Jazda autem pod wpływem alkoholu – co za to grozi?

0
Jazda autem pod wpływem alkoholu - co za to grozi?

W 2018 roku, Policja zatrzymała  104 664 osób, prowadzących auto pod wpływem alkoholu. Pijani spowodowali 1550 wypadków, w których zginęło 169 ludzi. Czy jazda pod wpływem alkoholu to przestępstwo czy wykroczenie? Jakie są konsekwencje prawne jazdy „na podwójnym gazie?” Czy zawsze trzeba zdawać ponownie egzamin na prawo jazdy?

Jakie kary grożą za jazdę po alkoholu?

W zależności od tego, jakie stężenie alkoholu w organizmie kierowca ma w czasie prowadzenia samochodu, jego czyn zostanie uznany albo za wykroczenie albo za przestępstwo. Jeżeli zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila (czyli od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) wtedy zachodzi  tzw. „stan po spożyciu alkoholu”. Jazda autem w takim stanie to wykroczenie. Stan nietrzeźwości jest wtedy, gdy zawartość wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi lub więcej niż 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu. Ta sytuacja będzie wiązała się już z odpowiedzialnością na podstawie przepisów Kodeksu karnego.

Za wykroczenie, polegające na prowadzeniu auta w „w stanie po spożyciu alkoholu” grozi kara aresztu (od 5 do 30 dni) albo grzywny nie niższej niż 50 zł (maksymalnie 5.000 zł). Ponadto, sąd zawsze orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów (na okres od 6 miesięcy do 3 lat).

Za przestępstwo jazdy „w stanie nietrzeźwości” Kodeks karny przewiduje następujące kary:

 • grzywna zależna od dochodu;
 • ograniczenie wolności od miesiąca do 2 lat  lub  pozbawienie wolności do lat 2;
 • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 5 000 zł do 60 000 zł;
 • odebranie prawa jazdy na okres  od 3 do 15 lat.

Kary mogą zaostrzeniu w przypadku, jeżeli kierowca spowoduje wypadek, w którym ktoś dozna uszczerbku na zdrowiu lub poniesie śmierć. Taki czyn jest zabroniony karą 12 lat pozbawienia wolności i dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Surowsza kara grozi również tym, którzy już wcześniej zostali za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Kiedy trzeba zdawać ponownie egzamin na prawo jazdy?

Państwowy egzamin na prawo jazdy (zarówno teoretyczny jak i praktyczny) jest konieczny do odzyskania uprawnień, jeżeli zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych został orzeczony przez sąd na dłużej niż 1 rok. Wynika z tego, że jedynie popełniając wykroczenie, można uniknąć ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy. Istotne jest to, ze należy zdawać egzamin na każdą kategorię pojazdów, na jaką został orzeczony zakaz. Nie trzeba jednak ponownie zaliczać kursu, który jest obowiązkowy dla tylko osób, które pierwszy raz zdają prawo jazdy. Przed przystąpieniem do egzaminu, należy przejść badania lekarskie i psychologiczne, a następnie założyć Profil Kandydata na Kierowcę (PKK).

Więcej informacji na stronie https://adwokat24h.pl/

Jazda pod wpływem alkoholu – czy można uniknąć kary?

Obecnie obowiązuje polityka surowego karania pijanych kierowców. Istnieją jednak sposoby złagodzenia kary, a nawet jej uniknięcia. Jednym z takich sposobów jest staranie się o warunkowe umorzenie postepowania. Jest to jednak możliwe jedynie w przypadku, gdy:

 • kierowca nie jest karany za przestępstwo umyślne;
 • wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, a okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości;
 • postawa oraz dotychczasowe zachowanie sprawcy uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania, będzie przestrzegał porządku prawnego.

Oczywiście, nie w każdej sytuacji będzie to możliwe. To, czy w danym przypadku będzie można się starać o niższy wymiar kary zależy od różnych okoliczności. Dlatego, warto w takiej sytuacji skonsultować się z profesjonalnym prawnikiem.

Turbosprężarki jak nowe

0
Turbosprężąrki jak nowe

Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku, regeneracja katalizatorów i turbin, czyli innymi słowy mówiąc turbokrymar.pl to oferta, która z całą pewnością nie zostanie niezauważona. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ profesjonaliści zawsze są w cenie. Turbokrymar.pl oferuje swoim klientom usługi najwyższej jakości, dlatego też warto skorzystać z takich możliwości. Ta firma działa w Białymstoku, dlatego z jej usług mogą korzystać przede wszystkim osoby z tegoż regionu Polski, ale niewykluczone przecież, że wśród klientów Krymaru znajdą się mieszkańcy innych regionów naszego kraju. Wszak kłopoty z samochodem mogą nas dopaść praktycznie wszędzie. Samo życie, a to bywa zaskakujące, o czym przekonujemy się non stop.

Samochody w naszej rzeczywistości stały się podstawowym środkiem transportu i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Niestety, wszelkie pojazdy, nawet te z najwyższej półki, mają to do siebie, że po pewnym czasie psują się, bo zużywają się w nich różne elementy. W takich okolicznościach konieczna jest jak najszybsza naprawa, bo brak auta oznacza mnóstwo komplikacji. Czas naprawy uzależniony jest od tego, co akurat zepsuło się w naszym pojeździe. Jeśli padła turbosprężarka albo filtr DPF, to oferta w rodzaju: regeneracja DPF i turbosprężarek w Białymstoku będzie jak znalazł. Warto oddać swoje autu w dobre ręce, bo w ten sposób zyskujemy pewność, że znów będziemy mogli bezpiecznie i bezproblemowo jeździć. Nawiasem mówiąc, dobrze, że rzeczone turbosprężarki, katalizatory czy filtry DPF można poddawać regeneracji, bo to nader drogie elementy. Jeśli udaje się im przedłużyć żywotność, to już bardzo dużo, bo oszczędzamy w ten sposób niemałe pieniądze.

Na zakończenie niniejszego artykułu wspomnijmy jeszcze, że klienci firmy Krymar mogą liczyć również na takie usługi jak: regeneracja katalizatorów i turbin. A dzięki zaangażowaniu, rzetelności oraz profesjonalnemu podejściu do każdego zlecenia klient otrzymuje usługę z najwyższej półki. Czegóż chcieć więcej?

Części samochodowe, akcesoria i kosmetyki – wszystko w jednym miejscu

0
Części samochodowe, akcesoria i kosmetyki - wszystko w jednym miejscu

Części samochodowe, oleje, akcesoria, kosmetyki, a nawet wycieraczki – wszystko to już teraz znaleźć możesz w jednym miejscu. Oryginalne tarcze Opel czy filtry Ford to wyjątkowo pożądane produkty, przez co niezwykle ciężko nabyć je w atrakcyjnych cenach od wiarygodnych sprzedawców. Na szczęście teraz to już nie jest problemem.

 1. Części do samochodów osobowych – tarcze Opel, filtry Ford, markowe części, oleje, akcesoria i wiele innych
 2. Tarcze i klocki najwyższej klasy. Części samochodowe, żarówki, kosmetyki, wycieraczki

Części OE, akcesoria, oleje czy różnego rodzaju kosmetyki samochodowe najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, które gwarantują wysoką jakość produktów. Zapewnia nam to bezpieczeństwo użytkowania pojazdu oraz atrakcyjne, konkurencyjne ceny, adekwatne do jakości.

Części do samochodów osobowych – tarcze Opel, filtry Ford, markowe części, oleje, akcesoria i wiele innych

Filtry Ford są szczególnie pożądane przez użytkowników tej marki, a dzięki sklepowi internetowemu Motostacja, nabyć je możemy już teraz w wyjątkowo niskich cenach. Na tym oczywiście bogata oferta się nie kończy, bo oprócz tego, po wyborze modelu naszego samochodu, nabyć możemy również tarcze i klocki, oleje oraz wiele innych.

Usatysfakcjonowani będą również klienci, których celem są tarcze Opel – oryginalny produkt również znajduje się w ofercie Motostacji, a wraz z nim nabędziemy również żarówki, części OE, a nawet sprzęgło czy hamulce. Oferta jest naprawdę bogata, a wszystko to proponowane jest w wyjątkowo konkurencyjnych cenach, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta.

Tarcze i klocki najwyższej klasy. Części samochodowe, żarówki, kosmetyki, wycieraczki

Produktami często poszukiwanymi przez użytkowników dróg są również tarcze i klocki, na nich jednak nigdy nie warto oszczędzać. Tu postaw na wysoką jakość, sprawdzonego sprzedawcę oraz produkty z najwyższej półki, które nigdy Cię nie zawiodą. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo Twoje, bliskich oraz innych kierowców, trzeba zrobić wszystko, by nie prowokować losu wątpliwymi rozwiązaniami z nieznanego źródła.

Codzienne korzystanie z samochodu to nie tylko przyjemność i komfort, ale również szereg obowiązków, wśród których jest zadbanie o odpowiednie funkcjonowanie i wyposażenie naszego pojazdu. Codzienna jazda nim wymaga od nas sięgnięcia po części samochodowe najwyższej klasy, które proponowane są przez doświadczonych specjalistów. Sklep internetowy Motostacja to najlepszy wybór dla wszystkich kierowców, którzy chcą cieszyć się bezpieczeństwem, ale i wygodą.

Dlaczego warto stosować programy motywacyjne dla kierowców?

0
Dlaczego warto stosować programy motywacyjne dla kierowców?

Przepływ towarów i osób jest uzależniony od dostępności środków transportu. Wiele współczesnych przedsięwzięć opiera się na mobilności – a więc zdolności do szybkiego i efektywnego przemieszczania się ludzi i rzeczy. Na co dzień to szczególnie firmy usługowe i transportowe są przez społeczeństwo zauważane, jednak tak istotne dla bezpieczeństwa organizacje jak policja, straż pożarna czy pogotowie ratunkowe również muszą w niezwykle sprawny sposób organizować swoją flotę pojazdów. Odpowiedni przepływ informacji w czasie rzeczywistym jest niezbędny do utrzymania wydajnego transportu na dużą skalę.

Początki telematyki

Jak podaje wikipedia, telematyka jest tłumaczeniem francuskiego słowa „telematique”, które zostało po raz pierwszy użyte przez Simona Norę i Alaina Minca w 1978 roku w raporcie dla rządu francuskiego. Słowo to powstało z połączenia telekomunikacji i informatyki, by oznaczać przesyłanie danych z wykorzystaniem technik telekomunikacyjnych. Po wielu latach okazało się, że wykorzystując systemy nawigacji satelitarnej GPS, łączność GSM oraz zdobycze informatyki, można monitorować wszystkich i wszystko, a uzyskiwane i gromadzone dane wykorzystywać dla poprawy efektywności zarządzania.

Jakie możliwości posiada satelitarny monitoring pojazdów?

Dziś w każdym samochodzie znajdzie się miejsce na swoisty odpowiednik „czarnej skrzynki”, tym bardziej że jego rozmiary mogą być niewielkie.

Jakie możliwości posiada satelitarny monitoring pojazdów

Fot, Smial at the German language Wikipedia [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Gdy natomiast w firmie pojawi się car fleet management system z prawdziwego zdarzenia, możliwości są naprawdę ogromne. Tzw. szyna CAN z zestawem rejestratorów i czujników plus lokalizator GPS wraz z modułem komunikacyjnym pozwalają na całościowe monitorowanie floty i zarządzanie nią z dowolnego miejsca.

Wystarczy chwila by spojrzeć na wyświetlaczy i poznać status danego pojazdu: czy i jak szybko się porusza, którą drogą, od jak dawna itd. Dyspozytor lub osoba zarządzająca jest w stanie na bieżąco wydawać polecenia i zmieniać organizację w firmie na podstawie najświeższych danych.

gps

Fot, Éric Chassaing [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Jest tylko kwestią oprogramowania i odpowiednich urządzeń, by zwiększyć bezpieczeństwo pojazdów i ładunków, np. zdalnie blokując możliwość uruchomienia silnika. Równie istotny jest ecodriving, czyli optymalizacja zachowań kierowców na trasie.

Poprawa stylu jazdy kierowców to zysk dla wszystkich

„Czarna skrzynka” w pojeździe może także gromadzić i przesyłać dane o stylu jazdy kierowcy i jego zachowaniach na drodze. Ponieważ rejestrowane są wszystkie istotne okoliczności, zarówno pracodawca, jak i pracownik mogą bez trudu dowiedzieć się, co jest do poprawy.

Systemy ecodrivingu oferowane przez teagle.io – zapewniają ocenę stylu jazdy w skali od 1 do 100. Do oceny brane są takie wskaźniki jak płynność jazdy, unikanie gwałtownych manewrów, dynamika jazdy (średnie obroty, minima i ekstrema, osiągane prędkości maksymalne, średnie itd). Raporty tworzone przez system odpowiadają aktualnym wymogom wynikającym z przepisów prawa.

Aplikacja raportuje też łączne zużycie paliwa na postoju, łączny czas jazdy oraz silnika. Rejestruje jazdę na obrotach powyżej ustalonego limitu, z prędkością powyżej dopuszczalnej, każde gwałtowne hamowanie a nawet użycie hamulca, ba – ustala nawet relację hamowania hamulcem do hamowania silnikiem. Zlicza przyspieszenia i czas jazdy na tempomacie

Ecodriving przyczynia się do obniżenia kosztu zakupów paliwa, ponieważ motywuje kierowców do ekonomicznej jazdy. Odpowiedni system premiowania pracowników w oparciu o dane telematyczne przynosi więc korzyści zarówno przedsiębiorstwu, jak i kierowcom. Co więcej, zwiększa to bezpieczeństwo kierowców i pojazdów, a przecież każde zdarzenie drogowe połączone z uszkodzeniem lub zniszczeniem pojazdu (a nierzadko też ładunku) to konkretne straty. Rozsądnie jeżdżący kierowcy to ogromne oszczędności.

Zarządzanie flotą z wykorzystaniem telematyki

Fot, USAF [Public domain], via Wikimedia Commons

Zarządzanie flotą z wykorzystaniem telematyki

Firma, która wie wszystko o swoich pojazdach i kierowcach, może lepiej planować zadania transportowe, a także optymalizować zatrudnienie, zatrzymując najlepszych kierowców, a zwalniający tych, którzy swoją pracę wykonują w nienależyty sposób, generując koszty i ryzyko. Mając przed oczami raport wydajności każdego pojazdu i pracownika, łatwiej jest zarządzać logistyką.

Dla firm korzystanie z user based insurance to ogromne możliwości ograniczania ogólnych kosztów funkcjonowania firmy poprzez osiąganie niższych kosztów składek na ubezpieczenie pojazdów i kierowców. Telematyka pozwala też łatwiej dochodzić praw w sytuacji konfliktowych, szczególnie w przypadku wypadków, gdyż „czarna skrzynka” zapisuje dane pozwalające ustalić okoliczności zdarzeń drogowych.

Motywowanie i wynagradzanie kierowców

Do lamusa poszły kilometrówki, nie wolno też rozliczać kierowców za przewożone ładunki – wszystko to rodziło pole do nadużyć i niebezpieczne precedensy. Dane telematyczne pozwalają rozwiązać problem poprzez ustalenie efektywności floty i określenie na jej podstawie bazowego wynagrodzenia kierowców. Do tego można dodać system premiowy za ekonomiczną i bezpieczną jazdę. Ponieważ o wynagrodzeniach będą wtedy decydowały obiektywne dane, skończą się nieporozumienia i pretensje o to, że kierowca A zarabia więcej od kierowcy B. Do rozważenia jest także grywalizacja – kto zużyje najmniej paliwa na 100 km, kto jeździ najbardziej płynnie itp., kto ma na koncie najmniej „grzechów”.

Koszty rozwiązań telematycznych nie są wysokie w porównaniu z korzyściami, jakie przynoszą. Nie warto więc zwlekać z zakupem systemu.

Czarna herbata

0
Czarna herbata

Czarna herbata jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie. Pochodzi z rośliny Camellia sinensis i często jest mieszana z innymi roślinami dla różnych smaków. Jej przyjemny i miękki smak przypadł do serca milionom ludzi na całym świecie. Jest mocniejszy w smaku i zawiera więcej kofeiny niż inne herbaty, ale mniej kofeiny niż kawa. Czarna herbata zawiera również wiele korzyści zdrowotnych, ponieważ zawiera przeciwutleniacze, które mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie.

Co zawiera czarna herbata?

Podobnie jak każdy inny produkt, herbata ma wpływ na organizm dzięki zawartym w nim substancjom. Jej skład jest złożony, zawiera około trzystu składników, które na ogół można podzielić na grupy takie jak alkaloidy, aminokwasy, pigmenty, olejki eteryczne, garbniki. Te ostatnie, czyli katechiny, polifenole, taniny stanowią jedną trzecią zawartości napoju i odgrywają kluczową rolę, ponieważ nadają mu przyjemną, specyficzną cierpkość.

Olejki eteryczne, które są częścią herbaty, nadają jej oryginalny, niepowtarzalny aromat. Skład i konsystencja olejków eterycznych w odmianach czarnej herbaty określają jej jakość.

Alkaloidy w kompozycji czarnej herbaty tonizują ciało, dzięki czemu napar można stosować zamiast kawy. Napój ten różni się wartością odżywczą ze względu na obecność w nim białek. Zawiera pierwiastki śladowe: wapń, fosfor, magnez, fluor, potas, sód itd.

Czarna herbata zawiera całą gamę witamin – są to grupy K i B, a także A, C, PP, R. Witamina P jest ekstrahowana z herbaty i jest stosowana w preparatach, które mają korzystny wpływ na układ sercowo – naczyniowy system.

Zalety czarnej herbaty

 • Ostatnie badania wykazały, że picie 3 – 4 szklanek herbaty dziennie ma korzystny wpływ na zdrowie. Korzyści zawarte w czarnej herbacie tkwią w jej właściwościach, które mogą budować układ odpornościowy, tak aby mógł zwalczać infekcje, a także zmniejszać ryzyko zachorowania na raka. Co więcej, ostatnio przeprowadzone badania pokazują, że czarna herbata jest rodzajem eliksiru dla wszystkich chorób.
 • Skład tego napoju zawiera dość dużą zawartość kofeiny. Aktywuje układ nerwowy, zwiększa wydajność, pomaga pozbyć się senności. Czarna herbata może być stosowana jako środek wzmacniający koncentrację uwagi podczas wykonywania złożonych prac.
 • Słodzona czarna herbata jest zalecana dla osób związanych z wysokim stresem psychicznym. Wynika to z faktu, że białka w połączeniu z węglowodanami dostarczają mózgowi niezbędnej ilości witaminy B.
 • Ten napój jest bogaty w białko i pomaga tłumić głód. Ma minimalną zawartość kalorii i stabilizuje metabolizm. Połączenie tych właściwości sprawia, że jest niezbędnym narzędziem w walce z nadwagą i utrzymaniem szczupłej sylwetki.
 • Ponadto czarna herbata jest niezwykle przydatna na przeziębienie. Ma działanie rozgrzewające, zwiększa pocenie się.
 • Ponadto czarna herbata ma niezwykle korzystny wpływ na przewód pokarmowy. Pobudza trawienie, pomaga po przejadaniu się i w zatruciu. Właściwości te dają taniny, które aktywują wydzielanie żółci i soku żołądkowego.
 • Dzięki witaminom C, E, D, kwasowi nikotynowemu i jodowi w kompozycji czarna herbata zyskała reputację jako napój długowieczny. Filiżanka herbaty dziennie poprawia kondycję skóry i ogólne samopoczucie. Herbata zwiększa również produkcję insuliny, co zwiększa produkcję serotoniny, hormonu szczęścia i radości. Filiżanka pysznej czarnej herbaty pomoże szybko się uspokoić po stresującej sytuacji.

Jak prawidłowo pić herbatę?

Przydatne właściwości czarnej herbaty można ujawnić tylko wtedy, gdy napój jest odpowiednio przygotowany.

Czysta woda jest podstawą pysznej herbaty. Nie warto używać wody z kranu, aby uniknąć zepsucia napoju. Najlepiej używać butelkowanej lub filtrowanej wody. Podgrzać wodę do 100 stopni, zalać 1 łyżkę herbaty i pozostawić na 3-5 minut. Następnie warto usuńąć liście z kubka, aby nie dopuścić do nadmiaru garbników w napoju.

Seans w podróży – na czym oglądać filmy?

0
Seans w podróży – na czym oglądać filmy?

Przed Tobą kilkugodzinna podróż. Rozwiązałeś wszystkie krzyżówki i przeczytałeś książkę zabraną na drogę. Perspektywa spędzenia tego czasu wpatrując się w szybę nie pomaga. Sprawdź, na czym oglądać filmy w podróży.

Zakup używanego samochodu – na co zwrócić uwagę?

0
Zakup używanego samochodu – na co zwrócić uwagę?

Gdy decydujesz się na zakup używanego pojazdu, musisz liczyć się z wieloma kwestiami, na które warto zwrócić uwagę. Kupowanie samochodu nie jest łatwą czynnością. Aby uniknąć nerwów oraz dodatkowych kosztów, należy być pewnym dobrego stanu auta. Oczywiście, gdy sprzedający uwzględnia w ogłoszeniach ewentualne awarie, wiesz, z jakimi kosztami będziesz musiał się zmierzyć. W innym przypadku sprawdź stan pojazdu, ale także zadbaj o wszelkie formalności.

Jak zrezygnować z OC i znaleźć tańszą ofertę?

0
Jak zrezygnować z OC i znaleźć tańszą ofertę?

Wykupiłeś OC, opłaciłeś składkę, po czym zorientowałeś się, że w innej firmie dostałbyś o wiele atrakcyjniejszą ofertę? A może jesteś stałym klientem i denerwuje Cię fakt, że mimo iż korzystasz z tego samego ubezpieczenia od wielu lat, nie przysługują Ci żadne bonusy? Sprawdź, w jaki sposób wypowiedzieć OC i znaleźć tańszą polisę gdzie indziej.

Rozrusznik! Bez niego ani rusz

0
Rozrusznik! Bez niego ani rusz

Rozrusznik jest niezwykle ważną częścią samochodu, która wprowadza silnik w ruch, co z kolei powoduje, że ten może pracować. Zatem bez rozrusznika ani rusz. A co jeśli ta część samochodu się popsuje? O tym poniżej.

Usterka rozrusznika. Po czym poznać, że coś jest nie tak?

Jeśli samochód nie chce zapalić, to może być usterka rozrusznika, który jeśli stawia opór, może ulec zatarciu. W przypadku takiej awarii  przy próbie rozruchu w samochodzie przygasają kontrolki.  Ewidentnym sygnałem tego, że rozrusznik szwankuje, jest nie tylko jego unieruchomienie, ale też głośne wycie po przekręceniu kluczyka. Bywa jednak tak, że większość kierowców po licznych próbach uruchamia auta myśli, że wszystko jest w porządku, rezygnując z wizyty u mechanika, co niekoniecznie jest właściwą decyzją. Rozrusznik wcześniej czy później ulegnie całkowitej awarii i będziemy musieli go wymienić.

Im wcześniej, tym lepiej!

Pierwszych sygnałów, które ewidentnie informują, że z rozrusznikiem dzieje się coś złego, nie można lekceważyć. Najlepiej od razu udać się do mechanika, który powie, gdzie jest problem i co należy w takiej sytuacji zrobić. Jeśli stan rozrusznika będzie wskazywać na możliwość jego naprawy, problem mamy z głowy. Często jednak, jeśli pierwsze sygnały zbagatelizujemy, może nas to słono kosztować.

Całkowita wymiana rozrusznika

Kiedy nie ma już wyjścia, to oczywiście rozrusznik trzeba wymienić, bo bez niego samochód po prostu nie ruszy. Można pokusić się o zamiennik, który będzie znacznie tańszy od oryginału, ale o dobrej jakości możemy zapomnieć. Stąd też lepiej zainwestować w rozrusznik, który zagwarantuje bezawaryjność auta i posłuży przez lata. W tym celu najlepiej zajrzeć na stronę dobrego sklepu internetowego, np. tutaj: https://www.autostarter.pl/ i zaznajomić się z różnymi modelami rozruszników, ale też innych podzespołów samochodowych. Można tu nabyć rozrusznik regenerowany, oryginalny produkt, w którym zostały wymienione wszystkie zużyte części, a nie tylko łożyska i szczotki! Trzeba pamiętać, że jest to idealne rozwiązanie i bardzo dobra alternatywa do zakupu w innym miejscu nowego rozrusznika, który w większości przypadków to słabej jakości zamiennik chiński. Warto więc znaleźć taka firmę, która jak ta przedstawiona powyżej, zajmuje się regeneracją alternatorów i rozruszników na bazie nowych części o jakości porównywalnej do oryginałów.

Masz firmę i chcesz skorzystać z usług wypożyczalni samochodów? Sprawdź, jaką ofertę wybrać.

0
Masz firmę i chcesz skorzystać z usług wypożyczalni samochodów? Sprawdź, jaką ofertę wybrać.

Badania rynkowe wskazują, że przedsiębiorcy w Polsce coraz częściej decydują się na wynajem długoterminowy. Dynamika rozwoju branży Rent a Car w 2018 roku pobiła swój kolejny rekord, ale warto się zastanowić, czy to faktycznie najkorzystniejsza z dostępnych opcji.

Ostatnio opublikowane

Jazda autem pod wpływem alkoholu - co za to grozi?

Jazda autem pod wpływem alkoholu – co za to grozi?

W 2018 roku, Policja zatrzymała  104 664 osób, prowadzących auto pod wpływem alkoholu. Pijani spowodowali 1550 wypadków, w których zginęło 169 ludzi. Czy jazda pod...
Turbosprężąrki jak nowe

Turbosprężarki jak nowe

Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku, regeneracja katalizatorów i turbin, czyli innymi słowy mówiąc turbokrymar.pl to oferta, która z całą pewnością nie zostanie...
Części samochodowe, akcesoria i kosmetyki - wszystko w jednym miejscu

Części samochodowe, akcesoria i kosmetyki – wszystko w jednym miejscu

Części samochodowe, oleje, akcesoria, kosmetyki, a nawet wycieraczki - wszystko to już teraz znaleźć możesz w jednym miejscu. Oryginalne tarcze Opel czy filtry Ford to...
Dlaczego warto stosować programy motywacyjne dla kierowców?

Dlaczego warto stosować programy motywacyjne dla kierowców?

Przepływ towarów i osób jest uzależniony od dostępności środków transportu. Wiele współczesnych przedsięwzięć opiera się na mobilności - a więc zdolności do szybkiego i...
Czarna herbata

Czarna herbata

Czarna herbata jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie. Pochodzi z rośliny Camellia sinensis i często jest mieszana z innymi roślinami dla różnych...