Mactronic wprowadza do oferty nową serię – lamp dla warsztatów i serwisów samochodowych

0
Mactronic wprowadza do oferty nową serię - lamp dla warsztatów i serwisów samochodowych

Dostosowana do wymagań zarówno autoryzowanych serwisów samochodowych różnych marek, jak i do potrzeb mniejszych warsztatów nowa seria produktów firmy Mactronic – Beemer – właśnie znalazła się w ofercie producenta. W skład linii wchodzą cztery nowe lampy i latarki.

Rynek motoryzacyjny dynamicznie rośnie. W samym tylko sierpniu zarejestrowana została rekordowa liczba 56 tys. nowych samochodów osobowych. Wraz ze zwiększającą się liczbą poruszających się po polskich drogach pojazdów, rośnie także popyt na usługi warsztatowe – mowa w tym przypadku zarówno o autoryzowanych serwisach, jak i zyskujących na znaczeniu placówkach mniejszych przedsiębiorców. Dziś dobry warsztat to nie tylko kompetentna obsługa. To także nowoczesny i trwały sprzęt, który personelowi da komfort pracy, a klientom odpowiedni poziom wykonania usługi.

Nieodzownym elementem wyposażenia serwisów i warsztatów jest sprzęt oświetleniowy – lekkie, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia lampy, oświetlające zarówno najgłębsze zakamarki podwozia, jak i wszystkie elementy znajdujące się pod maską samochodu.

W myśl rozwoju technologicznego oraz rosnących wymagań rynku motoryzacyjnego, firma Mactronic wprowadziła do sprzedaży nową serię produktów dedykowanych warsztatom samochodowym.

Nowoczesność, odporność na uderzenia i zabrudzenia, trwałość, energooszczędność oraz komfort użytkowania dzięki odpowiedniemu dostosowaniu produktu do specyfiki pracy w warsztacie – tak w skrócie opisać można podstawowe cechy serii Beemer, w skład której wchodzą cztery lampy. Ich zastosowanie, zależnie od aktualnie wykonywanej w warsztacie samochodowych czynności, pozwoli na bezpieczne i optymalne rozświetlenie nawet najtrudniej dostępnych miejsc czy to pod maską czy w podwoziu pojazdów.

„Do procesu projektowania serii Beemer podeszliśmy kompleksowo i praktycznie. Obserwując dokładnie sposób i przebieg pracy w warsztatach samochodowych, skupiliśmy się na wszystkich jej fazach. Stąd w serii znalazły się cztery produkty, które powinny odpowiedzieć na wymagania nawet najbardziej wymagających jednostek warsztatowych” – mówi Piotr Wychowaniec, ekspert Mactronic.

Nieodzownym elementem sprzętu oświetleniowego w warsztacie jest lampa oświetlająca komorę silnia, generująca mocny i regularny strumień światłą, który dotrze do najbardziej ukrytych jej części. Beemer CLQ świeci z mocą 1200 lumenów i jest urządzeniem przenośnym. Sprzęt można zawiesić na specjalnym haku pod maską, obrotowe łożyska ułatwiają operowanie strumieniem światła, dzięki czemu swobodnie można zmieniać kąt padania oraz zmianę aktualnie oświetlanego miejsca. Sam uchwyt lampy jest posiada regulowany zasięg (od 1360 do 2060 cm), co zwiększa elastyczność i uniwersalność zastosowania.

Kolejną lampą nowej serii Beemer jest wielozadaniowy zestaw warsztatowy Beemer 4, w skład którego wchodzą:

 • baza latarki,
 • głowica z fokusem,
 • głowica kątowa 360d UV + white,
 • głowica z kablem, akumulator,
 • inspekcyjna głowica z funkcją fokus

oraz

 • zasilacz 230V
 • kabel USB,
 • dedykowana walizka.

Głowica kątowa wyposażona została w funkcję UV i w znacznym stopnu wspiera proces diagnozowania układów klimatyzacyjnych w samochodach. Natomiast głowica inspekcyjna z funkcją Focus daje możliwość skierowania źródła światła w miejsca, których doświetlenie zwykłą latarką jest albo niemożliwe albo bardzo utrudnione. Zakończona giętką końcówką lampa posiada źródło światła LED o mocy 180 lumenów i jest kluczowym elementem wyposażenia zespołów inspekcyjnych nadzorujących kontrolę jakoś w serwisach samochodowych.

Następnym produktem serii Beemer jest latarka ręczna Beemer LTG, która dodatkowo wyposażona została w specjalny hak oraz magnes ułatwiające mocowanie. Jest to poręczny i lekki produkt, zapewniający równomiernie rozprzestrzeniające się światło na większej powierzchni dzięki zastosowaniu diod 6500K.

Ostatnią lampą serii Beemer jest Beemer Base – latarka warsztatowa ze stacją dokującą. Sprzęt jest wyposażony w użytkowy hak oraz uchwyt magnetyczny, który ułatwia  przytwierdzenie go w wygodnym dla mechanika miejscu.

Wszystkie produkty wchodzące w skład serii Beemer są  już dostępne w sprzedaży .

MACTRONIC

* * *

Mactronic jest funkcjonującym od 29 lat największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentów sprzętu oświetleniowego najwyższej jakości, przeznaczonego przede wszystkim dla profesjonalistów (służb mundurowych, ratunkowych, militarnych), ale też dla użytkowników domowych, turystów, majsterkowiczów, rowerzystów, sportowców i wielu innych grup.

Sprawdź ofertę części do samochodów ciężarowych w BSL Truck

0
Sprawdź ofertę części do samochodów ciężarowych w BSL Truck

BSL TRUCK to bezpośredni importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych oraz rolniczych. Firma posiada bogate doświadczenie, bowiem z powodzeniem działa na rynku już prawie 25 lat. Swoją działalność bazuje na częściach i podzespołach do sprzętów produkcji zachodniej, dlatego klienci mogą liczyć na najwyższą jakość i profesjonalizm.

W jaki alkomat warto zainwestować?

0
W jaki alkomat warto zainwestować

Kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu, niestety nie brakuje. Nawet na drugi dzień po suto zakrapianej imprezie stężenie alkoholu we krwi może być zbyt duże, dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w dobry alkomat, który może uratować przed zatrzymaniem prawo jazdy.

Co warto wiedzieć o alkomatach?

Kupując alkomat, można w każdej chwili zbadać stan trzeźwości. Takie urządzenie nie przyda się tylko kierowcom, bo idealnie sprawdzi się także do badania trzeźwości pracowników. Oczywiście trzeba zastanowić się jaki rodzaj będzie odpowiedni. Na rynku jest szeroki wybór wśród alkomatów, które różnią się od siebie nie tylko budową, lecz także precyzyjnością pomiarów.

W zależności od potrzeb można wybrać:

   – Urządzenie półprzewodnikowe zaopatrzone w specjalny sensor. Niestety takie alkomaty są mało precyzyjne i nie do końca można im wierzyć. Zastosowane sensory szybko ulegają rozkalibrowaniu. Cena urządzenia jest stosunkowo niska, dlatego wielu kierowców kusi się o ich zakup.
   – Urządzenia spektrometryczne na podczerwień. Ten rodzaj alkomatów jest szczególnie polecany, gdyż pozwala na uzyskanie faktycznych pomiarów. Wadą jest jedynie cena, która może sięgać kilkuset złotych, więc nie każdy kierowca chce inwestować w nie, zwłaszcza jeśli mają być użytkowane sporadycznie.
   – Urządzenia przesiewowe, które umożliwiają bezdotykowe sprawdzenie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu nawet u większej liczby osób. Taki rodzaj alkomatów jest użytkowany przez służby mundurowe. Alkomaty bezdotykowe sprawdza się również w dużych firmach, gdzie sprawdzanie trzeźwości jest wymogiem.

Który alkomat będzie lepszy?

Cóż, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb oraz tego ile chce się zainwestować. Na pewno nie warto kusić się o zakup taniego urządzenia, które pochodzi z nieznanego źródła, bo na pewno nie okaże się skuteczne. Błędne wartości, jakie wskaże alkomat, mogą mieć drastyczne konsekwencje, więc lepiej nie ryzykować. Na rynku dostępne są urządzenia typowo przeznaczone do użytku profesjonalnego, jak i osobistego, tę kwestię także trzeba mieć na uwadze podczas wyboru. Dobry alkomat powinien cechować się dużą dokładnością pomiarów oraz łatwą obsługą. Oczywiście koszty kalibracji też są ważne. Szukając najlepszych urządzeń, warto sprawdzić bogatą ofertę smartmoto.pl, gdzie na pewno uda się dobrać alkomat, który spełni wszystkie oczekiwania.

Gdzie można kupić alkomat?

Z zakupem alkomatu nie ma dziś najmniejszego problemu, bo nawet w kioskach takie urządzenia są dostępne. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy faktycznie będzie skuteczne, bo często okazuje się, że w takich punktach sprzedawane są alkomaty, które mogą służyć jedynie do zabawy, a nie faktycznego testu na obecność alkoholu. Najlepiej nabywać je w sprawdzonych źródłach zwracając uwagę na producenta. Owszem profesjonalne alkomaty mogą kosztować dużo, jednak tylko takie będą gwarantowały prawidłowy pomiar. Zawsze też można poprosić o poradę fachowca, który pomoże dobrać alkomat i do potrzeb i do zasobów portfela.

Dlaczego warto zatroszczyć się o alternator w samochodzie?

0
Dlaczego warto zatroszczyć się o alternator w samochodzie?

To, co najbardziej zawodzi w samochodzie podczas zimy, to bez wątpienia elektryka, na której opiera się większość systemów i urządzeń znajdujących się w naszych autach. O ile ze zlokalizowaniem i przygotowaniem akumulatora do zimy raczej nie mamy żadnego problemu, o tyle na hasło „alternator” zazwyczaj pojawia się nad naszymi głowami ogromny znak zapytania.

Kolizja i co dalej?

0
Kolizja i co dalej?

Kolizja, wypadek, zdarzenie drogowe. Słowa, które sprawiają, że każdemu kierowcy puls skacze niczym obroty silnika po wciśnięciu pedału gazu. Jak doświadczonym szoferem byś nie był i ile kilometrów w życiu byś nie przejechał to i tak nie masz gwarancji, że nie spotka Cię ta niemiła „przygoda”. I nieważne czy to Ty w chwili nieuwagi popełniłeś błąd czy też jesteś ofiarą czyjejś nieostrożności i tak dotkną Cię konsekwencje takiego zdarzenia. Jeśli miałeś pecha i padłeś ofiarą czyjegoś gapiostwa na drodze pamiętaj, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem przysługuje Ci samochód zastępczy z OC sprawcy. Jest to element naprawy szkody, której doznałeś. Samochód jest narzędziem wykorzystywanym w życiu codziennym, a nagły, nieoczekiwany i niezawiniony przez Ciebie brak możliwości korzystania z tego środka transportu może znacznie utrudnić życie i zakłócić jego codzienny i ustalony rytm. Ty do pracy, dzieci do szkoły, żona na zakupy, pies do weterynarza – bez samochodu stajesz przed poważnym problem logistycznym. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Miejscem, w którym uzyskasz pomoc jest wypożyczalnia samochodów w Lublinie. Jej pracownicy w jasny i przejrzysty sposób wyjaśnią Ci wszelkie zawiłości procedury ubezpieczeniowej. Ich wsparcie sprawi, że otrzymanie samochodu z OC sprawcy nie będzie przypominać drogi przez mękę. Stanie się elementem złagodzenia skutków zdarzenia drogowego jakiego byłeś mimowolnym uczestnikiem. Procedura ta wymaga jednak podania szeregu informacji, dlatego warto je zgromadzić by całą rzecz maksymalnie uprościć i szybko załatwić. Potrzebować będziesz:

– nazwy zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca miał wykupioną polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC),
– oświadczenie sprawcy kolizji (warto mieć w samochodzie wzór takiego oświadczenia – do znalezienia np. w internecie),
– kopię notatki lub nr sprawy jeśli na miejscu zdarzenia czynności przeprowadziła Policja.

Nie ponosisz żadnych kosztów! Rozliczeniem z firmą ubezpieczeniową sprawcy zajmuje się wypożyczalnia. Szerokiej drogi!

Gdybyś potrzebował więcej informacji odwiedź witrynę http://zastepcze.lublin.pl/

Urządzenia rozruchowe przydatnym narzędziem do warsztatu i na dalekie podróże

0
Urządzenia rozruchowe przydatnym narzędziem do warsztatu i na dalekie podróże

Nie ma gorszej awarii niż ta, wskutek której nie możemy uruchomić naszego auta. Producenci wyszli jednak naprzeciw oczekiwaniom kierowców i stworzyli praktyczne urządzenia rozruchowe.

Najczęstsze awarie akumulatora

Zbyt niski poziom naładowania akumulatora powoduje problemy z uruchomieniem samochodu. Związane to jest ze zbyt niską wartością prądu rozruchowego. Taka sytuacja szczególnie dotyczy samochodów używanych sporadycznie lub na krótkich odcinkach. Alternator wówczas nie jest w stanie doładować baterii na 100%. Wówczas może się okazać, że po pewnym czasie zaczniemy mieć problemy z uruchomieniem auta, a przy minimalnym mrozie może to  już być bardzo uciążliwe. W takich sytuacjach trzeba też uważać, by nie doprowadzić do głębokiego rozładowania akumulatora. Taki stan jest dla naszej baterii bardzo niekorzystny i w wielu przypadkach jest on już nieodwracalny. Dodatkowym zagrożeniem jest pozostawienie takiego akumulatora na mrozie. Zamarznięte elektrolity mogą bowiem rozsadzić jego obudowę. Oprócz zbyt niskiego poziomu naładowania powinniśmy także unikać przeładowania. Chociaż to jest o wiele rzadsze zjawisko, które wynika z awarii regulatora napięcia. Taka sytuacja może jednak także skończyć się nieodwracalnym uszkodzeniem baterii.

Rodzaje prostowników

Na pomoc w takich sytuacjach przychodzą nam prostowniki. Te najprostsze, służące tylko do ładowania akumulatorów, kosztują kilkadziesiąt złotych. Jednak znacznie lepsze i bezpieczniejsze są prostowniki mikroprocesorowe. W tego rodzaju urządzeniach za proces ładowania odpowiada mikroprocesor. Dzięki temu nie doprowadzimy do przeładowania baterii. Prostownik automatycznie zakończy ładowanie, gdy bateria będzie już pełna. Co więcej, by naładować akumulator, nie musimy go odłączać od samochodu. Bardzo przydatną funkcją jest także praca buforowa. To rozwiązanie jest dedykowane osobom korzystającym sporadycznie z samochodu. Dzięki nim prostownik cały czas mierzy napięcie na zaciskach. Gdy bateria będzie w pełni naładowana, prostownik rozłączy się. Gdy odnotuje spadek napięcia, to ponownie uruchomi się. Współczesne prostowniki są zaprojektowane tak, że naładują każdy rodzaj akumulatora, zarówno 12, jak i 24V.

Urządzenia rozruchowe – co to takiego?

Kiedy do awarii akumulatora dojdzie w garażu, to nie jest jeszcze tak źle. Problem pojawia się, gdy przytrafi nam się taka sytuacja w trakcie dalekiej podróży. Wówczas wybawieniem może okazać się urządzenie rozruchowe. To niewielkich rozmiarów urządzenie, które potrafi reanimować nawet całkowicie rozładowany akumulator. Dlatego warto go mieć w swoim samochodzie. Na tej stronie możesz zobaczyć, jakie właściwości mają urządzenia rozruchowe. Potrafią one uruchomić motocykl, maszyny rolnicze, a nawet łódź motorową. Urządzenie nie tylko wielokrotnie uruchomi nasze auto bez ładowania, ale także umożliwi wymianę akumulatora bez utraty ustawień urządzeń elektronicznych. Obudowa w kształcie walizki sprawia, że jego transport jest bardzo wygodny. Dzięki niemu będziemy w stanie ukończyć naszą podróż i na spokojnie naprawić powstałą usterkę.

Jakie opony do felg 16?

0
Jakie opony do felg 16?

Aby koło samochodu funkcjonowało w prawidłowy sposób, opona i felga muszą do siebie pasować. Liczy się nie tylko dobranie odpowiedniej średnicy – niewłaściwe sparowanie może być przyczyną zsunięcia się opony i stworzenia realnego zagrożenia dla kierowcy i pasażerów. Na jakie parametry musimy zwrócić uwagę, aby dobrać właściwe opony do posiadanych felg?

Rozmiar musi się zgadzać

Opony powinny być dobrane do felg zgodnie z zaleceniami producenta naszego pojazdu. Istnieją jednak od tego pewne wyjątki – czasami jest możliwy wybór elementów delikatnie różniących się od fabrycznego odpowiednika, co ułatwia kupno opon idealnych do naszego samochodu: nie musimy dodatkowo martwić się o zakup nowych felg. To działanie ma jednak swoją cenę, powodując zmianę właściwości jezdnych samochodu wynikających z innej powierzchni, gdzie ogumienie pojazdu styka się z drogą.

Jak dobrać opony?

Najlepszą opcją jest poproszenie o pomoc specjalisty. Jeżeli jednak chcemy zrobić to sami, warto skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów, które pomogą nam zorientować się, jakiego ogumienia potrzebujemy. Przy samodzielnym dobieraniu opon do felg wypada również wiedzieć, co oznaczają kolejne liczby i symbole na feldze i oponie, tak żeby być w stanie dopasować je do siebie – polecamy dobór opon za pomocą https://www.continental-opony.pl/samochod/opony

Poza średnicą ważna jest także szerokość felgi i opony, a także pozostałe parametry tej drugiej: nośność, kształt i maksymalna osiągana prędkość. W przypadku tych parametrów musimy się zmieścić w wyznaczonym przez producenta felgi zakresie.

Jakie opony do felg 16?

Dobór ogumienia zależy nie tylko od średnicy, ale także od szerokości felgi. Standardowo przy średnicy 16 możemy znaleźć felgi o szerokości od 6,5 do 8 cali. W takim zakresie odpowiednie opony oscylują w wariantach od 205/45 do 275/70. Jeżeli chcemy zamontować opony inne niż zalecane do posiadanych felg, powinniśmy uważać, aby różnica w wielkości nie wynosiła więcej niż 2 procent, przy czym ogumienie musi być dopasowane idealnie pod kątem nośności i prędkości. W innym wypadku ryzykujemy zsunięcie się opony z felgi podczas jazdy, co może skutkować poważnym w skutkach wypadkiem.

Dobór odpowiednich opon do posiadanych przez nas felg może wydawać się trudny, jednak wystarczy trzymać się kilku zasad, aby kupić odpowiednie ogumienie. Dla uproszczenia sprawy możemy poprosić o pomoc mechanika, albo skorzystać z dostępnych w sieci materiałów, pomocy i specjalnych kalkulatorów. Dobierając oponę inną niż zalecana dla danej felgi musimy jednak absolutnie pamiętać, aby nie przesadzić z odmiennością kupowanej opony od tej polecanej przez producenta felgi.

AUTODETAILING – CO TO TAKIEGO?

0
AUTODETAILING

Kiedyś szczytem dbania o samochód było korzystanie z usług lakiernika. Dziś dla wielu osób jest już to rzecz tak samo normalna, jak i samo mycie samochodu. Za to mniej znane są kompleksowe usługi, czyli autodetailing. W zakres autodetailingu wchodzą m.in. takie usługi jak: generalne czyszczenie, mycie i sprzątanie wnętrza pojazdu, woskowanie, renowacja reflektorów czy też korekta lakieru.

Dla kogo autodetailing?

Autodetailing to usługi dla ciebie, jeśli:

– lubisz mieć zawsze zadbany samochód,

– cenisz sobie dobry wygląd nie tylko z zewnątrz, ale również w środku auta,

– wiesz, że warto zainwestować, by zapewnić swojemu pojazdowi naprawdę dobrą ochronę,

– chcesz odnowić swój samochód tak, by nadać mu wygląd „jak z salonu”.

Co możesz zrobić w ramach autodetailingu?

 1. Zadbać o lakier

Jeśli masz dosyć korzystania z woskowania, które zapewnia ochronę maksymalnie na kilka miesięcy, oddaj swoje auto specjalistom od detailingu. Mogą oni przygotować dla twojego samochodu ceramiczną powłokę, która chroni jeszcze lepiej niż wosk, a założenie jej gwarantuje zabezpieczenie auta aż na dwa lata! Ceramiczna powłoka gwarantuje ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, dużą głębię koloru, wysoką hydrofobowość oraz wysoki połysk.

 1. Skorzystać z korekty lakieru

Lakier twojego auta nie wygląda najlepiej z uwagi na zarysowania? Specjaliści od autodetailingu mogą zadbać o lakier tak, by auto znów wyglądało na lśniące i nietknięte. Dzięki korekcie nie tylko usuniesz powstałe zarysowania, ale też poprawisz wygląd całego auta i sprawisz, że podwozie będzie odnowione.

 1. Detailing wnętrza

Często skupiamy się na zewnętrznym wyglądzie samochodu, zapominając, że środek również szybko się zużywa, jeśli często korzystamy z auta. Efekty codziennej jazdy widoczne są zwłaszcza na tapicerce. Estetykę niszczy też kurz, który zagnieżdża się w trudno dostępnych miejscach. Specjaliści od autodetailingu zajmą się kompleksowym oczyszczaniem twojego auta – wypiorą i zaimpregnują tapicerkę, wyczyszczą schowki i zakamarki, odkurzą wnętrza oraz zakonserwują plastiki. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wnętrze jest przygotowane na kolejne podróże i będzie ci dobrze służyć.

 1. Dbanie o silnik

Autodetailing to nie tylko estetyka, ale również kwestie praktyczne. W ramach świadczonych usług możesz oddać samochód specjalistom, by wyczyścili komory twojego silnika. Dodatkowo możesz też skorzystać z zabezpieczenia podzespołów elektrycznych silnika, dogłębnego czyszczenia plastików za pomocą caleanera oraz szczoteczki. Ponadto jeśli zależy ci na utrzymaniu wnętrza pojazdy w jak najlepszym stanie, to warto też zlecić specjalistom od autodetailingu zabezpieczenie elementów gumowych i plastikowych. Wszystkie te czynności zapewnią ochronę poszczególnych elementów, nadają im nowy, świeży wygląd z jednoczesnym przedłużeniem ich żywotności.

 1. Renowacja reflektorów

Warto dbać o reflektory – często traktujemy je po macoszemu, a przecież są one podstawą naszego bezpieczeństwa na drodze! Możesz oddać samochód fachowcom, którzy zajmą się m.in. oczyszczeniem reflektorów, procesem ich szlifowania oraz trzyetapowym polerowaniem, dzięki czemu zapewnisz sobie nie tylko bezpieczeństwo ale i prawidłową widoczność.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości właścicieli firmy Ecopless z Pszczyny.

Używane części samochodowe – czy warto je kupować?

0
Używane części samochodowe – czy warto je kupować?

Nowe części samochodowe potrafią sporo kosztować. W związku z tym wielu kierowców myśli o zakupie tych używanych. Czy rzeczywiście warto się na nie decydować?

Silnik elektryczny do samochodu – cena i właściwości

0
silnik elektryczny do samochodu cena

Rozwiązanie takie jak silnik elektryczny do samochodu nie jest już niczym nowym. Mnóstwo ludzi orientuje się, że coś takiego istnieje, ale nie zna większej ilości szczegółów. Specyfika takiego modelu wymaga odpowiedniego podejścia. Do nowoczesnych aut z napędem elektrycznym pasują silniki trójfazowe do prądu stałego, zmiennego. Mogą to być modele komutatorowe wzniecane magnesami albo elektromagnetycznie do prądu stałego, a do prądu zmiennego jest wybór asynchronicznych klatkowych lub z kształtem siły elektromotorycznej. Na dobrą sprawę każdy z takich silników będzie pasował, jeśli auto może być napędzane prądem. Silniki, w których wykorzystany jest prąd stały, nie muszą być dodatkowo wyposażone w przetwornicę energoelektroniczną, ale te z prądem zmiennym już tak. Jeśli komuś zależy na osiąganiu większych prędkości przez auto i tym samym lepszej wydajności, należy zainwestować w silniki z magnesem trwałym.

cena silników elektrycznych do samochodów - jaka

Dla wielu kierowców głównym kryterium wyboru silnika elektrycznego jest cena. Znaczenie ceny silnika elektrycznego jest tym większe, im nowszy i bardziej wymagający jest pojazd – tylko silnik z wysokiej półki sprawdzi się dobrze i pozwoli utrzymać najwyższą wydajność. Żeby znaleźć oryginalny, jakościowy produkt trzeba niekiedy posłużyć się narzędziem znanym jako porównywarka cen. Silniki elektryczne znalezione przez ową porównywarkę będą pogrupowane w kategorie jakościowe, można też będzie porównać poszczególne modele i typy. Ważne – należy interesować się wyłącznie oryginalnymi rozwiązaniami od znanych firm. Podróbki lub inne nie do końca uczciwe produkty będą niestety bombą z opóźnionym zapłonem po montażu w pojeździe z napędem elektrycznym. Najlepiej sięgać po produkty fabrycznie nowe. Wśród używanych silników da się znaleźć nowsze modele, które są sprawne i niezbyt zużyte, ale trzeba mieć dużo szczęścia. Ceny silników elektrycznych w sklepach internetowych kształtują się na tyle korzystnie, że nikt nie musi na siłę szukać rozwiązań używanych. O wiele lepiej raz a dobrze wydać pieniądze, niż później ciągle odczuwać niezadowolenie z pracy silnika.

 

Ostatnio opublikowane

Mactronic wprowadza do oferty nową serię - lamp dla warsztatów i serwisów samochodowych

Mactronic wprowadza do oferty nową serię – lamp dla warsztatów i serwisów samochodowych

Dostosowana do wymagań zarówno autoryzowanych serwisów samochodowych różnych marek, jak i do potrzeb mniejszych warsztatów nowa seria produktów firmy Mactronic - Beemer - właśnie...
Sprawdź ofertę części do samochodów ciężarowych w BSL Truck

Sprawdź ofertę części do samochodów ciężarowych w BSL Truck

BSL TRUCK to bezpośredni importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych oraz rolniczych. Firma posiada bogate doświadczenie, bowiem z powodzeniem działa...
W jaki alkomat warto zainwestować

W jaki alkomat warto zainwestować?

Kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu, niestety nie brakuje. Nawet na drugi dzień po suto zakrapianej imprezie stężenie alkoholu we krwi może...
Dlaczego warto zatroszczyć się o alternator w samochodzie?

Dlaczego warto zatroszczyć się o alternator w samochodzie?

To, co najbardziej zawodzi w samochodzie podczas zimy, to bez wątpienia elektryka, na której opiera się większość systemów i urządzeń znajdujących się w naszych...
Kolizja i co dalej?

Kolizja i co dalej?

Kolizja, wypadek, zdarzenie drogowe. Słowa, które sprawiają, że każdemu kierowcy puls skacze niczym obroty silnika po wciśnięciu pedału gazu. Jak doświadczonym szoferem byś nie...