest w eleganckie felgi aluminiowe. Starsze i tańsze modele samochodów wciąż bazują jednak na klasycznych felgach stalowych, które choć nieco cięższe i zdecydowanie mniej estetyczne od felg aluminiowych, to jednak wciąż dobrze pełnią powierzoną im funkcję. Takie felgi są tańsze i łatwiejsze w naprawie. Wyprostowanie zgiętej, stalowej felgi, zajmuje niewiele czasu i przy odrobinie wprawy można to zrobić samodzielnie, co z pewnością zostanie docenione przez najbardziej oszczędnych kierowców. A jakie są inne zalety felg stalowych i kiedy tego typu felgi będą lepszym wyborem od twardszych i bardziej eleganckich felg aluminiowych?

Felgi samochodowe zimą

Wielu kierowców w trosce o trwałość drogich felg aluminiowych decyduje się na ich wymianę w okresie zimowym, na felgi stalowe. Choć współcześnie nie ma to większego uzasadnienia, bo nowoczesne felgi aluminiowe dobrze radzą sobie z zimnem, błotem pośniegowym i solą drogową, to jednak ich wymiana na okres zimy, na felgi stalowe, może okazać się bardzo opłacalna. Po pierwsze, drugi komplet felg to możliwość szybszej wymiany opon z letnich na zimowe i odwrotnie – felgi stalowe są tańsze, zatem opłaca się je kupić i zainstalować na nich opony zimowe. Koszt takiego zakupu powinien zwrócić się w ciągu 2-3 sezonów. Po drugie, w czasie zimy na drogach pojawia się więcej dziur i są one gorzej widoczne, przez co łatwiej o uszkodzenie opony i pogięcie felgi – prostowanie felg stalowych jest dużo prostsze i tańsze od naprawy felg aluminiowych. Po trzecie – felgi stalowe, nawet jeśli pokryją się warstwą rdzy, możemy szybko z niej oczyścić i pomalować farbą do metalu. Felgi stalowe dodatkowo możemy osłonić estetycznym kołpakiem, dzięki czemu ich wygląd nie będzie w negatywny sposób odbijał się na estetyce całego auta.

Prostowanie felg stalowych

Polskie drogi, zwłaszcza drogi na obrzeżach dużych miast, pokryte są dużą ilością dziur i nierówności. Przypadkowe najechanie na dużą wyrwę w jezdni zwykle kończy się uszkodzeniem opony, a nierzadko również pogięciem samochodowej felgi. Jeśli często poruszasz się po dziurawych drogach, zakup kompletu felg stalowych wydaje się zatem jak najbardziej zasadny. Takie felgi bardzo łatwo wyprostować, przywracając je do pierwotnego stanu technicznego. Zwykle wystarczy do tego kilka potężnych uderzeń ciężkim młotkiem. Co ciekawe, taką naprawę można wykonać samodzielnie – wygodna opcja dla kogoś, kto nie ma czasu na odwiedziny w zakładzie wulkanizacyjnym, a także dla miłośników ekstremalnej jazdy po nierównościach. Jeśli stalowa felga nie nadaje się do naprawy, to też nie stanowi wielkiego problemu. Stalowe felgi są tanie i powszechnie dostępne, dostaniesz je np. na Felgeo. Poza tym nie trzeba wymieniać kompletu felg stalowych, jeśli uszkodzimy jedną sztukę. Wystarczy wymienić samą felgę i nałożyć na nią kołpak z kompletu – taki sam jak na pozostałych kołach.

Poza kwestiami technicznymi, felgi stalowe są zwyczajnie tańsze od felg aluminiowych, zwłaszcza od ich bardziej reprezentacyjnych wersji. Takie felgi będą zatem doskonałym wyborem dla właścicieli starszych pojazdów, na przykład aut zabytkowych oraz dla tych kierowców, którym w mniejszym stopniu zależy na estetyce wyglądu ich auta.

Prawo jazdy w Warszawie

0

Prawo jazdy jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebnym dokumentem. Nawet starając się o pracę, pracodawcy często wymagają od nas posiadania tego dokumentu.

Lecz zanim zdecydujemy się zapisać na kurs, musimy wybrać odpowiednią szkołę jazdy. Stolica oferuje nam bardzo dużą liczbę takich instytucji. Warto jednak trochę rozejrzeć się w sieci i poczytać opinię internautów lub popytać znajomych. W sieci mamy dostępne także rankingi, gdzie możemy się dowiedzieć, jaki jest poziom zdawania egzaminu. Trzeba się dobrze rozejrzeć, bo jeżeli źle wybierzemy, to może się później okazać, że prawo jazdy mogą zostać nam odebrane, nawet po dwóch czy trzech latach.

Zatem na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim przed rozpoczęciem kursu, szkoła jazdy powinna z nami podpisać umowę. Umowa powinna zawierać szczegóły kursu.

Szkoła powinna posiadać swoją stronę internetową, na której możemy zapoznać się z ich ofertą.

Kurs nie jest niższy niż 1500 złotych. Dobre Ośrodki Szkolenia Kierowców za kurs pobierają opłatę zbliżoną do 1500 złotych.

Szkoła jazdy posiada wykwalifikowanych instruktorów, co potrafią udokumentować. Czasami możemy znaleźć takie informacje na stronie internetowej.

Ważnym aspektem jest też fakt, by jazdy prowadził ten sam instruktor przez cały kurs, który nauczy nas jazdy i będzie przy tym życzliwy. Dzięki temu pozbędziemy się niepotrzebnego stresu, który towarzyszy nam w wyborze nowego instruktora.

Zatem wybierając odpowiednią szkołę jazdy, musimy mieć na względzie wiele czynników, które pozwolą nam sprawnie zdać egzamin na prawo jazdy w Warszawie. Szerokim łukiem powinno się omijać kursy sprzedawane na zakupach grupowych, które z reguły kosztują 800 złotych, a szkoły nie posiadają odpowiednich uprawnień.

Odprysk na szybie – wymiana czy naprawa?

0

Samochód to rozwiązanie niezastąpione. Wygoda i komfort podróżowania to zalety nie do przecenienie w porównaniu z pozostałymi środkami transportu. Czasem jednak samochód to także spory problem. Zwłaszcza jeżeli na naszej szybie pojawi się dziwny odprysk czy małe pęknięcie. Co wtedy zrobić? Nie musisz wymieniać całej szyby, wystarczy, że zwrócisz się o pomoc do fachowców! Odwiedź stronę internetową http://naprawa-szyby.pl/ i umów się jak najszybciej!

Czy to się w ogóle da naprawić?

Niewiele osób wie, że przednia szyba samochodu jest narażona na pęknięcia praktycznie przez cały czas jej użytkowania. Dlatego pojawienie się tzw. pajączków jest zjawiskiem dość powszechnym. Niestety, tylko niewielka liczba kierowców zdaje sobie sprawę, że takie uszkodzenia można naprawiać. Wszystko zależy od rozległości pęknięcia i od jego głębokości. Dlatego warto postawić na fachową pomoc zamiast ignorować problem czy decydować się na kosztowną wymianę całej szyby. Regeneracja „czołówki” jest więc idealnym rozwiązaniem nie tylko pod względem szybkości naprawy, ale i pod względem ekonomicznym.

Co robić, kiedy coś mi pęknie?

Małe pęknięcia są łatwe w naprawieniu. Jeżeli zauważysz, że Twoja szyba dziwnie się rozwarstwiła albo po prostu widzisz małego „pajączka”, jak najszybciej skontaktuj się
z profesjonalistami pod numerem 698 011 101. Nie zwleka, gdyż najważniejsze są pierwsze dni od powstania usterki. Już po krótkim czasie wilgoć i brud utrudniają naprawę i prowadzą do znacznie poważniejszych uszkodzeń. Naprawie poddawane są również pojedyncze pęknięcie liniowe, o ile nie przekracza 30 centymetrów.

Jakość usługi gwarantowana

Serwis http://naprawa-szyby.pl/ to najlepsi fachowcy, profesjonalna i szybka naprawa. Większość uszkodzeń po interwencji jest niezauważalna. Czasem, przy trudniejszych uszkodzeniach, jedynie osoba, która wie gdzie była rysa, może dostrzec delikatne ślady po naprawie. Jakość i profesjonalizm to podstawa w przypadku naprawy przednich szyb. Czas trwania reperacji waha się od 20 do 40 minut, ale dojazd specjalistów z http://naprawa-szyby.pl/ jest bezpłatny.

Pęknięcia, pajączki, odpryski i inne uszkodzenia przedniej szyby samochodu mogą się zdarzyć każdemu, ale ważne jest, aby umieć sobie z nimi radzić. Nie próbuj wykonywać naprawy sam, bo możesz uszkodzić szybę całkowicie i skazać się na kosztowną jej wymianę. Zostaw to profesjonalistom, wejdź na stronę http://naprawa-szyby.pl/ i zadzwoń już teraz. Nie zwlekaj!

Badania kierowców w Warszawie

0

Badania kierowców są zalecone przez ustawodawcę, dlatego też każda osoba starająca się o prawo jazdy jest zobowiązana je wykonać. Szczególnym nadzorem są objęte osoby z różnego rodzaju wadami wzroku oraz chorobami układu nerwowego. Zazwyczaj dostają oni prawo jazdy, jednakże ma ono określony termin ważności – po jego upłynięciu tacy kierowcy muszą wykonywać badania kolejny raz.

Jednym z badań, które są wymagane jest badanie wzroku. Każdy, kto chce uzyskać prawo jazdy a następnie kierować pojazdami musi uzyskać pozytywny wynik w badaniu, które ma na celu sprawdzenie prawidłowość widzenia stereoskopowego. Jest to widzenie pozwalające kierowcy na odpowiednią ocenę odległości od przedmiotów, na przykład innych samochodów na drodze, świateł, skrzyżowań, ludzi czy znaków drogowych. Kolejnymi badaniami, którym musi się poddać osoba ubiegająca się o prawo jazdy jest badanie narządu słuchu i równowagi, ogólne badanie stanu zdrowia oraz stanu psychicznego, badanie krwi czy też badanie czynności nerek.

Bardzo istotnym jest wybór profesjonalnej instytucji medycznej, która przeprowadzi nasze badanie. Na stronie www.badania-kierowcow.warszawa.pl możemy znaleźć ofertę skierowaną do kierowców kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E, T, czyli tak zwanych kategorii amatorskich, oraz do osób przedłużających ważność terminowego prawa jazdy. Osoby, które są zainteresowane kursem prawa jazdy i chcą stworzyć swój Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) powinny również zapoznać się z tą ofertą. Jest ona godna polecenia przede wszystkim ze względu na profesjonalną kadrę lekarzy orzeczników, którzy przeprowadzają badania kierowców i wydają orzeczenia. Są to lekarze z wieloletnim doświadczeniem oraz fachowym podejściem, co jest gwarancją precyzyjnego wykonania badania, a co za tym idzie – postawienia prawidłowej diagnozy. Jak przebiegają badania dowiesz się tutaj: http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/przebieg-badan/

Trzy typy okrągłych filtrów powietrza na przykładzie filtrów Filtron

0

Filtr powietrza ma chronić wnętrze silnika spalinowego przed pyłem, kurzem, szczątkami organicznymi i innego rodzaju zanieczyszczeniami, jakie mogą unosić się w powietrzu. W związku z tym, że silnik spalinowy do spalenia jednego litra paliwa potrzebuje dużych ilości powietrza – nawet 10m3, szczególnie istotne staje się jego wstępne oczyszczenie. Do tego celu wykorzystuje się filtry powietrza o zróżnicowanej konstrukcji. Jednym z rodzajów takich filtrów są filtry okrągłe, które można podzielić na kilka podtypów o szczególnych właściwościach. Dla przykładu, okrągłe filtry powietrza Filtron występują w trzech typach konstrukcyjnych: filtry okrągłe o wzmocnionej konstrukcji, filtry z prefiltrem i filtry z uszczelką wargową. Czym one różnią się od siebie i jakie jest ich zastosowanie?

O czym pamiętać, gdy chcemy kupić używane auto?

0

Obecnie większość Polaków decyduje się na kupowanie pojazdów używanych. Wtedy możemy w przystępnej cennie stać się właścicielami auta doskonałego do dojazdów i podróży. Zanim jednak zdecydujemy się na zawarcie umowy ze sprzedającym, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych sprawach.

Szyby do ciągników

0

Systematyczność konserwacji to najlepsza gwarancja sprawności działania sprzętu rolniczego w perspektywie wielu lat czasu.

Przyciemnij szyby w swoim aucie

0

Chyba każdy z nas chciałby jeździć jak najbardziej efektownym autem. Jest wiele sposobów na to, aby nawet najzwyklejszy model samochodu uczynić przynajmniej nieco bardziej atrakcyjnym. Jeden z takich sposobów, to przyciemnianie szyb. Jeśli chcesz go zastosować, a mieszkasz w Gnieźnie lub okolicach, warto skorzystać z oferty firmy Przyciemnienie.pl.

Mówisz „Renault Scenic”, myślisz „komfort i ekonomia”

0

Mówiąc o rodzinnym samochodzie od razu w myślach mamy przymiotniki – przestrzenny, ekonomiczny, komfortowy. Cechy te spotykają się w nowym modelu Renault Scenic. Auto to pretenduje do idealnego rozwiązania dla kilkuosobowej rodziny. Sprawdźmy zatem jak ambicje francuskiego producenta wypadają w starcu w rzeczywistością.

Ostatnio opublikowane

Odpowiadamy, która z opcji, kredyt czy leasing i dlaczego może być dla ciebie najkorzystniejsza

Mamy dla ciebie wyjaśnienie co jest lepsze - kredyt gotówkowy czy leasing? Która forma jest najkorzystniejsza? Odpowiadamy. W naszym kraju możesz skorzystać z jednego z kilku dostępnych...

Kiedy felgi stalowe są lepsze od felg aluminiowych?

Zdecydowania większość nowszych modeli samochodów osobowych fabrycznie wyposażona jest w eleganckie felgi aluminiowe. Starsze i tańsze modele samochodów wciąż bazują jednak na klasycznych felgach...

Prawo jazdy w Warszawie

Prawo jazdy jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebnym dokumentem. Nawet starając się o pracę, pracodawcy często wymagają od nas posiadania tego dokumentu. Lecz zanim...

Odprysk na szybie – wymiana czy naprawa?

Samochód to rozwiązanie niezastąpione. Wygoda i komfort podróżowania to zalety nie do przecenienie w porównaniu z pozostałymi środkami transportu. Czasem jednak samochód to także...

Badania kierowców w Warszawie

Badania kierowców są zalecone przez ustawodawcę, dlatego też każda osoba starająca się o prawo jazdy jest zobowiązana je wykonać. Szczególnym nadzorem są objęte osoby...